Šta je novo?

problem sa Play Prodavnicom

dablin

Cenjen
Učlanjen(a)
27.04.2012
Poruke
47
Poena
160
Postovani,

Vec mesec dana ne mogu nijednu pretragu da obavim na play store jednistavno nema rezultata a kategorija top aplikcije izbacuje gresku da je server problem i greska DF-CHARTA-01

Cak i na web play store se desava da nece da ucita.Brisao kes deinstalirao sve moguce i ne pomaze.Sa drugim emailom radi.
 
Brisanje cache/all data, brisanje update za Play store?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja sam imao identican problem. Pogledaj sta ti stoji u Play store-> account -> preferences pod country. Trebalo bi da ti nudi da predjes na Srpski play store ili nesto slicno. Probaj to, a za svaki slucaj obrisi sve kartice kone imas h payment methods, pa ih ponovo dodaj. Meni je posle ovoga sve proradilo.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja sam imao identican problem. Pogledaj sta ti stoji u Play store-> account -> preferences pod country. Trebalo bi da ti nudi da predjes na Srpski play store ili nesto slicno. Probaj to, a za svaki slucaj obrisi sve kartice kone imas h payment methods, pa ih ponovo dodaj. Meni je posle ovoga sve proradilo.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

vec je cekirano Srbija i nemam nikakave kartice
 
Probaj cisto da dodas platnu karticu. Ni meni ni sa kompa nije nista radilo kako treba a sad je sve ok. Mislim da je problem u tome sto se iz nekog razloga poremeti nesto u vezi sa regionom Play Store-a.
Mada, ako nemas neke kupljene aplikacije, nista te ne sprecava da napravis novi nalog, a u gmail app dodas stari email za sinhronizaciju.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Udji u Beta program, skinuce ti Beta verziju i trebalo bi da proradi tad

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
U instaliranim aplikacijama imas Google Play, udji na tu aplikaciju i skroluj nanize, bice tu negde nesto tipa "join beta program". Mozes da probas to isto i za Google Play Services, ja sam tako spasio Lenovo Tablet koji nije hteo uopste da saradjuje sa Google Play prodavnicom.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Postovani,

Vec mesec dana ne mogu nijednu pretragu da obavim na play store jednistavno nema rezultata a kategorija top aplikcije izbacuje gresku da je server problem i greska DF-CHARTA-01

Cak i na web play store se desava da nece da ucita.Brisao kes deinstalirao sve moguce i ne pomaze.Sa drugim emailom radi.

Kod mene je tako nekih par meseci. Takodje sam sve zivo probao, i reinstalirao Play store, Play services...ma nista ne vredi. Ponekad se desi da nesto pronadje u Search. Npr. ne nadje Telegram a nadje Signal. :D Otprilike jedna od dvadesetak pretraga bude uspesna.

edit

Jedino resenje koje sam uspeo da nadjem je...kreirao sam jos jedan account i kada hocu nesto da skinem ulogujem se sa tim, novim, kada zavrsim download vratim stari.
 
Poslednja izmena:
I kod mene je isti problem. Rešim tako što u google ukucam koju aplikaciju hoću i kada kliknem na link iz google pretrage on onda normalno otvori u prodavnici i onda instaliram. To je nešto do uređaja, sa istim nalogom na drugim uređajima i kompu radi.
 
I ja imam isti problem.

Ono što sam ja zaključio da do ovog problema dolazi kada se koristi više Google naloga pa onda glavni nalog telefon više ne vidi kao administratorski.

Probao sam sa brisanjem drugog naloga ali ne vredi.
Inače ovo je dosta čest problem.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
To je nešto do uređaja, sa istim nalogom na drugim uređajima i kompu radi.

Ne bih rekao da je do uredjaja jer na istom uredjaju radi s drugim nalogom.


Ono što sam ja zaključio da do ovog problema dolazi kada se koristi više Google naloga pa onda glavni nalog telefon više ne vidi kao administratorski.

A ja sam drugi nalog otvorio tek kada je prestalo da radi sa ovim, prvim, nalogom. Imao sam samo jedan koji je prestao sa radom. Uglavnom...madzikorama. :)
 
Jedina da probam sa ovom karticom da dodam pa mozda proradi.
 
Proveri da li ti je telefon sertifikovan.

Dakle, udji u google play settings i vidi sta ti pise pod play protect certification. Meni od skora store odbija da uradi update bilo cega ako je telefon rutovan, samo pise pending. Ista stvar i sa tabletom, nece install / update, nebitno koju verziju google play-a da stavim, odbija instalaciju dok ne uklonim root. Tako je otprilike od nove godine.
 
Proveri da li ti je telefon sertifikovan.

Dakle, udji u google play settings i vidi sta ti pise pod play protect certification. Meni od skora store odbija da uradi update bilo cega ako je telefon rutovan, samo pise pending. Ista stvar i sa tabletom, nece install / update, nebitno koju verziju google play-a da stavim, odbija instalaciju dok ne uklonim root. Tako je otprilike od nove godine.

Pise da je sertifikovan,ovde je problem oko mejla.
Citao sam po netu ina dosta slucajeva.Za sada nisam uspeo naci sta u emailu smeta
 
Proveri da li ti je telefon sertifikovan.

Dakle, udji u google play settings i vidi sta ti pise pod play protect certification. Meni od skora store odbija da uradi update bilo cega ako je telefon rutovan, samo pise pending. Ista stvar i sa tabletom, nece install / update, nebitno koju verziju google play-a da stavim, odbija instalaciju dok ne uklonim root. Tako je otprilike od nove godine.
Meni piše da nije sertifikovan a nije ni rutovan.

Inače sam juče sve pobrisao vratio na fabricko, misleći da ću sa jednim nalogom da resim i ništa sve je isto.

Kao da je taj moj glavni nalog nekako zaključan.
I na android boxu sa istim nalogom mi se isto dešava, znači nije to do uređaja nego do Google accounta.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Problem je bio do emaila.Resio sam problem.

Imao sam adsens nalog i zatvorio sam ga a i u podesavanjima za kontakt email je pisalo da je na cekanju potvrdio sam email.Obrisao kes google play i sve je proradilo.
ili je adsens zezao ili ovaj pending za neki moj rezervni email.Uglavnom reseno.

Hvala svima na predlozima,a ako neko ima isti problem neka proveri ovo sto sam ja odradio
 
Nazad
Vrh Dno