Šta je novo?

Hive OS

Vidi da nisi u globalnim podešavanjima postavio taktove i sve ostalo. Jer ako jesi, onda moraš toliko puta da uneseš takt za svaku kartu u rigu. Ako si podešavao karte posebno, onda ne znam do čega bi moglo biti. Flight sheet je vezan za rig, trebalo bi da radi. Ili probaj opet da run flight sheet.
 
U Flight sheet kliknem na raketu, on izvrti config, kaže Rig config changed, međutim ništa se ne dešava.

U podešavanjima za kartice stavljene su vrednosti po tri puta, za svaku kartu ponaosob (iste su vrednosti za sve karte).
 
U Flight sheet kliknem na raketu, on izvrti config, kaže Rig config changed, međutim ništa se ne dešava.

U podešavanjima za kartice stavljene su vrednosti po tri puta, za svaku kartu ponaosob (iste su vrednosti za sve karte).
Ajd upali shell imas gore pa pokreni rucno. Samo kucaj miner start pa onda miner da ti pokaze sta izbacuje.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Evo ga, piše "AMD ADL library not found".

2020-10-31_165607.jpg

Sad ću da izguglam malo, garant su nešto sje*ali sa poslednjim apdejtom.
 
Probaj ti lepo Phoenix ili još bolje TeamRedMiner... iznenadićeš se koliko pool-ovi vole TeamRed.
 
Phoenix koristim na Windowsu, radi kao sat :)

Baš ću da probam ovaj TeamRedMiner...

UPDATE: Stigoh kući, pogledam na Hive, rade dve karte, treću ne vidi?! Preko shella pogledam, radi Claymore normalno, ali samo prve dve karte, treće nema?! ŠKK :)

UPDATE2: Resetovao sistem, sad vidi sve tri karte, i opet ista greška "Library not found"?! Bre, vi rekoste da je ovaj Hive bolji od Windowsa :d Sad ću da probam TRM...
 
Poslednja izmena:
Nešto te tu drugo možda zeza. Riser recimo.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Nešto zeza... Probaću ujutru jednu po jednu kartu, pa da vidimo... Stay tuned :)
 
Ja sam muku mucio i nisam mogao da podesim hive os na rx rigovima, i presao na simple mining i sve radi is prve

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nešto zeza... Probaću ujutru jednu po jednu kartu, pa da vidimo... Stay tuned :)

Evo rekapitulacije:

zamenio sam riser na trećoj karti, isti problem, ne pokreće majner, kada su sve tri povezane u isto vreme.

Kada otkačim treću kartu, prve dve rade zajedno bez problema.

Kada otkačim prve dve karte, ostavim samo tu treću, radi sama bez problema.

Takođe i kombinacija treće samo sa prvom i samo sa drugom, sve radi kako treba.

Na kraju sam im rotirao mesta, i sad sve tri rade zajedno bez problema?!

Kao da sam na Windowsu :d
 
Da li je neko koristio kartice RX580 8GB uz HiveOS?

Imam problem gde mi jedna izbacuje gresku tipa amdgpu can't be initialized 0 (error -43).

Ovo su tipovi kartica: SK Hynix H5GQ8H24MJR
 
Da li je neko koristio kartice RX580 8GB uz HiveOS?

Imam problem gde mi jedna izbacuje gresku tipa amdgpu can't be initialized 0 (error -43).

Ovo su tipovi kartica: SK Hynix H5GQ8H24MJR
Daj malo vise podataka, koji klokovi, koji miner, koji algo

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Morao sam neke rigove sa 4Gb da prebacim na LOL majner, Phoenix u opste nece da se startuje.
 
Potvrdjujem post iznad
Ni phenix ni team red nisi hteli ni maknuti a Lol miner radi bez greske danama vec
 
Daj malo vise podataka, koji klokovi, koji miner, koji algo

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Ranije sam koristio windows 10 gde sam sve kartice flashovao sa modifikovanim vbiosom koji je radio dobro ranije a sada sam presao na HiveOS.
Kad sam presao na HiveOS flashovao sam nazad stock firmware koji sam backupovao ranije.
Sve kartice su isti tip, ista memorija, isti proizvodjac.
https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/All-series/DUAL-RX580-O8G/


Klokovi su sa stock firmware-a, probao sam sa defaultnim i sa modifikovanim. Puca pri inicijalizaciji, kao da je pogresan VBIOS...

Majner je TeamRedMiner
ethash algoritam
Parametri:
--pool_connect_TO=10
--pool_rpc_TO=45
--pool_max_rejects=3
--bus_reorder
--watchdog_disabled
--eth_stratum_mode=ethproxy

Primer jedne od kartica koje rade.
Screenshot 2020-12-24 at 15.26.39.png
 
Poslednja izmena:
Ranije sam koristio windows 10 gde sam sve kartice flashovao sa modifikovanim vbiosom koji je radio dobro ranije a sada sam presao na HiveOS.
Kad sam presao na HiveOS flashovao sam nazad stock firmware koji sam backupovao ranije.
Sve kartice su isti tip, ista memorija, isti proizvodjac.
https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/All-series/DUAL-RX580-O8G/


Klokovi su sa stock firmware-a, probao sam sa defaultnim i sa modifikovanim. Puca pri inicijalizaciji, kao da je pogresan VBIOS...

Majner je TeamRedMiner
ethash algoritam
Parametri:
--pool_connect_TO=10
--pool_rpc_TO=45
--pool_max_rejects=3
--bus_reorder
--watchdog_disabled
--eth_stratum_mode=ethproxy

Primer jedne od kartica koje rade.
Pogledajte prilog 294609
Ajde izbrisi mem voltage i ostavi prazno polje.
Ako nece probaj drugi miner, pa javi report sta kaze.
Samo koristi core voltage.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Na hiveosu downgrade poslednja verzija na 4 gb karticama nefunkcioniše rig.
 
Poslednja verzija mi je ubagovala sve rx580 8gb, davale 16hs :D
Morao odraditi downgrade.
Hteo bih da pitam u balance stoji da sam duzan 0.03$ jer poceo sam da kopam i sa drugim workerom a nisam se odmah prebacio na hiveon isplatu na njihovom poolu. Kako sad ja njima da isplatim to, mislim dokle se taj dug moze tako vuci.. da me ne banuju zbog sice bezveze. Inace zadovoljan sam Hive-om, vecina riglja mi je na njemu
 
Poslednja verzija mi je ubagovala sve rx580 8gb, davale 16hs :D
Morao odraditi downgrade.
Hteo bih da pitam u balance stoji da sam duzan 0.03$ jer poceo sam da kopam i sa drugim workerom a nisam se odmah prebacio na hiveon isplatu na njihovom poolu. Kako sad ja njima da isplatim to, mislim dokle se taj dug moze tako vuci.. da me ne banuju zbog sice bezveze. Inace zadovoljan sam Hive-om, vecina riglja mi je na njemu
Kontaktiraj njihov support na telegramu pa ce ti naci neko resenje.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Kontaktiraj njihov support na telegramu pa ce ti naci neko resenje.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Gde u notifikacijama i kako da unesem onaj kod sto mi posalje bot preko telegrama? Ubih se trazeci u opcijama
 
Ajde izbrisi mem voltage i ostavi prazno polje.
Ako nece probaj drugi miner, pa javi report sta kaze.
Samo koristi core voltage.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Probao, još uvek ista greška...

"Warning: failed to initialize device number 0 (-42), retrying."
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao problem na jednom rigu sa HiveOS, jednostavno nije hteo da radi sa 5 ili 6 karata, 4 rade savršeno, i to je to. Menjao ploču, risere, rotirao, flešovao, ma ni da mrdne.

Sad je taj rig na RaveOS, radi kako treba sa lolminerom.
 
Ja sam imao problem na jednom rigu sa HiveOS, jednostavno nije hteo da radi sa 5 ili 6 karata, 4 rade savršeno, i to je to. Menjao ploču, risere, rotirao, flešovao, ma ni da mrdne.

Sad je taj rig na RaveOS, radi kako treba sa lolminerom.

Možeš li podeliti neki članak za konfiguraciju RaveOS? Mogao bih i to probati...


@alcatzy, probao sad, ne uspeva nažalost, iste greške...
 
Nazad
Vrh Dno