Šta je novo?

Komp do 40000

Milan1980

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2018
Poruke
744
Poena
115
Moja oprema  
Mobilni telefon
S20+ i P30 lite
Pametni uređaji
Mi band 5
Xiaomi Air Purifier 3H
Xiaomi 360 2k pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Komp potreban za sestrica, 18 god. Prvobitna namena web programiranje, programiranje, baze podataka. Za sada koristi photoshop, sql server, visual studio, netbeans (ja ovo nemam pojma, samo prenosim sta mi je rekao, ako sam uopste dobro pohvatao ove nazive :d) Ne bi bilo lose da bude i za neki gaming, nista spec, ali da se ostavi mogucnost da se u narednoom periodu ubaci neka grafa te ako moze da se sada ona ne ubacuje u predvidjeni budzet.
Sve ovo gore mu je zavrsavao komp sada star 10 god, ali napokon je riknuo juce :)
Ako moze da se iskoristi kuciste i napajanje koje je u njemu onda super, ako to treba menjati onda moze i da se probije budzet za toliko. napajanje koje je trenutno u njemu (menjali ga pre nekog vremena)
Bilo bi lepo ako moze iz nekih domacih prodavnica zbog garancije. Ako imate predlog za neku vec gotovu konfiguraciju po istim ovim prodavnicama moze i tako nesto.
Hvala unapred
 
Ima li neki komentar bilo sta. Citam po forumu i pokusavam da shvatim sta bi bilo OK, ali sa mojim (ne)iskustvom ide to malo teze. Taman mislim da sam iz Vasih komentara nesto nasao, ali dzaba kada ne mogu to vise da nadjem u prodaji :) Da probam ovako, kao nesto sam sam sklopio pa da kazete sud i sta da menjam.
Ryzen 5 3400g (zbog grafike najvise), MSI B450M Pro-M2 Max, 8gb 3000MHz HyperX, ssd 240 GB A-data. Oko 35000 ovo izadje.
Plocu ubacio onako, nije bas najjeftinija 450. Ovo je sve iz iste radnje Mon... pa bi tamo i sklopili sve to.
I kao sto sam gore pitao da li bilo dovoljno napajanje iz gornjeg posta LC600h-12.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nema ovog procesora vise, barem ne za ovu cifru. Skoro u svim radnjama pise da je na stanju, a kad pozoves nema ga niko.
Najveci mi problem sto pokusavam da nadjem u istoj radnji sve jer ja to ne znam da sklopim [emoji849] tj nisam nikad procesor namestao za plocu, ostalo valjda samo bocnem : )
@Lanikor mi je vec u drugoj temi predlozio 2400g pa i on dolazi u obzir onda.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Mozda ce mu trebati više prostora za podatke tipa ssd+ hdd 1tb?Mozeš da juriš i kombinaciju u vrednosti tog cpu 3400,tipa polovne r5+gpu polovan r9 380 4gb izadje slicno..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hdd imamo od starog kompa 640gb, valjda to moze se ubaci, mada hdd se moze dokupiti.
Polovno, obzirom da se ne razumem toliko, ne znam kako bih navatao nesto a da valja.
Najvise mi da uklopim dobar procesor i mb kod koje necu nista da diram, ostalo mogu uvek da ubacim.
Koja bi grafika sada bila neki optimum pa da pogledam cene malo, mada verovatno bi sve preslo budzet prilicno. Nesto sto se slaze sa nekim ryzen.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Graficke kada pričamo o polovnim su od 50 do 110,120e znači za gaming r9 380 4gb 55 evra(gamingx),od 70e rx 570 sa 4gb do 100 ,120 rx 580 nitro+,sad imas svih kombinacija,470,480,570,580, sa 4 i 8 gb..sve zavisi od cene i modela uhlavnom gledađ nitro + model ..Imas i varijante za polovne ploce i cpu u garanciji ako se nešto isplati na kp.Ja cu ti pustiti pm ako vidim nešto povoljno na kp.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno