Šta je novo?

Ugradnja bluetooth modula u starije pojačalo

triggerNS

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2007
Poruke
7
Poena
301
Pozdrav drugari,

Pošto bi mi prenos ulaznog signala do pojačala bez žice veoma olakšao korišćenje istog, pitao sam se da li je neko možda od vas ugrađivao neki bluetooth modul u samo pojačalo, da se ne vidi spolja. Kako bi se to spojilo i koji model bt risivera bi najbolje odgovarao za ovu namenu pošto na tržištu ima milion vrsta, od 5€ pa nadalje.
Ako je neko možda radio na takvom projektu ako može neke savete ili smernice da podeli ovde. Model koji imam je Technics receiver S202.

Hvala unapred
 
Ako hoces da ugradis unutra moras da resis napajanje i da nadjes odgovarajuci audio ulaz unutar uredjaja (mozes i da zalemis audio izlaz sa bt modula na rca konektore za ulaz samo sa unutrasnje strane) ili da izvuces audio kabel napolje pa ga ubacis u neki input na risiveru. Vidjao sam bt module sa sirokim opsegom napajanja, ono od 5-30v, trazis voltaze koje ti odgovaraju posle ispravljackih dioda i velikih kondenzatora ili ubacis svoj trafo i ispravljacki deo ili ubacis neko smps napajanje. Merenje voltaze se radi pod naponom tako da moras da pazis.
 
Poslednja izmena:
Наручиш ово и убациш унутар појачала.
Ако имаш иоле искуства, убацивање није проблем.
 
Pa i taj ima DAC.
Ako želiš kvalitetan, za slušanje muzike, onda ni jedna od ovih igračaka ne ispunjava taj kriterijum.
Znaš onu staru, koliko para toliko i muzike.
 
Gledao sam neke opcije i mislim da će na kraju pasti odluka za neku varijantu ovog što mi je R1A1 predložio, ali ništa onda od ugrađivanja unutra nego da stoji spolja ili ću ga negde na zadnji panel zalepiti/pričvrstiti. Problem mi je što Aliex utanjio sa pošiljkama pa mi ne vredi ni da poručujem sad, ko zna kad bi stiglo dok se ne stabilizuje ovaj virus pogani. Na domaćim sajtovima baš deru sa cenama pa ću morati da sačekam. Kad rešim stvar stavljam slike i javljam utiske.
 
Gledao sam neke opcije i mislim da će na kraju pasti odluka za neku varijantu ovog što mi je R1A1 predložio, ali ništa onda od ugrađivanja unutra nego da stoji spolja ili ću ga negde na zadnji panel zalepiti/pričvrstiti. Problem mi je što Aliex utanjio sa pošiljkama pa mi ne vredi ni da poručujem sad, ko zna kad bi stiglo dok se ne stabilizuje ovaj virus pogani. Na domaćim sajtovima baš deru sa cenama pa ću morati da sačekam. Kad rešim stvar stavljam slike i javljam utiske.
Preporučio bih ti ovaj bluetooth DAC (bundle B).
Imam ga i mogu ti reći da je zvuk odličan. Što se tiče veze putem blututa, telefon sa BT 5.0 (DAC je BT 4.2) bez problema kači kroz zidove stana na nekih 3-4m.
Sem blutut konekcije, ima još USB, Coaxial i optic.
Kada uzmeš u obzir cenu i ono što dobijaš za istu, on je best buy.
 
Nazad
Vrh Dno