Šta je novo?

DispleyPort na DVI-D

ele

Cenjen
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruke
478
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 9900K FUMA 2
Matična ploča
GIGABYTE Z390 AOURUS PRO
RAM
32GB 3600MHz
GPU
RTX 3080
Storage
2TB
PSU
750W
Kućište
SHINOBY
Monitor
ALIENWARE AW2521H 360hz
Miš & tastatura
Mionix Avior 7000
Ostale periferije
Razer ostalo
Mobilni telefon
S21 ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ajde da pitam i ovde. Imam 1080ti graficku i benq 144hz monitor. Na monitoru imam 3 ulaza: VGA, DVI-D i HDMI. Na grafickoj imam (samo) 3 DisplayPorta i 1 HDMI.
Prosto pitanje da li ću, ukoliko uopste nadjem adapter iz naslova, moci da imam 144hz?
HDMI mi ne pije vodu jer ne mogu preko 60hz a VGA daje prilicno losiju sliku dakle samo DVI mi radi posao.
 
Verovatno neceš dobiti 144hz tako.Imaš hdmi 1.4 koji daju 144hz u fhd..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Au, bas skupa igranka, znaci ili da menjam grafičku ili monitor. Kakva glupost da nema DVI na grafičkoj.
@zzzz Hvala na odgovoru. Znači i da nađem obican adapter iz naslova nema šanse da će da mi radi posao?
 
Obicni jeftini adapteri ce raditi ali na 60Hz. U tom slucaju bolje onda HDMI kablom povezati. U oba slucaja dzabe 144Hz monitor i el monstero GPU.

Opcija bunariti po oglasima polovne adaptere, mozda se moze naci i budzasto (posle pola godine jahanja)
 
Ukoliko bih menjao monitor a uzeo bih verovatno 240hz kakav ulaz treba da ima da bi radio dp ili hdmi? Da znam sta da gledam kod spec. monitora. Hvala na odgovorima.
 
Pogledaj kad kupuješ odredjeni monitor preko kog kabla daje maximum hz..koji dolazi uz monitor..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
probaj prvo hdmi na DVI-DL adapter,oko 150din je,onda bi trebalo da imaš 1080p 144hz.takođe,proveri kakav DVI kabal imaš,treba ti DVI-DL.svi adapteri koje sam gledao su ful tj DVI-DL (kao i neki koji ja imam).
 
To nece raditi. HDMI nema pinova za 2 DVI linka. Pasivni HDMI na DVI je uvek single link. Nevezano kako fizicki izgleda koriscen DVI konektor. To je nedovoljno za 1920x1080 144HZ. Nece raditi. HDMI to DL-DVI se moze ostvariti iskljucivo preko naprednog aktivnog adaptera poput prilozenih DP ranije. Izmedju ta dva izbora svakako ici na navedeni aktivni DP na DL-DVI adapter + DL-DVI kabel ali to je skup sport i nije ekonomicno resenje.
 
da,potpuno si u pravu.koristio sam takav jedno vreme i bila je prijavljena kao DVI-D veza,zato sam pomislio da može,a sećam se da je taj adapter bio pinovima DL...ili apgrejd monitora,ili zamena karte za drugu 1080ti sa DVI izlazom.jeste to mator monitor,ali b*lja što su stavili hdmi 1.2 na 144hz monitor čak i tad.
 
Trenutno uspevam da izvucem 120hz preko HMDI ali sa smanjenom rezolucijom dok ne smislim sta da radim. Cak postoji ista izvedba ovog monitora samo sa oznakom P koja ima DP ulaz, ovaj moj nazalost nema...
 
okači ovde na oglasima da menjaš svoju za drugu 1080ti sa DVI izlazom,ne verujem da će te akcija izaći skupo,ako i uopšte.
 
BenQ XL2411Z bi trebalo da ima. Problem je što taj monitor ne podržava više od 1080p 60Hz preko HDMI porta.
 
Sad vidim u specifikaciji. Kako ih nije sramota da naprave takav monitor i reklamiraju ga kao 144 Hz. Ko još hoće da vuče DVI-DL pored DP i HDMI izlaza na svakoj normalnoj grafičkoj
 
Jeste tužno ali je u toj fazi rane adaptacije 144Hz monitora i to nekako prošlo na tržištu. Model je iz 2013.
 
Trenutno je preko HDMI kabla povezan i na FHD radi ali 60hz, izvlaci 120hz na 1440x900 cini mi se. Ono sto je tuzno je da model koji je izasao nakon ima dp ulaz.
 
Pa da, radi u skladu sa HDMI 1.2 max bandwidth -om.
 
Nazad
Vrh Dno