Šta je novo?

r9 270 POMOC!

Stefan1989

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2015
Poruke
118
Poena
70
Pozdrav! Moja gragicka r9 270 crkava pa sam uzeo koriscenu Powercolor r9 270 od jednog lika.


E sad momak mi je rekao da koristi tu karticu i da radi kod njega. Nisam testirao kod njega.

Kada je donosio karticu video sam da je bio pazljiv, i bio je zaista nezan i spakovao je sve kul i kartica zaista izlgeda u izvanrednom stanju sa zastitom cak za crossfire ulaz (srafovi su takodje netaknuti i nalepnica i sve na karti nista nije dirano). Ubacio sam je u moj kompijuter ali daje crn ekran nista se ne desava.
On trenutno spava dok ja ovde kucam kao manijak ali se secam da mi je rekao da je on koristio samo HDMI kabl nikad DVI kablove od prvog dana ili DVI-I to VGA adapter kao i ja, pa je to mozda slucaj kad se moj kompijuter pokrene daje crn ekran?

Da dodam. Stavio sam svoju karticu koja umire i dalje se prikazuje ekran (sa artefaktima posto umire i drajveri ne rade normalno) sa istim tim DVI-I to VGA adapterom, ali ova karta ne.

Mislim da momak nije prevara jer mi je rekao da ga nazovem ako nesto nije u redu i vratice mi novac i slicno. Cak i na kutiji koju mi je dao zajedno sa karticom pise i njegova adresa gde zivi njegov broj telefona a kutija je od njegove nove kartice XFX RX 580 4GB sto i nije slagao jer mi je rekao da je uzeo nju za gaming.

Dakle ja pretpostavljam mozda da DVI port ne radi na kartici, faulty? Mozda bih trebao isprobati HDMI to VGA adapter? Sta mislite sta bi mogao da bude problem posto verujem da karta radi ne znam zasto...

PS: Moj monitor ima samo 1 x DVI-D - 24+1 pin digital i VGA a karta ima DVI-I ,HDMI i DisplayPortConnector.
 
Poslednja izmena:
Moguce je da taj DVI port na grafickoj nije DVI-I vec samo DVI-D i nema u sebi analogni signal. U tom slucaju nece raditi pasivni DVI->VGA adapter. Moze sa akivnim ali to se ne isplati.

U slucaju da je tako eto i prilike da se eliminise inferiorniji analogni prenos signala. Svakako zaobici VGA cak i ako radi. Naglaseno je da monitor ima DVI.

Obzirom da monitor ima DVI port onda je najlogicnije prvo resenje DVD-DVI kabel. Drugo resenje HDMI->DVI ili DP->DVI adapter.
 
dvi->vga adapter ne može da se ubode u dvi-d jer nema 4 rupe oko horizontalnog pina.
možda je pokrivio pinove na adapteru, tko zna...

nek proba dvi kabl, ili eventualno hdmi, ako je dvi izlaz crko.
 
Poslednja izmena:
To je tacno da ne moze DVI-VGA da se ubode u DVI-D konektor ako je cist DVI-D koji prati potpuno specifikaciju. Proizvodjaci cesto stave i ono sto ukazuje vizuelno na DVI-I, sa dodatnim pinovima iako kartica ne prati DVI-I specifikaciju. U sustini je takav DVI-I konektor funkcionalno DVI-D ali zbog logistike, cene, dostupnosti odluce da stave nekad i DVI-I koji je u funkcionalnom smislu DVI-D.

Pritom covek je sam naglasio da na kartici ima DVI-I ne DVI-D. Za monitor stoji DVI-D.

Cak i ako je pogresio stvarno oko DVI-I navodjenja, idealno je ne komplikovati toliko u prvoj poruci, nije previse realna takva situacija. Posto obicno retko ko pokusa proturiti kocku kroz krug.
 
Nadji HDMI kabl i HDMI na DVI adapter i tako koristi, VGA je de facto mrtav standard i ne isplati se ulaganje u te adaptere osim ako bas nemas DVI port.
 
To je tacno da ne moze DVI-VGA da se ubode u DVI-D konektor ako je cist DVI-D koji prati potpuno specifikaciju. Proizvodjaci cesto stave i ono sto ukazuje vizuelno na DVI-I, sa dodatnim pinovima iako kartica ne prati DVI-I specifikaciju. U sustini je takav DVI-I konektor funkcionalno DVI-D ali zbog logistike, cene, dostupnosti odluce da stave nekad i DVI-I koji je u funkcionalnom smislu DVI-D.

Pritom covek je sam naglasio da na kartici ima DVI-I ne DVI-D. Za monitor stoji DVI-D.

Cak i ako je pogresio stvarno oko DVI-I navodjenja, idealno je ne komplikovati toliko u prvoj poruci, nije previse realna takva situacija. Posto obicno retko ko pokusa proturiti kocku kroz krug.

Tako je! E sad da probam HDMI to DVI-D posto je na mom monitoru DVI-D ? Mislim da je to jedina opcija koja je preostala posto na monitoru imam DVI-D i VGA samo.
Da bih bio siguran da ne pucam pare na adaptere da mi ne izadje kartica 7 soma. BTW video sam na win winu-u da je lik isto imao neke linije na ekranu sa ovom kartom na dvi izlazu, ali je njemu butovao windows. Pa kada je stavio HDMI TO VGA PROBLEM je nestao. Cudno zar ne.
 
Poslednja izmena:
Ajde ovako. Sa prilozene fotografije, koji je redni broj konektora od 1-5 koji se tacno nalazi na:
1. monitoru?
2. staroj grafickoj?
3. novoj grafickoj?

main-qimg-715d3c0650de92c562108fd5b77dd2e9
 
Ajde ovako. Sa prilozene fotografije, koji je redni broj konektora od 1-5 koji se tacno nalazi na:
1. monitoru?
2. staroj grafickoj?
3. novoj grafickoj?

main-qimg-715d3c0650de92c562108fd5b77dd2e9

1. Na monitoru 4 po redu

2. Na staroj msi r9 270 2 i 4 po redu - da nadodam na njoj radi cak i DVI-A to VGA adapter na DVI-I ulazu na karti

3. Na "novoj" powercolor r9 270 drugi po redu samo
 
Poslednja izmena:
Do sada se dalo zakljuciti da je u posedu jedan obican VGA na VGA kabel + jedan DVI TO VGA adapter.

Da li je proban obican standardni DVI na DVI kabel za monitor bez ikakvih adaptera?

Sta se sve poseduje trenutno od kablova i adaptera?
 
Do sada se dalo zakljuciti da je u posedu jedan obican VGA na VGA kabel + jedan DVI TO VGA adapter.

Da li je proban obican standardni DVI na DVI kabel za monitor bez ikakvih adaptera?

Sta se sve poseduje trenutno od kablova i adaptera?

Imam dva DVI adaptera. Jedan je DVI-I (Dual Link) to VGA a drugi je DVI-A to VGA i oba rade i daju sliku na MSI r9 270 kada su ubaceni u DVI-I (Dual Link) port na karti.

Na powercolor nijedan ne radi od adaptera kada su ubaceni u DVI-I (Dual Link) na karti powercolor .

Od kablova imam samo VGA , nemam DVI kablove uopste.
 
Videti jos jednom moju poruku iz posta #3

Cak i da radi preko DVI-VGA adaptera treba izbaciti svakako VGA kabel. Analogni signal daje vidljivo losiju sliku. Sama promena kabla sa VGA na bilo sta drugo ce se isplatiti.

Za pocetak pozajmiti obican DVI-DVI kabel od komsije/prijatelja. Velika verovatnoca da ce raditi sa njim. Ako pak ne radi pogledati u poruci #3. Moze se uzeti i kabel koji je sam DVI-HDMI ili DVI-DP ili se ici na DVI-DVI kabel sa HDMI->DVI ili DP->DVI adapterima.

Pozajmiti DVI-DVI kabel pa probati.

Nisam to ni pitao ali da li kartica zapravo zvuci kao da radi normalno? Koliko sam shvatio nije ni jednom vidjeno nista na monitoru od kako je stigla? Jasno da nema slike ali ventilatori na novoj grafickoj se ponasaju kako treba, racunar podize sistem?
 
Videti jos jednom moju poruku iz posta #3

Cak i da radi preko DVI-VGA adaptera treba izbaciti svakako VGA kabel. Analogni signal daje vidljivo losiju sliku. Sama promena kabla sa VGA na bilo sta drugo ce se isplatiti.

Za pocetak pozajmiti obican DVI-DVI kabel od komsije/prijatelja. Velika verovatnoca da ce raditi sa njim. Ako pak ne radi pogledati u poruci #3. Moze se uzeti i kabel koji je sam DVI-HDMI ili DVI-DP ili se ici na DVI-DVI kabel sa HDMI->DVI ili DP->DVI adapterima.

Pozajmiti DVI-DVI kabel pa probati.

Nisam to ni pitao ali da li kartica zapravo zvuci kao da radi normalno? Koliko sam shvatio nije ni jednom vidjeno nista na monitoru od kako je stigla? Jasno da nema slike ali ventilatori na novoj grafickoj se ponasaju kako treba, racunar podize sistem?

Ali ne moze bilo koji DVI kabl... Na karti toj kao sto sam napomenuo ima samo DVI-I (Dual Link) a na monitoru je DVI-D (dual link) ulaz. Od mojih drugova niko nema kabl koji je sa jedne strane DVI-D a sa Druge DVI-I da moze da udje u DVI-I na karti a ova druga strana u monitor. Jedina opcija su mi adapteri ili kabl koji ide HDMI to DVI-D (Dual Link) i ima da se kupi.
Procitao sam negde cak i na starom postu iz 2013-te godine za neki crossfire r9 270 da su ljudi generalno imali problema sa powercolor r9 270 sto se tice portova tih DVI i HDMI. Nekome je HDMI brljao sliku , a nekima je HDMI to VGA adapter resio sve probleme. Cak i na IT svetu kada se pogleda ima komentara isto na tu temu bas sam guglao. EDIT: cak i na win win-u.

Linkovi:

http://www.itsvet.com/powercolor_ra..._axr9_270x_2gbd5tdhe_oc-pcaa1-260.i?id=120265

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?316454-AMD-Radeon-R9-270-270x-tema/page33

https://www.winwin.rs/graficka-kart...-dvi-hdmi-axr9-270-2gbd5-tdhe-oc-4753988.html


Inace windows uopste ne butuje. Kada upalim komp kuleri na grafickoj vrte tiho i fino i racunar ima jedan bip i sve radi samo odmah udje u sleep, ne prikaze ni no signal cak, crvena lampica na monitoru.

Znaci po tebi kada sam sve ovo rekao je najbolje uzeti kabl citav HDMI to DVI-D (dual link) , kao sto si napomenuo posto bih se i ja slozio sa tim?



EDIT: Nosim komp veceras kod druga on ima monitor koji podrzava HDMI kabl pa cu direktno ubosti sve tu pa videti dal karta uopste daje sliku i testirati je i uraditi benchmark-e ako radi sve kako treba.
 
Poslednja izmena:
Pa da ali ako DVI kabel dolazi u formi DVI-D (Single-Link) na DVI-D (Single-Link) moze se ubosti u toj kombinaciji monitor graficka.

DVI-I je isto sto i DVI-D samo sa linijama za nosenje analognog signala. DVI-D konektoru ne fali nista za prenos digitalnog signala a pritom se mogu ubosti bilo gde jer imaju manje pinova, nije obrnuto.

Nabaviti DVI-D na DVI-D kabel ili DVI-D na DVI-I. Jedino sto ne odgovara je DVI-I na DVI-I zato sto fizicki nece moci da se ubode u monitor.

Bolje je kupiti gotov kabel bez adaptera ako se vec kupuje.

Ovo je odgovarajuce:

maxxtro-bb-911-06-7612320111231.jpg

dvi-d-241pin-male-to-hdmi-digital-video-cable-lead-gold-20m.jpg

12-816-166-05.jpg
 
Poslednja izmena:
EDIT: Nosim komp veceras kod druga on ima monitor koji podrzava HDMI kabl pa cu direktno ubosti sve tu pa videti dal karta uopste daje sliku i testirati je i uraditi benchmark-e ako radi sve kako treba.

To je najbolje, ne duziti zbog eventualne reklamacije. Proveriti sto pre da li uopste radi a potom se resiti analognog VGA i nabaviti neki kabel za digitalni prenos i to je to.
 
Hvala svima na odgovorima i javljam sta se desava kasnije! :)
 
Pa da ali ako DVI kabel dolazi u formi DVI-D (Single-Link) na DVI-D (Single-Link) moze se ubosti u toj kombinaciji monitor graficka.

DVI-I je isto sto i DVI-D samo sa linijama za nosenje analognog signala. DVI-D konektoru ne fali nista za prenos digitalnog signala a pritom se mogu ubosti bilo gde jer imaju manje pinova, nije obrnuto.

Nabaviti DVI-D na DVI-D kabel ili DVI-D na DVI-I. Jedino sto ne odgovara je DVI-I na DVI-I zato sto fizicki nece moci da se ubode u monitor.

Bolje je kupiti gotov kabel bez adaptera ako se vec kupuje.

Ovo je odgovarajuce:



Vazi. Hvala ti zaista na brzim odgovorima i vremenu! Uzecu HDMI na DVI-D kabl samo pre toga cu da testiram grafiku kod druga pa ako je sve okej uzeti to. :)
 
Evo ovako. DoneO sam komp kod ortaka pisem trenutno od njega i rezultati su sledeci.

1. Ubacio sam Powercolor R9 270 karticu u moj racunar i njegov HDMI i monitor i ne daje sliku.
2. Ubacio sam njegovu RX 560 ASUS u moj komp i HDMI i ne daje sliku.
3. Reko poludeo sam i reko sada cu da skinem moje napajanje koje je jace od njegovog posto njegovo nema sestopinac da prikacim i da stavim kartu powercolor R9 270 na njegovu plocu. Povezem HDMI i njegov monitor i guess what, boom windows 10 se loudovao slika perfektna. Znaci karta radi daje sliku na njegovoj ploci. Sta je problem onda kod mene?

Da podsetim moja stara MSI karta baca zelene linije neke i nece da primi driver. Da meni nije prsao PCIE slot za grafu ili jednostavno mozda kod mene nece na HDMI? Ili mozda moja ploca nece da primi powercolor model neam pojma ni sta da mislim?
Napominjem MSI R9 270 je radila dve godine dok nije krenula da pokazuje te zelene linije i kresovala u Resident Evil-u 7 taman pri zavrsetku igrice na credits da neverujete.

Evo sad cu da je testiram u igrama nekim ovu Powercolor r9 270 a vi recite sta mislite sta je, sto kod mene nece powercolor a ni nova RX560?
 
Poslednja izmena:
Вероватно је проблем да твоје матичне плоче тј. неће да ради са UEFI биосем графичке.
 
Вероватно је проблем да твоје матичне плоче тј. неће да ради са UEFI биосем графичке.

Da a radi sa MSI R9 270 A nece sa Powercolor R9 270... Smorio sam se ali bas. Makar znam sta je problem.
 
Pa sta mi je ciniti ? Grafika je vrhunski ocuvana stvarno znaci lik kaze da je gledao filmove na njoj i pomalo gaming nista spec. Podsecam ima cak crossfire zastitu znaci bas bas ocuvana. Sija se... A pet hiljada sam je platio.

Sta je bolje, da trazim neku bolju 1155 plocu ili da uzmem pare i da trazim grafu drugu sta mislite? Posto koliko se ja secam ja vec imam apdejtovan BIOS do te poslednje verzije videcu jos jednom, ako ne probacu tako.

Koju bi ste mi plocu predlozili da uzmem na kupujem prodajem a da je 1155 socket i da je ok do 40 evra gde ce mi grafika raditi i svaka nova na primer, posto po meni bolje plocu da menjam iskreno...?
 
Poslednja izmena:
Sad sam pogledao koja je maticna zapravo u toj konfiguraciji.
MSI MEDION MS-7728

MEDION diskriminise proizvodjace, radi blokadu preko VENDOR Whitelisting -a.

Zato i ne radi, bez dileme resiti se te maticne i uzeti drugu.

Potom se resiti i VGA konekcije nakon toga.
 
Sad sam pogledao koja je maticna zapravo u toj konfiguraciji.
MSI MEDION MS-7728

MEDION diskriminise proizvodjace, radi blokadu preko VENDOR Whitelisting -a.

Zato i ne radi, bez dileme resiti se te maticne i uzeti drugu.

Potom se resiti i VGA konekcije nakon toga.





Da da MSI MEDION. Zapravo je i bilo logicki zasto MSI R9 270 radi na ovoj ploci... A ja hteo da uzmem sapphire i dobro je sto nisam posto je taj lik bio drugi vlasnik, a ovaj Powercolor model prvi. I sapphire isto ne bi radio 100% na ovoj ploci , samo MSI modeli.

BTW nasao sam zanimljiv sajt za proveru kompatibilnosti grafickih sa kojim plocama moze itd. Nekih modela grafickih nema ali provalis dal moze il ne i bez tih modela sto nedostaju.

Scroll malo dole i videces sve ploce kao i MEDION. I nema te moje tj. mog modela ploce, samo neki drugi model MS-7709, tako da to je to.

https://www.pc-specs.com/gpu/AMD/R-...TurboDuo_Edition/2127/Compatible_Motherboards

A planiram uzeti ovu plocu vec sutra verovatno. Okej cena kutija itd. Mislim da je to fino. A na tom sajtu sam proverio i RX560 na primer je kompatibilna sa ovom plocom sto hocu da kupim a moje nema. Uglavnom to je ono sto si ti rekao , deskriminise. Tako da na bilo kojoj normalnoj ploci renomiranog proizvodjaca karta radi. *mjau**mjau**mjau**mjau*ga ja sam ovaj komp dobio od brata za dzabe jos otkad tako da ga samo budzim sa grafikama. Cak sam planirao da stavim old school i7 2600 i 16 giga rama tako da "nova" ploca dobro dodje.

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...loce/ASUS-H61M-K-1155-ddr3-90489140-oglas.htm
 
Poslednja izmena:
Taj link ka sajtu i kompatibilnosti grafickih sa odradjenim plocama nije previse bitan. Bitno je zaobici samo te maticne koju su OEM iz brand name racunara i imaju custom BIOS.

Nije to problem sa krstenim plocama koje nisu za OEM trziste, tu je narucioc Medion kriv kao posrednik koji se potrudio da je zakljuca.

Ta ASUS ploca je cist nerebrendirani ASUS i tu ne sme da bude tih problema.
 
Moze mozda da flesuje neki custom bios, tu i tamo uspeju da skinu neka ogranicenja sa ploce, mada koliko sam video sa AMD grafikama je cesto problem ovog i slicnog tipa

Rusi to cackaju pa moze kod njih da se vidi

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Dosta je tanka prica sa modovanim BIOS -om za ovu plocu. Nije bas opcija.
 
Sejvuj bios kartice i postavi ga ovde. Za to koristiš program gpu-z.

Programom vbe (bios editor za gcn 1 karte) je moguće izbaciti uefi odeljak iz biosa grafike. Onda bi se problematična pitcairn karta ponašala regularno kod tebe.

Daklem, postavi ga ovde, pa da vidimo dalje.
 
Cak sam planirao da stavim old school i7 2600 i 16 giga rama tako da "nova" ploca dobro dodje.

https://www.kupujemprodajem.com/Komp...9140-oglas.htm

Konkretno, voditi racuna da je ta navedena ASUS H61M-K uATX ploca i da je na njoj vrlo skromna CPU napojna jedinica, ta ploca nije za previse snazne procesore.

Jos konkretnije,

ASUS H61M-K
Supports CPU up to 77 W

i7-2600S 65W TDP - podrzava
i7-2600 / i7-2600k 95W TDP - ne podrzava

ali podrzava npr. Ivy Bridge 4/8
i7-3770 / i7-3770k 77W TDP - podrzava

takodje ne podrzava ni taj trenutno posedovani CPU
i5-2320 95W TDP - ne podrzava

https://www.asus.com/Motherboards/H61MK/HelpDesk_CPU/
ni posedovani i5-2320 ni planirani i7-2600 / i7-2600k nisu na listi podrzanih procesora
 
Nazad
Vrh Dno