Malwarebytes: Zaraženost Mac računara je porasla za 400% tokom 2019
»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Malwarebytes: Zaraženost Mac računara je porasla za 400% tokom 2019

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        52.816

Zaraženost Mac računara malware-om je u porastu, prema analizama kompanije Malwarebytes, koja pruža anti-Malware softver. Malwarebytes je prijavio da je tokom 2019. godine detekcija malware-a povećana za 400 procenata.Iako se dosta od ove statistike može pripisati tome što je povećana upotreba Malwarebytes-a na MacOS sistemima, kao i povećanoj prodaji Mac računara, Malwarebytes takođe ističe i povećanje detektovanja pretnji na ovim sistemima. Drugim rečima, Mac računari sve više postaju meta malware napada, a prosečni sistemi su tokom 2019. napadani 11 puta (ovo je osam puta više nego tokom 2018. godine).
        Malwarebyte statistika sugeriše i da je prosečan Windows sistem tokom 2019. godine bio pogođen sa prosečno 5.8 malware pretnji. To znači da sada Mac os biva ugrožen sa više malware-a nego Windows, što ukazuje da je Apple ekosistem postaje sve atraktivniji sajber kriminalcima.

Pogledajte još: Naredni Apple Mac računar bi mogao koristiti AMD Ryzen CPU, Radeon GPU
        U prošlosti su se često pojavljivale tvrdnje da "Mac uređaji ne mogu biti zaražen visrusima", ali ove tvrdnje, pored toga što su netačne, mogu biti i opasne. Korisnici macOS platforme moraju ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Newcomers
        Na forumu od
        May 2019
        Poruka
        100
        Godinama koristim Mac i nikada ni jedan problem po pitanju malvera, virusa itd.

Početkom ove godine skinuo sam Kaspersky i ništa nije pronašao, sada sam skinuo MB (kada sam pogledao ovu vest):

Ne znam samo šta ljudi rade na Mac-u pa zaraze računar?

Newcomer Avatar korisnika googy
        Na forumu od
        Sep 2003
        Poruka
        19
      4. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 15 2012 i7 16Gb
        • TV: Panasonic TX-P50GT60E
        • INET: DSL
        • Ostalo: PS4, PSP
      5. [Luke]: I can't believe it.
        [Yoda]: That is why you fail.