Šta je novo?

r9 270 POMOC!

kokan je kao i uvek u pravu,pre ganjanja i preplaćanja 1155 ploča pokušati sve (reset biosa,ME regiona...).ja sam bar 10tak komada vratio u život prostim resetovanjem ME regiona (prednjače naravno sendi čipseti,ali bilo je i par ajvi).ponekad je dovoljno ako ploča ima dva pci-e slota prosto nakačiti na drugi (nebitno ako je x4) da bi se došllo do slike,ali svakako je onda zrelo za reset i prepisivanje/apdejt.
 
Konkretno, voditi racuna da je ta navedena ASUS H61M-K uATX ploca i da je na njoj vrlo skromna CPU napojna jedinica, ta ploca nije za previse snazne procesore.

Jos konkretnije,

ASUS H61M-K
Supports CPU up to 77 W

i7-2600S 65W TDP - podrzava
i7-2600 / i7-2600k 95W TDP - ne podrzava

ali podrzava npr. Ivy Bridge 4/8
i7-3770 / i7-3770k 77W TDP - podrzava

takodje ne podrzava ni taj trenutno posedovani CPU
i5-2320 95W TDP - ne podrzava

https://www.asus.com/Motherboards/H61MK/HelpDesk_CPU/
ni posedovani i5-2320 ni planirani i7-2600 / i7-2600k nisu na listi podrzanih procesora

Au da hvala puno za to nisam primetio... Hvala puno. Obicno gledam uvek sve i pazim i sad nekako brzam.. Iskreno samo bih da pokrenem vise komp kako treba ako me razumes.
 
kokan je kao i uvek u pravu,pre ganjanja i preplaćanja 1155 ploča pokušati sve (reset biosa,ME regiona...).ja sam bar 10tak komada vratio u život prostim resetovanjem ME regiona (prednjače naravno sendi čipseti,ali bilo je i par ajvi).ponekad je dovoljno ako ploča ima dva pci-e slota prosto nakačiti na drugi (nebitno ako je x4) da bi se došllo do slike,ali svakako je onda zrelo za reset i prepisivanje/apdejt.


Slazem se u potpunosti. Samo bih gotivio da uspe sve to iskreno jer ionako planiram tipa za godinu dana da predjem na Ryzen a do tada ovako da guram i onda da uzmem i7 i da imam dobar sekundarni komp kada predjem na Ryzen. jedino sto moram da nosim komp kod druga opet, smor...
 
Poslednja izmena:
Sejvuj bios kartice i postavi ga ovde. Za to koristiš program gpu-z.

Programom vbe (bios editor za gcn 1 karte) je moguće izbaciti uefi odeljak iz biosa grafike. Onda bi se problematična pitcairn karta ponašala regularno kod tebe.

Daklem, postavi ga ovde, pa da vidimo dalje.

Jedino smara sto moram opet da nosim komp kod druga aaaa. Sto se nisi javio juce i predlozio ovo :D.
 
Poslednja izmena:
kokan je kao i uvek u pravu,pre ganjanja i preplaćanja 1155 ploča pokušati sve (reset biosa,ME regiona...).ja sam bar 10tak komada vratio u život prostim resetovanjem ME regiona (prednjače naravno sendi čipseti,ali bilo je i par ajvi).ponekad je dovoljno ako ploča ima dva pci-e slota prosto nakačiti na drugi (nebitno ako je x4) da bi se došllo do slike,ali svakako je onda zrelo za reset i prepisivanje/apdejt.


Jedino je smor sto moja ploca nema taj x4 a ni ne bi moglo tako zar ne cim nece ni na obican da da sliku? X1 samo moja ima...
 
u tvom slučaju ne tj ne verujem,ponekad bi bio glavni x16 slot i dodatni koji je isti dimenzijama isto kao x16 ali je elektronski x4 i u takvom radiće bez problema.ali sve je to manje bitno,sad je najbitnije da flešuješ modovan bios.
 
u tvom slučaju ne tj ne verujem,ponekad bi bio glavni x16 slot i dodatni koji je isti dimenzijama isto kao x16 ali je elektronski x4 i u takvom radiće bez problema.ali sve je to manje bitno,sad je najbitnije da flešuješ modovan bios.

Jel postoji neka sansa da modujem BIOS ploce posto necu moci kod druga veceras da nosim za GPU-Z extract BIOS-a. Sad nesto guglam i nije mi jasno kako da modujem tj koji tools mi treba sve. Mislim video sam otprilike ali opet .. Bas bih voleo da odradim to i da radi.
 
Nasao. Sada cu probati to.
 
brikovaćeš ploču,a mislim da sem ako je soketovan bios čip nema lakog anbrikovanja.iako postoje 1155 ploče sa service pinovima baš OEM msi da ih ima,teško,i to je u suštini noćna mora.kokan je mislio da se flešuje ne ploča već gpu jer je mnogo veća šansa da je problem u tome što je uefi vbios na toj koju si kupio a ta ploča ne podržava butovanje sa uefi vbios-om.postoji softver tj bios editor za te karte koji disejbluje taj uefi deo vbios-a i onda ne bi trebalo da bude problema,ali za to ti treba računar sa kojeg možeš da butuješ.

ako i dalje insistiraš da središ sam sad,prvo vidi dal' možeš da butuješ sa integrisanom (što ne verujem da je slučaj,nisi do sad pisao da imaš video izlaz na ploči).onda bi trebalo da sačuvaš bios sa te nove grafičke sa gpu z i da nam okačiš ovde pa bi dobio modovan bios i uputstvo kako da flešuješ.
 
brikovaćeš ploču,a mislim da sem ako je soketovan bios čip nema lakog anbrikovanja.iako postoje 1155 ploče sa service pinovima baš OEM msi da ih ima,teško,i to je u suštini noćna mora.kokan je mislio da se flešuje ne ploča već gpu jer je mnogo veća šansa da je problem u tome što je uefi vbios na toj koju si kupio a ta ploča ne podržava butovanje sa uefi vbios-om.postoji softver tj bios editor za te karte koji disejbluje taj uefi deo vbios-a i onda ne bi trebalo da bude problema,ali za to ti treba računar sa kojeg možeš da butuješ.

ako i dalje insistiraš da središ sam sad,prvo vidi dal' možeš da butuješ sa integrisanom (što ne verujem da je slučaj,nisi do sad pisao da imaš video izlaz na ploči).onda bi trebalo da sačuvaš bios sa te nove grafičke sa gpu z i da nam okačiš ovde pa bi dobio modovan bios i uputstvo kako da flešuješ.

Taj fazon e dobro zamalo da odradim jos pripremio USB flash, lol. Koliko znam intel i5 2320 ima Intel® HD Graphics 2000 , ali ova *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*na ploci nema VGA izlaz za to!
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi samo da izgubiš UEFI deo same karte, ako ga uopšte poseduje i možda dobiješ rešenje ove zavrzlame na daljinu.
 
evo kako izgleda u gpuz karta i evo rom njen isto.
 

Prilozi

  • za forum.gif
    za forum.gif
    28.1 KB · Pregleda: 79
  • Pitcairn.rar
    95.6 KB · Pregleda: 19
flešuj ovo,guide kako imaš po internetu,mada bi trebalo da možeš prosto iz win-a sa atiwinfllash.
 

Prilozi

  • PitcairnCSM.rar
    95.7 KB · Pregleda: 16
flešuj ovo,guide kako imaš po internetu,mada bi trebalo da možeš prosto iz win-a sa atiwinfllash.

Uff malo sam se ukakio posto je malo bio black screen par sekundi pre nego sto je pisalo welcome, ali uspeo je flash uff :D. UEFI je disejblovan. To je to? Sad samo treba kuci da idem i da probam ?
 

Prilozi

  • evo ga.gif
    evo ga.gif
    27.8 KB · Pregleda: 76
Poslednja izmena:
Ma jok.
Napolju je mrkli mrak, prespavaj kod ortaka :d
 
Pa da vam kazem. J3bo ti sve americke forume itd mi Srbi smo zakon bre za sve. KARTA RADIIIIIIIIIIII BACA SLIKUUUU IDEMOOO BREE!!!

SVAKA VAM CAST ZA POMOC I SVE!

*mjau**mjau**mjau**mjau*t3 koja fora da proradi, znaci prezadovoljan sam sada. Sav ovaj cim i sve se isplatilo. Zaista svaka vam cast.

I nesto novo sam naucio jos plus. :D :D :D .


Orchard , sad samo da se resim VGA kabla :)
 
Poslednja izmena:
super,drago mi je da je uspelo.inače nema čega da se plašiš,sve i da je loš fleš na gpu-u,sve što treba ti je drugi računar ili npr isti taj ali na integruši da preflešuješ opet.
 
super,drago mi je da je uspelo.inače nema čega da se plašiš,sve i da je loš fleš na gpu-u,sve što treba ti je drugi računar ili npr isti taj ali na integruši da preflešuješ opet.


Znaci koja fora da proradi!!! Bukvalno IDEMOO!! Cak sta vise bio sam siguran vise da ce da proradi nego da nece, verovao sam.

BTW Instalirao sam juce drajvere i sve radi kako treba. Testirao u igrama sve full :) .

Sad mi reci jednu stvar. Da li se isplati na ovoj karti da se underklokuje posto bih voleo da to uradim i kako je najbolje posto za r9 270 nesto i nemam opciju u drajveru za voltaze.

Tj nemam uopste.

Pa kako bih to uradio preko MSI afterburner-a? Ipak bih joj smanjio malo TDP.
 
Poslednja izmena:
možeš bas sa editorom i da andervoltuješ,idi u malim koracima,tut imaš okačen na temi i udri.ali,ako mene pitaš,to se ne isplati,to su stare izakane karte,drži na stoku ili koliko možeš da istrpiš te ventove i vozi dok radi.
 
slažem se. zameni pastu i ne diraj ništa (pod uslovom da grafika radi normalno, ne baca artefakte i ne trotluje).

Orčarde, Bravo i svaka čast, to je pravi duh solidarnosti i drugarstva, čemu i služi svaki pošten i častan forum!
 
Poslednja izmena:
slažem se. zameni pastu i ne diraj ništa (pod uslovom da grafika radi normalno, ne baca artefakte i ne trotluje).

Orčarde, Bravo i svaka čast, to je pravi duh solidarnosti i drugarstva, čemu i služi svaki pošten i častan forum!


Najaci forum ubedljivo. Od kad sam cuo za benchmark forum ihaha, ali j3biga ranije nisam imao problema toliko pa nisam ni ulazio iskreno (resio sam uglavnom) , ali svaka cast i tebi Kokane :D .
 
Poslednja izmena:
hvala obojici,ja samo tu uskačem sa klupe kad nema glavnih igrača. ;)
 
Nazad
Vrh Dno