Šta je novo?

Hive OS

Kakav miks vendora i memorjija. Nije ni cudo sto zeza :) Reci sta si sve probao a ne daje rezultat?
 
Ostavio od sinoc na 850mv i radi vec 8 sati bez prestanka, cudno mi je da dok sam imao 7 kartica radile su na 800mv, cim sam ubacio osmu poceli su problemi, sad ih ima 10 ukupno i za sad rade ok, nije do razlicitih kartica i dok ih je bilo 7 bile su 3 asus, 3 msi i jedna xfx. :)
 
Napajanje se muči malo više i daje nestabilan napon
 
Ostavio od sinoc na 850mv i radi vec 8 sati bez prestanka, cudno mi je da dok sam imao 7 kartica radile su na 800mv, cim sam ubacio osmu poceli su problemi, sad ih ima 10 ukupno i za sad rade ok, nije do razlicitih kartica i dok ih je bilo 7 bile su 3 asus, 3 msi i jedna xfx. :)

Pitanje je da li ta 8 moze da radi na 800mv. Ili da zadajes pojedinacno napon za svaku kao i frekvence. Hynix memorija radi u proseku na 2100mhz dok elpida max 2000 (prosek 1950).
Ok. Bitno je da si nasao sta pomaze :)
 
Da Gladne su matori, odvrni malkice i bice sve ok
 
Izgleda da i Hive OS ima problema kao i Win sa Dag fajlom . Pre oko sat vremena deo rigova pod Hive os je stao , Stalno restartuje miner i sam kompjuter , Za to vreme neki drugi kompjuteri pod hive os rade . Da li je neko nasao resenje ?
 
Izgleda da i Hive OS ima problema kao i Win sa Dag fajlom . Pre oko sat vremena deo rigova pod Hive os je stao , Stalno restartuje miner i sam kompjuter , Za to vreme neki drugi kompjuteri pod hive os rade . Da li je neko nasao resenje ?

Instaliras Ubuntu i teras dalje.
 
Izgleda da i Hive OS ima problema kao i Win sa Dag fajlom . Pre oko sat vremena deo rigova pod Hive os je stao , Stalno restartuje miner i sam kompjuter , Za to vreme neki drugi kompjuteri pod hive os rade . Da li je neko nasao resenje ?

Pročitao sam negde da je problem do Claymore-a. Probaj da prebacis na Phoenix.
 
hiveos + phoenix 5.1c zasad radi ok sa 4gb kartama

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja koristim 5.0e, radi i radi odlicno. Claymore zaboravite dok ne izbaci update. Za linux je najbolji phoenix definitvno.
 
Problem na rigovima pod HIVE OS sam resio takos to sam instalirao najnoviju verziju i prebacio na phoenix . Za sad rade .

Probao sam Ubuntu na jednom rigu ali sam odustao kad nisam video kako da se podesavaju naponi itd .
Kako to resavate na Ubuntu ?
 
HiveOs i phoenix i kod mene rade bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
moze li neko malo bolje objasnjenje kako se konfigurisu kartice? ovo nije bas tako prosto kao sto rekoste
neko uputstvo za dummy ?
 
pisi gde si zapeo pa da pomognemo, pa jsam okacio u drugom postu na temi ukratko sta i kako

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
RaveOS mi je mnogo vise user friendly od Hive-a...
 
hvala nasao sam tutorial sve ima u tri minute za raveos
 
Meni je Hive jednostavniji od RaveOS-a.
 
HIVE usb

Pozdrav svima
Da li je neko imao problem sa USB-om i HIVE os? Ja sve odradim na usb flashu od 8-16-32gb kako koji i sve radi! Medjutim dok podesim masinu potreban je restart par puta a prilikom restarta ploca izgubi USB i odvede direktno u bios!? U biosu ne vidim USB, moram da ga izvadim,vratim i onda je sve ok. Probano na vise masina, razliciti USB-ovi, ploce biostar tb250, asrock h81, h110 itd... uglavnom ploce za mining i svuda isti problem. Ne dogodi se svaki put ali recimo pustim masinu da radi i namerno je resetujem nakon pola sata preko HIVE os aplikacije i ode u BIOS i ne vidi usb...?
Ne kontam u cemu je problem???
 
To je poznata boljka sa hive na usb. Mora da se podesi legacy mode na enabled, da direktno pri boot-u usb samo ocita.
Ali zna da zeza povremeno i kad se sve podesi kako treba, pa mora fizicki da se izvadi flesh pa opet ubaci.
Na ssd ako se recimo ubaci, nema greske.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je poznata boljka sa hive na usb. Mora da se podesi legacy mode na enabled, da direktno pri boot-u usb samo ocita.
Ali zna da zeza povremeno i kad se sve podesi kako treba, pa mora fizicki da se izvadi flesh pa opet ubaci.
Na ssd ako se recimo ubaci, nema greske.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Pokusao sam na SSD i vidim da je ok. Ajde i nije mi to problem ako je do njih odnosno generalni problem sa HIVE os. Da li se nekom desava da pri paljenju RIGa da jednostavno se nista ne desava ako nema povezan monitor na glavnu GPU ili bar da ima HDMI adapter-dummy i slicno? Disable-ovao sam integrisanu, citao sam da navodno smeta?
 
Pokusao sam na SSD i vidim da je ok. Ajde i nije mi to problem ako je do njih odnosno generalni problem sa HIVE os. Da li se nekom desava da pri paljenju RIGa da jednostavno se nista ne desava ako nema povezan monitor na glavnu GPU ili bar da ima HDMI adapter-dummy i slicno? Disable-ovao sam integrisanu, citao sam da navodno smeta?
Meni se dosta puta desava da hive os radi ok po par dana i onda ga iz nekog razloga restartujem da li preko aplikacije ili rucno nije bitno i jedna od grafika (random) ne pocinje da vrti ventilatore i hive os je ne prepoznaje, ugasim rig, pa upalim i onda je prepozna...
 
Meni se dosta puta desava da hive os radi ok po par dana i onda ga iz nekog razloga restartujem da li preko aplikacije ili rucno nije bitno i jedna od grafika (random) ne pocinje da vrti ventilatore i hive os je ne prepoznaje, ugasim rig, pa upalim i onda je prepozna...

Hahaha, takodje. Nije cesto ali ume da se desi
 
Pozdrav svima, mogu li da zamolim nekog ko kopa sa HiveOs i karticama RX 470 4 GB Nitro ako ima neki dobar bios za ove kartice, a da radi stabilno.

Hvala unapred.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Drugari, pomoć :)

Povezao sam na komp prazan HDD, flešovao na njega HiveOS image uz pomoć Etchera, međutim nakon toga ne mogu da ga vidim iz Windowsa? Kako da prebacim rig.conf na njega?
 
Nije neophodno da prebacuješ. Samo zapiši rig id i pass i sam će povlačiti podešavanja nakon toga koja budeš setovao.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Hvala @Gulftown :)
 
Opet ja :) Jutros sam dodao još dva GPU na rig, HiveOS ih vidi, međutim nikako neće da pokrene miner, tj. da prihvati flight sheet. Gde grešim? Dok je bila jedna karta sve radilo kako treba.

Sorry, nisam još uvek ukačio ovaj HiveOS, mada na prvu loptu je daleko bolji i stabilniji od Windowsa :)
 
Nazad
Vrh Dno