Šta je novo?

Default port na grafičkoj karti

thetomica

Poštovan
Učlanjen(a)
11.03.2017
Poruke
72
Poena
59
Pozdrav svima, imam jedan mali problem. Na grafičku kartu su mi povezani TV i monitor, TV je preko display porta, a monitor preko HDMI kabla. Problem je sledeci, prilikom boot-ovanja, slika se prikazuje samo na TV-u, a krene slika na monitoru tek kad udje u windows, ovo mi smeta jer ne mogu da udjem BIOS dok ne izvucem display port iz graficke. Da li postoji nacin da namestim koji ce biti defualt-ni port na grafickoj i kada ukljucim kompjuter da mi se prvo slika pokaze na monitoru...? Ne mogu da rotiram konektore jer su bukvalno tačne dužine koliko mi je potrebno, ovaj displayport se ne moze pomeriti vise ni milimetar....
 
Kod NVidia -e je predefinisani display priority at boot
VGA -> DVI -> HDMI -> DP

opcija 1. Kupiti duzi jedan kabel - povezati tako da se ostvari zeljeni redosled
opcija 2. Kupiti HDMI/DP/DVI konverter - povezati tako da se ostvari zeljeni redosled
opcija 3. Ukoliko je BIOS onda opcija otpada, ukoliko je UEFI maticna - Enable -ovati CSM u UEFI -u. Setovati video boot na "UEFI only". Nakon ovoga ce pratiti podesavanja za primarni monitor u okviru Windows -a i pridrzavati se toga pri boot -u. Obratiti paznju da ovo igranje sa CSM -om mozda moze i da poremeti neka SDD/HDD OS boot order podesavanja, u zavisnoti kako je sve sada podeseno.
 
Nazad
Vrh Dno