Šta je novo?

Modularna kućišta???

Arthur Morgan

Slavan
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poruke
2,653
Poena
465
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 7800X3D & NZXT Kraken 240 RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-A gaming WiFi
RAM
32 GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6000Mt/s
GPU
Sapphire 7900XTX Nitro+
Storage
Samsung 980 Pro 500GB + WD SN850 Black 1TB + Kingston KC 3000 1TB + 2TB Lexar NM620
Zvuk
Altec Lansing ATP 3
PSU
Asus ROG Strix 850G
Kućište
Phanteks NV5
Monitor
LG 32GP850-B
Miš & tastatura
ASUS ROG STRIX Scope Red NX TKL Moonlight White & ASUS ROG Strix Impact II Moonlight white
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kada sam pre dve godine kupovao kompjuter, ovaj koncept "modularnih" kućišta mi je bio jako zanimljiv, pogotovo što je Coolermaster imao neke modele koji su mi se svideli, te sam tako pazario Mastercase Maker 5. Puno otvorenog prostora za dobro provetravanje, mogućnost sklapanja/rasklapanja i vizuelne različitosti, itd. Izgledalo mi je zanimljivo, jer jedino što može da se pokvari (osim ako nešto fizički ne polomiš) jeste onaj osnovni modul na kom se nalazi dugme za uključivanje, reset, USB konektori i kontoler za ventilatore. I tako sam koristio jedno par meseci dok nisam poželeo da uzmem taj rezervni kontrolni modul, koji i nije preterano skup, sudeći po CM prodavnici na internetu i košta neki 25€. Naravno, kod nas to nije bilo ni teoretske šanse da se nađe, jedino sam nalazio na američkom sajtu CM-a, ali kad bi poželeo da kupim, sajt bi me prebacivao na evropsku prodavnicu, ali tamo je bilo "OUT OF STOCK" pa sam rešio da sačekam da se pojavi na lageru CM. Štaviše, nikakvih problema sa slanjem za Srbiju nema.
To je bilo pre dve godine i od tada bar dva puta mesečno proveravam evropsku CM prodavnicu i ne samo da je već 2 godine OUT OF STOCK nego ne prodaju taj modul ni za noviju verziju koja nosi oznaku Mastercase MC500M. I onda se pitam čemu taj pojam "modularnosti" ako nemaš rezervne delove za JEDINI deo koji može da se pokvari. Možda to namerno rade kako bi ljudi češće kupovali njihova kućišta, ali znam da SVAKO ko je dao ne male pare za njihova "modularna" kućišta i ne može da kupi jedini deo koji može da se pokvari više nikada neće ni pomisliti na CoolerMaster. Bar ja sam takav, kao i ogromna većina. Jeste kućište odlično, ali ste me zavrnuli za "modularnost" i zbog toga više nikada CoolerMaster. A reči se internetom šire veoma lako.
Bar kad mi crkne dugme za uključivanje (koje je kvalitetno kao da ga je pravio gubavac nogama) ima STVARČICA zbog koje sad ne bi dao ni dinara za prokleti modul.
A CoolerMaster više nikada ništa.
 
Nazad
Vrh Dno