Šta je novo?

Hive OS

Apple

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2009
Poruke
6,069
Poena
395
Moja oprema  
CPU & Cooler
5950x Full EK Water 2x240 Radiator D5 Pump
Matična ploča
MSI MAG B550 TOMAHAWK
RAM
Patriot Viper Steel 4400MHz
GPU
ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 Trinity
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11 PRO 1TB; WD Black 1TB
Zvuk
Asus DGX
PSU
Seasonic Platinum-1000 1000W - SS-1000XP
Kućište
Fractal Define S2 Tempered Glass
Monitor
LG Ultragear 27GP750 1080p 240Hz
Miš & tastatura
Logitech Pro X Superlight White & Logitech G413
Ostale periferije
Raspberry pi 5 8gb
Laptop
MacBook Air M1 16/512GB
Mobilni telefon
Apple 14 Pro 256gb
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pa da zapocnemo i ovu temu sta kako i gde. Da li ga i ko koristi sta se i kako podesava jer ja iskreno nisam probao a evo i linka do istog.
Pisite koliko je stabilno, da li zna da se zabije nekada posle restarta nestanka struje itd...
https://hiveos.farm/install
 
Poslednja izmena:
Pa da zapocnemo i ovu temu sta kako i gde. Da li ga i ko koristi sta se i kako podesava jer ja iskreno nisam probao a evo i linka do istog.
Pisite koliko je stabilno, da li zna da se zabije nekada posle restarta nestanka struje itd...
https://hiveos.farm/install
Ja ga koristim vise od pola god, top je.
Mnogo je jedostavniji i bolji od win.


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Koji miner se koristi? Pool?
 
bitno je napomenuti da je do 4 riga free(ali morate da kopate na njihovom pool-u - isplata je automatska i oni pokrivaju fee).
minera ima jako puno, za svaki mogu da se upisuju posebno komande, mozete da pravite OC templejtove i posle samo da ih iskoristite..
na pocetku napravite jednu farmu, dodate adresu vaseg walleta, pa onda flight sheet gde birate koji wallet, novcic, miner, pool(mozete ih praviti vise naravno), napravite neki basic OC templejt i mozete krenuti.
preko hddrawcopytool mozete da stavite hiveos na usb ili ssd, kada ga stavite otvorite usb i izmenite rig-config-example u rig.conf (najlakse vam je da napravite jedan fajl koji cete kasnije kopirati, takodje vrlo bitno da u taj rig.conf ubacite vas FARM_HASH, i tako ce vam se rig automatski pojaviti u web-u i vasoj farmi..
 
Jedina stvar koja mi se nije dopala prvi put kada sam probao je to što karte nisam mogao da spustim ispod 0.93v. U pitanju su Nitro 580. Greota mi da ne kopaju na 0.85v na koliko mogu.
Drži li neko na tom napon? Možda sada može to.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jel za broj rigova gledaju IP adresu ili imaju neki drugi nacin da skontaju o kom broju rigova se radi?
 
Do koje veličine DAG-a će raditi 4GB karte sa HiveOS?! Odokativno
 
Jel za broj rigova gledaju IP adresu ili imaju neki drugi nacin da skontaju o kom broju rigova se radi?
Prepozna po IP adresi verovatno, ne može da se zaobidje. Jedinonda imaš više naloga možda.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jedina stvar koja mi se nije dopala prvi put kada sam probao je to što karte nisam mogao da spustim ispod 0.93v. U pitanju su Nitro 580. Greota mi da ne kopaju na 0.85v na koliko mogu.
Drži li neko na tom napon? Možda sada može to.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

U OC settings ima opcija za DPM... tu biraj napon, ili prosto uradi full bios mod
 
Birao sam, ali kartica jednostavno nije htela da prihvati niži napon. Na šta misliš full bios mod?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Birao sam, ali kartica jednostavno nije htela da prihvati niži napon. Na šta misliš full bios mod?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
verovatno da se upise direktno u bios karte voltaza koju hoces i da ih primoras da rade tako

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Morao bih ponovo da probam, ali znam da to nije moguće bilo tada.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
shvatite da nece svaka kartica da radi na tom najnizom naponu, a da ima nekih koje neko vreme i rade, ali posle vise nikad, cisto da znate da se ne mucite za dzabe :)
 
shvatite da nece svaka kartica da radi na tom najnizom naponu, a da ima nekih koje neko vreme i rade, ali posle vise nikad, cisto da znate da se ne mucite za dzabe :)
Meni rade na 820v i 570 i 580, niti se griju niti ventilatori rade preko 40%

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
shvatite da nece svaka kartica da radi na tom najnizom naponu, a da ima nekih koje neko vreme i rade, ali posle vise nikad, cisto da znate da se ne mucite za dzabe :)
Imam nekoliko rigova koji na win rade na tom naponu, što da ne rade i dalje kada ne štucaju.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Meni rade na 820v i 570 i 580, niti se griju niti ventilatori rade preko 40%

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Naravno da radi ali nisi naveo koji su klokovi i koliko ta karta baca i trosi tada :d
 
Koja ti je potrosnja po karti sa taj setup?
 
Morao bih ponovo da probam, ali znam da to nije moguće bilo tada.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Odavno je moguce, tacnije ne sjecam se da je uopste postojao period kad nije bilo moguce modovati Rx5xx jer svi tool-ovi postoje jos od Rx4xx serije (a i od ranije).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
kako ocitavate napon uzivo na hive?
 
Moze to jos bolje, ako je single Eth mining u pitanju.
Mada, moze zavisiti i od konkretnih primjeraka kartica.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Za safirke tesko da moze bolje, takodje drzim svoje na 1150 i 2200 na mem, hynix u pitanju, 0.820mv . Ventovi vise kuliraju nego sto rade, naravno na min obrtajima. Sa 8 grafa nikako ispod 980w nisam uspeo, sapphire nitro rx580 8gb verzije inace. Platinum napajanja.


Takodje podrzavam ovo sto je kolega gulftown rekao, na hive nikako nije mogao napon na te nize vrednosti, prakticno nikako ispod 900mv, zato sam odustao od njega. Doduse to je bilo pre vise od god dana, kozda su promenili sada nesto.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za safirke tesko da moze bolje, takodje drzim svoje na 1150 i 2200 na mem, hynix u pitanju, 0.820mv . Ventovi vise kuliraju nego sto rade, naravno na min obrtajima. Sa 8 grafa nikako ispod 980w nisam uspeo, sapphire nitro rx580 8gb verzije inace. Platinum napajanja.


Takodje podrzavam ovo sto je kolega gulftown rekao, na hive nikako nije mogao napon na te nize vrednosti, prakticno nikako ispod 900mv, zato sam odustao od njega. Doduse to je bilo pre vise od god dana, kozda su promenili sada nesto.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ja evo konstantno na 820 drzim na hive.
Tako da ne znam kako nije mogao.
 
Ja evo konstantno na 820 drzim na hive.
Tako da ne znam kako nije mogao.
Odlicno onda, ver je promenjeno nesto u medjuvremenu. Svakako mi rade ultra stabilno na win-u, ne bih da menjam nista, al za neki buduci razmotricu hive opet..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja evo konstantno na 820 drzim na hive.
Tako da ne znam kako nije mogao.
Možeš ukratko da objasniš kako si podesio da rade na tom naponu? Meni je karta modovana da na taktu na kom kopa radi na 0.93v, nije moglo ispod toga da se uflešuje da radi na nižem od toga.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Možeš ukratko da objasniš kako si podesio da rade na tom naponu? Meni je karta modovana da na taktu na kom kopa radi na 0.93v, nije moglo ispod toga da se uflešuje da radi na nižem od toga.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
Pa ja jos dok sam bio na win kad sam modovao bios nisam dirao, samo prebacio se i polako podesio da ne izbacuje, prvo sam klokove, pa polako vol spustao i na 820 ostavio,nisam pokusavao ispod.
Mada izmedju 850 i 820 razlika mi je 30-40w.
 
Za safirke tesko da moze bolje, takodje drzim svoje na 1150 i 2200 na mem, hynix u pitanju, 0.820mv . Ventovi vise kuliraju nego sto rade, naravno na min obrtajima. Sa 8 grafa nikako ispod 980w nisam uspeo, sapphire nitro rx580 8gb verzije inace. Platinum napajanja.


Takodje podrzavam ovo sto je kolega gulftown rekao, na hive nikako nije mogao napon na te nize vrednosti, prakticno nikako ispod 900mv, zato sam odustao od njega. Doduse to je bilo pre vise od god dana, kozda su promenili sada nesto.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Ok, zavisi i od samih kartica.
Nesto najbolje sto sam ja uspio je ~860W za 8 kartica, tj ~925W iz zida. Doduse, gpu clock je na 1100, jer daje isti hash kao i na 1150MHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno