Šta je novo?

PC nece da bootuje, cuje se kliktanje

Rinsvind

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2006
Poruke
132
Poena
319
Kada upalim racunar, cuje se kliktanje (ili u napajanju ili oko napajanja ) i sistem nece da se podigne. Kada ugasim racunar i ponovo upalim dobijem poruku "The system has experienced a boot failure possibly due to incorrecrt configuration.Previous settings in BIOS may not be compatible with current hardware state". Dobijem opciju da resetujem bios na default i tako ucitam sistem, to uradim i Windows 10 se podigne. Kada sledeci put ugasim racunar, isto mi se desava pri novom paljenju. Vadio sam iz ploce graficku, obe plocice RAM memorije, mreznu, zvucnu i opet se cuje kliktanje pri paljenju. Testirao sam svaki SSD (nemam HDD) , memoriju i sve je proslo bez gresaka. Vadio sam bateriju, zamenio je sa novom i isto. Da li neko ima ideju sta bi moglo da bude problem?
 
Da nije ventilator napajanja?

Jesi siguran da je baš kliktanje? Može li se nekako bolje opisati taj zvuk? Kliktanje je klasičan zvuk iz lošeg hdd-a (kojeg nemaš) tako da nemam ideju šta bi drugo moglo da uzrokuje baš taj specifičan zvuk.

Nije ventilator napajanja, radi normalno pri paljenju racunara. Bas kliktanje se cuje, ili "caktanje". Nema dela koji nisam izvadio iz ploce, i opet isto. Zvuk koliko mogu da lociram dolazi oko napajanja (napajanje mi je smesteno u donjem delu kucista, oko njega su samo zvucna i mrezna, obe sam vadio i isto se cuje). Evo sad mi je podigao sistem ali kad ga ugasim isto ce da se desi, moracu par puta da upalim i ugasim )
 
Poslednja izmena:
Vec sam ga stavio na sto, ili ce cuje u napajanju ili oko njega. Moracu negde da se snadjem za napajanje i istestiram. Inace, napajanje mi je cisto kao prvog dana koriscenja, na kucistu imam filtere za prasinu tako da ako je ventilator, sigurno nije zaribao od prljavstine.
 
Zamenio sam napajanje sa drugim i kliktanje se i dalje čuje, ali sam uspeo da lociram odakle se čuje - iz spikerfona ciji je kabl bio tik do napajanja. Ima li iko ideju šta bi još moglo da bude problem?
 
Nasao sam gde je problem. Mrezna karta sa ploce mi je pravila problem. Iskljucio sam je u BIOS-u i racunar sad bootuje normalno.
 
Dobro sam napisao, culo se upravo kliktanje ili caktanje, kako god... To sto ti ocigledno nisi cuo iz speakerfona nista osim beep-a to je druga stvar.
 
Poslednja izmena:
Molim te ne piši koješta, dovoljno si ispao smešan.

Znaci, ako za nesto nisi cuo ili se nisi susreo, onda to ne postoji i smesni su ti ljudi...
Imao sam dva ovakva slucaja, doduse na nekim matorim ploacama, obe su odapele...
Takodje je potrajalo kod prvog slucaja da provalim sta je... eto, sad sam i ja smesan...
 
Znaci, ako za nesto nisi cuo ili se nisi susreo, onda to ne postoji i smesni su ti ljudi...
Imao sam dva ovakva slucaja, doduse na nekim matorim ploacama, obe su odapele...
Takodje je potrajalo kod prvog slucaja da provalim sta je... eto, sad sam i ja smesan...
Ako neko iz više pokušaja ne primeti da zvukovi dolaze iz beeper zvučnika tad je opravdano pretpostaviti da je u stvari čuo ono što se u 99% slučajeva čuje iz tog zvučnika.
Niko nije vidovit, kod pomoći na forumu se većina toga svodi na prepostavke pa kad je tako ide se na najverovatniji scenario.
 
Nazad
Vrh Dno