Šta je novo?

Hive OS

Ok, zavisi i od samih kartica.
Nesto najbolje sto sam ja uspio je ~860W za 8 kartica, tj ~925W iz zida. Doduse, gpu clock je na 1100, jer daje isti hash kao i na 1150MHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ok, 980w je iz zida, samo iz zida i racunam potrosnju. U ovom slucaju ovo je sa cooler master v serijom, 2x850w kombinacija. Na lc power platinum 1200w, iste karte iz zida 940w. Ok, ako je gpu na 1100 to vec ima smisla, cak i ako slicno daje kao 1150, manje trosi struje na tom taktu, cak i kad je ista voltaza postavljena na core. Ispod 820mv nisu stabilne, i to ove gde je asic 80+.

Jeste bitan mem clock za eth, ali ako je mem klok manji onda je i manji uticaj gpu takta, ako ih stavis na 2200mhz onda dosta promeni hash da l je na 1150 ili na 1200 core postavljen.

I da, dosta zavisi koje karte su u pitanju kao i sam asic. Dosta zna tu da varira brojka.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok, 980w je iz zida, samo iz zida i racunam potrosnju. U ovom slucaju ovo je sa cooler master v serijom, 2x850w kombinacija. Na lc power platinum 1200w, iste karte iz zida 940w. Ok, ako je gpu na 1100 to vec ima smisla, cak i ako slicno daje kao 1150, manje trosi struje na tom taktu, cak i kad je ista voltaza postavljena na core. Ispod 820mv nisu stabilne, i to ove gde je asic 80+.

Jeste bitan mem clock za eth, ali ako je mem klok manji onda je i manji uticaj gpu takta, ako ih stavis na 2200mhz onda dosta promeni hash da l je na 1150 ili na 1200 core postavljen.

I da, dosta zavisi koje karte su u pitanju kao i sam asic. Dosta zna tu da varira brojka.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Pa meni nitro + 8gb pa razlicito daju, a u istoj seriji kupljeni, brojevi im za seriju jedan za drugim.
Nema pravila, neke nece preko 2070, neke lagano na 2100.
 
Pa meni nitro + 8gb pa razlicito daju, a u istoj seriji kupljeni, brojevi im za seriju jedan za drugim.
Nema pravila, neke nece preko 2070, neke lagano na 2100.
Naravno, tek varira od vrste memorije, hynix i micron na rx580 sapphire mogu opusteno 2200+ za 1750 strapovima, samsung tipa 2100mhz. Ovo je za 8gb module. Klej kako je vremenom napredovao, mozes opusteno fabricki bios da ostavis na karte, u config samo smestis voltaze za core i mem, podesis strap njegov zavisno od vrste i kolicine mem grafike, kopa ultra stabilno. No da ne idemo u off...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Probao sam juče i podesio gtx 1060 u Hive-u, mada nVidia je laka za podešavanje. Probaću jednom prilikom 580 da vidim kako li će raditi i da li ću moći da spustim napon.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jel pokrecete Hive direktno sa USB Flesa? Vidim da je 8gb dovoljno.
 
Jel koristite njihov Hiveon pool ili pacate 3$ mesecno po rigu? Ima li neko iskusta kakav im jo pool?
Rigove koje sam uspeo da podesim za sad rade extra, malo bolje peforanse nego u Win. Imam samo problema sa rigovima gde su mesane karice, iz nekog razloga prijavljuje gresku i nece da pocne da kopa.
 
Pokusavam od juce da podesim hiveos, odradio na usb disku sve sto je bilo potrebno, ukucao worker ID i Pass, krene da kopa 1 grafika ili dvije, par minuta i restartuje se, nakon restarta nista, cak se i ne pojavljuje da je rig uopste ukljucen, ponvo restart preko browsera i opet isto, kao da nije rig upaljen, ugasim ga preko napajanja, upalim nakon toga se grije grafika koja je u x16 slotu povezana preko risera, ostale hladne, za grafiku koja je u x16 slotu ne daje potrosnju u W, za ostale daje, sliku mi baca integrisana grafika, 8 grafika je u rigu, u x16 je od 8gb ostalih 7 su sa 4gb rx580/570, bas ne kapiram ovaj hiveos, ne znam sta mi bi da ga probam, ali sad kad sam vec poceo, zelim i da ga podesim pa makar jedan dan da radi i vracam se na ssd i windows do kraja godine. :)
sve su grafike na 1100/2000 mvddc i cvddc po deafaultu, sve grafike su na windowsu normalno radile na nekih 30mh/s.
Okacicu i sliku sa monitora sa greskama, ima ih vise. :)
 
Pokusavam od juce da podesim hiveos, odradio na usb disku sve sto je bilo potrebno, ukucao worker ID i Pass, krene da kopa 1 grafika ili dvije, par minuta i restartuje se, nakon restarta nista, cak se i ne pojavljuje da je rig uopste ukljucen, ponvo restart preko browsera i opet isto, kao da nije rig upaljen, ugasim ga preko napajanja, upalim nakon toga se grije grafika koja je u x16 slotu povezana preko risera, ostale hladne, za grafiku koja je u x16 slotu ne daje potrosnju u W, za ostale daje, sliku mi baca integrisana grafika, 8 grafika je u rigu, u x16 je od 8gb ostalih 7 su sa 4gb rx580/570, bas ne kapiram ovaj hiveos, ne znam sta mi bi da ga probam, ali sad kad sam vec poceo, zelim i da ga podesim pa makar jedan dan da radi i vracam se na ssd i windows do kraja godine. :)
sve su grafike na 1100/2000 mvddc i cvddc po deafaultu, sve grafike su na windowsu normalno radile na nekih 30mh/s.
Okacicu i sliku sa monitora sa greskama, ima ih vise. :)
Cek kad si podigao hive samo pokazuje 1 ili 2 ?
Trebas malo sacekat dok ih ucita prvo sve.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Pokusavam od juce da podesim hiveos, odradio na usb disku sve sto je bilo potrebno, ukucao worker ID i Pass, krene da kopa 1 grafika ili dvije, par minuta i restartuje se, nakon restarta nista, cak se i ne pojavljuje da je rig uopste ukljucen, ponvo restart preko browsera i opet isto, kao da nije rig upaljen, ugasim ga preko napajanja, upalim nakon toga se grije grafika koja je u x16 slotu povezana preko risera, ostale hladne, za grafiku koja je u x16 slotu ne daje potrosnju u W, za ostale daje, sliku mi baca integrisana grafika, 8 grafika je u rigu, u x16 je od 8gb ostalih 7 su sa 4gb rx580/570, bas ne kapiram ovaj hiveos, ne znam sta mi bi da ga probam, ali sad kad sam vec poceo, zelim i da ga podesim pa makar jedan dan da radi i vracam se na ssd i windows do kraja godine. :)
sve su grafike na 1100/2000 mvddc i cvddc po deafaultu, sve grafike su na windowsu normalno radile na nekih 30mh/s.
Okacicu i sliku sa monitora sa greskama, ima ih vise. :)

Ugasi integrisanu. Zato ti pravi problem. HIVE to ne voli. U biosu je ugasi i postavi da je PCIe prva karta.
 
Evo prebacio sam na karticu sa pcie slota ali opet isto, cudno je da nekad krene 1-2 kartice, pokaze mi 20 mh/s i poslije par minuta se restartuje rig.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
a1de45c7bb40f4b1991749041d455ffa.jpg
 
Pa i dalje prikazuje da je Intel igpu default koliko vidim?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Evo sad sam provjerio, hiveos sam prebaci na integrisanu:)
c533df84b0338868fb6a715548bfbd71.jpg


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Rijeseno, problem je bio u flight sheetu, umjesto -COIN ETH meni je pisalo -COIN ETHEREUM
Radi sasvim ok za sad, 8 kartica iz zida 1100W, 29.5mh/s na 1100/2000, nisam probao na 1150/2000 na windowsu sa tim clokovima imam oko 30.3mh/s
Integrisana daje sliku, jer hiveos je automatski upali...

Hvala svima na pomoci.
 
Treci dan od kako sam pokrenuo HiveOS, nisam imao nikakvih problema, doduse nisam upalio 2fac auth i vec mi je rig napadnut i password promijenjen... :)
 
Treci dan od kako sam pokrenuo HiveOS, nisam imao nikakvih problema, doduse nisam upalio 2fac auth i vec mi je rig napadnut i password promijenjen... :)
Ja nemam 2fac nikad me niko nije napao evo skoro 2god

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
E meni sinoc stize mail, otvaram pise resetovan password, pokusam da udjem sa mojim passom nece, preko maila resetujem i upalim 2fac, pogledam rig majnuje etc... :)

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
E meni sinoc stize mail, otvaram pise resetovan password, pokusam da udjem sa mojim passom nece, preko maila resetujem i upalim 2fac, pogledam rig majnuje etc... :)

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Onda bolje procackaj pc, ocito tu nesto ti nije kako treba

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Onda bolje procackaj pc, ocito tu nesto ti nije kako treba

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
Pc mi je nov, sve je kupljeno novo prije 2 mjeseca, jedino sto imam instalirano je teamviewer, i skinuo sam da probam nicehash aplikaciju koju sam izbrisao odavno, od prvog dana je kaspersky internet security ukljucen i sinoc sam odradio scan nije nista nasao, email nije otvaran, tako da ne znam kako su uspjeli da promijene pass bez emaila, ali eto...
 
Pc mi je nov, sve je kupljeno novo prije 2 mjeseca, jedino sto imam instalirano je teamviewer, i skinuo sam da probam nicehash aplikaciju koju sam izbrisao odavno, od prvog dana je kaspersky internet security ukljucen i sinoc sam odradio scan nije nista nasao, email nije otvaran, tako da ne znam kako su uspjeli da promijene pass bez emaila, ali eto...
Kako si sredio licencu za win?


Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Pff, ne znam onda, posalji poruku na telgram grupi za hive pa ih pitaj jesu imali nekih propusta skorije.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
Our system has detected that your account zenrog is probably hacked, so for your security we have changed your password.

To continue using your account please do the following:

Evo ovo sam dobio od njih maloprije i ponovo sam morao da zamjenim pass, mada ko kopa direktno na drugi pool kao ja, nema potrebe da se plasi, ali svejedno nije lijep osjecaj. :)
 
Malwarebytes pa ces naci problem na racunaru, KIS je odlican ali nema sve sto zamislis da ima :D
 
Da li neko zna koji je uzrok problema Gpu driver error, rebooting?
Nekad rig radi po 24h+ a nekad ni par sati i ovo se desi, onda moram manuelno da ga upalim... 9 grafickih je trnutno u rigu 1 rx580 8gb ostale rx570 4gb

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Da li neko zna koji je uzrok problema Gpu driver error, rebooting?
Nekad rig radi po 24h+ a nekad ni par sati i ovo se desi, onda moram manuelno da ga upalim... 9 grafickih je trnutno u rigu 1 rx580 8gb ostale rx570 4gb

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Daj neke slike sa podesavanjima, potrosnjom, performanse... pa da vidim gde bi mogao da bude problem
 
HIVEOS.png

Stavio sam jos jednu od 8gb cisto da probam, ali uvijek neka druga karta "pukne" i prekine mining
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno