Šta je novo?

da li ovo napajanje moze da izgura g4560?

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
Poslednja izmena:
Navedena je jako stedljiva masina, ne moze da dohvati ni 100W. To napajanje ako je ispravno je savrseno dovoljno sa svojih max kontinuiranih 220W za te komponente.
 
Poslednja izmena:
racunar radi stabilno, samo je spor do maksimuma. Hvala na odgovoru, sad mogu u sklapanje :)
 
Npr. navedene komponente:
MB + RAM + CPU + SSD ce trositi sve ukupno max 45W pri punom opterecenju procesora i integrisane graficke.

Samo oko 25W pri 30Hz 1080p Youtube, 30W pri 60Hz

U idle tek oko 15W

Te komponente su vrlo stedljive. Ne mogu ama bas nista 220W napajanju.

DVD-RW moze da dostigne max 25-30W i to kad reze punom brzinom. Kad ne radi nista poprilicno je zanemariv za racunicu.

To su vrednosti bez uracunate neefikasnoti napajanja ali koja nije ni bitna (za podatke gore) obzirom da je napajanje deklarisano na snagu koja izlazi na sekundarnoj strani. Tako da se gore navedeni podaci uporedjuju sa 220W snage napajanja. Max struja po granama je takodje dovoljna.
 
Poslednja izmena:
da li onda ima smisla staviti i neku low profile graficku? imam neku od cini mi se 1gb 64 bit sa hdmi prikljuckom? (moram da proverim veceras koji model je u pitanju)
 
Za koju namenu i na monitor/TV koje rezolucije ce biti povezano?
 
Poslednja izmena:
Može slobodno rx 460 560 ili nv 1050 1050ti imaš verzije bez 6 pin konektora

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
monitor 24" 1920x1080, a namena net, yt, i povremeni gejming u vidu Dota 1 i CS 1.6
 
Za Youtube, surf i bilo sta sem gejminga nema potrebe za dodatnom grafickom. Integrisana graficka je i vise nego dovoljna. Pusta Youtube 1920x1080 60Hz i 3840x2160 30Hz bez seckanja. 2160p 60Hz joj je previse i gubi frejmove. Bez 4k monitora nije ni bitno.

Za opsti rad najveci upgrade ce biti jos jedan stik od 4GB memorije.

Ako se bas zeli gejming onda najbolje vijati GTX 1050 TI. Vrlo stedljiva kartica za nivo performansi koje pruza, prakticno nepobediv FPS/W te generacije. Dodace realnih oko 70W. Idealna za uz to napajanje ali i maksimum. AMD pandani te generacije trose znatno vise. Nisu za tako limitirano napajanje.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, javim dal radi kad sklopim
 
I naravno, moraces da dodas jos 4GB rama jer tesko ces igras ista sa samo 4 gb :) Ali dobro, to ti nece nesto povuci vise struje.
 
nece se igrati ni dota 2 ni csgo :D vec starije verzije obe igrice
 
To je bilo za pronaci na brzinu. Vise vole testeri to da igraju izgleda. :) Dovoljno za neki zakljucak o mogucnostima.
 
Ako si dokon, mozes da otvoris napajanje da vidis u kakvom su stanju kondenzatori, posto vidim da je staro skoro 11 godina...
 
Da to stvarno ne bi bilo loše.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno