Šta je novo?

Lap top sa optičkim izlazom

R1A1

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.09.2015
Poruke
244
Poena
20
Interesuje me kupovina lap topa sa optičkim izlazom (digital audio out). U internet pretrazi slabi su rezultati pa da probam putem preporuka.
Ako imate preporuku, pomogli bi mi mnogo.
 
Da, tad su imali Asus i MSI modeli, neki i sa 5.1 zvukom, nema toga vise na laptopu. Zvucna karta na USB i ne zavisis od laptopa.
Putem USB-a signal ide na čip za pretvaranje signala USB to IIS SPDIF pa tek onda u DAC a sa optikom ili coaxial signal ide direktno u DAC.
Želim da preskočim USB to IIS SPDIF i opcije sa HDMi to....?!
 
Takodje potvrdjujem, 99.99% nema toga vise.
A rjesenja su vec predlozena.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Takodje potvrdjujem, 99.99% nema toga vise.
A rjesenja su vec predlozena.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Hvala na odgovorima ali ja ne tražim rešenja koja znam i imam nego tražim tačno ono što mi treba i što sam napisao.
 
Mozda neki jaci gejmerski model. Sto se tice USB-a, ne znam sta komplikujes, brat koristi neku profi USB karticu za audio produkciju i to radi kako treba.
Не ради се о компликовању него о томе да конкретно желим лаптоп са оптичким излазом.
Не знам зашто је то тешко разумети?
 
Pitanje je bilo prosto i nema šta tu da se razume ili ne. Ako nema, ok. Možda ću ići na opciju matične sa optikom.
 
Asus N75SF je model star gotovo čitavu deceniju.Ako me sećanje ne vara, drug je takav kupio negde 2011-12 godine.
Možda grešim ali kupovina laptopa toliko starog meni je mačka u džaku?
 
NIje toliko macka u dzaku ovaj je u dobrom stanju ali ovaj ce traziti neke velike pare za taj lap top posto retardiran covek gleda cenu laptopa kada je bio nov tako da taj vrv ispod 500e nece da ga da. STo se tice servisa u slucaju crkvanja maticne ploce i gpu u F com u na novom begoradu moze to covek da ti odradi za 60 do 100e. Ako bi ti dao ovaj retrard sa KP taj laptop po normalnoj ceni onda bi bila ok kupovina
 
Bilo je do otprilike 2015. modela sa analog/digital combo headphone jack (mini Toslink konektor), u laptop i desktop varijanti, ali su izgleda proizvodjaci to batalili na aktuelnim modelima. Konkretno imam Macbook Pro, Intel NUC i Mac Mini kod kojih konektor za slusalice ujedno sluzi i kao mini Toslink konektor.
 
pa i opticki je stara tehnologija. sad je sve hdmi

HDMI vrši prenos putem metalnih provodnika a takav prenos nikada neće biti u rangu optike. U ostalom, kao primer pogledaj internet brzine putem optike i putem metalnih provodnika.
Šteta što su proizvođači odustali od te opcije. Stavljaju optiku na TV aparate a na računarima je to misaona imenica.
Hvala vam na odgovorima. Ako ništa drugo, sada mi je jasno zašto prilikom pretrage po internetu nisam dobio nikakve rezultate.
Najverovatnije ću ići na kupovinu neke matične sa optikom. Toga ima.
 
HDMI vrši prenos putem metalnih provodnika a takav prenos nikada neće biti u rangu optike. U ostalom, kao primer pogledaj internet brzine putem optike i putem metalnih provodnika.
Šteta što su proizvođači odustali od te opcije. Stavljaju optiku na TV aparate a na računarima je to misaona imenica.
Hvala vam na odgovorima. Ako ništa drugo, sada mi je jasno zašto prilikom pretrage po internetu nisam dobio nikakve rezultate.
Najverovatnije ću ići na kupovinu neke matične sa optikom. Toga ima.

opticki audio spdif je slabiji od hdmi, a opticki internet je nesto sasim drugo
 
nije ni slabiji ni jači,isti je.digitalna konekcija je ista ma čime da se prenosi.
 
Da ne bude svađe, kupiću optički HDMI kabal ali kada mu cena bude u rangu običnog optičkog ili HDMI kabla.
 
ne zna,nule i jedinice su nule i jedinice ma čime da se prenose,nema nikakvog benefita.
 
Jedino ako je faktor razdaljina na kojoj treba da se isporuci signal ili potencijalne smetnje.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
u praksi radi ili ne radi,kao i svaka druga digitalna konekcija.sve ostalo je mit.
 
Nazad
Vrh Dno