Šta je novo?

Naglo pada tastatura u toku pisanja teksta...

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
U pitanju je stari telefon sa 1 GB rama, ali tek odnedavno pokazuje ovaj problem... Naime, tokom kucanja teksta u facebook messengeru, odnosno, drugim tekst mesindžerima, dolazi do naglog gubljenja tastature i nemogućnosti da se kuca tekst, na par sekundi, dok se tastatura ne povrati (i to se ciklično ponavlja)... Možda je samo koincidencija, ali se to počelo javljati od kad sam se par puta priključivao na javni poštanski net (pomišljam na neki virus, a nemam antivirusni program)... Nema puno instaliranih programa i pokazuje izmedju 200 i 400 slobodnog rama kad se zatvore sve aplikacije u pozadini (mada ram može da padne i tokom korišćenja samog messenger-a, ali kažem da se ranije to nije dešavalo) ... Šta bi moglo da bude po sredi, i da li je takav "fenomen" još neko, možda, uočio?
 
Je l' radi ekran za to vreme? Ukljuci opciju koja se zove nesto tipa show touch kroz developer options pa onda kada ne reaguje tastatura ako se na ekranu pojavljuju tackice u tom delu gde dodirujes znaci da je ekran ok.

Da li koristis gboard ili neku drugu aplikaciju?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ekran radi sve vreme... Aplikacija za tastaturu je Huawei Swype... Sad sam se navikao na predikciju teksta, ali sam primetio da nikako ne može da se ukine ta linija sa rečima za "pomoć" u kucanju (mala digresija, ali zanimljiva "činjenica")... Vraćam se na temu i ponavljam da je sve radilo bez problema u istoj konstelaciji... Taj facebook messenger, koji najviše pokazuje ovaj problem, sam morao da instaliram van Play prodavnice (mada mi je čudno da u 5.1 androidu ne može da se instalra normalno, kad je to moglo, doduše sa drugim telefonom, i na 4.4 verziji)... Možda i to ima neke veze...
 
kešira sistem,nema tu pomoći sem reseta i deinstalacije apsolutno svega što je moguće i disejblovanja ostalog sem bez čega se nikako ne može.ako postoje custom romovi staviti neki što čistiji obavezno bez gapps pa ručno flešovati pico da bi bilo što manje istih,pa skineš ono bez čega baš baš baš ne možeš (gmail i najviše još maps,yt gledaj iz brauzera a zaboravi na chrome).

što se tiče mesendžera i fejsa koristiti lite verzije,poželjno samo fb lite pa poruke iz aplikacije,i gledaj ako možeš ikako da pređeš samo da whatsapp da koristiš,vajber je soidno nabloatovan.kad ti ta patnja presedne baci fon i kupi neki redmi 6,7 na oglasima,a najbolje skupi 150e u kešu i časti se sa novim mi a3.
 
Nazad
Vrh Dno