Šta je novo?

Kako se zove ovaj "cip" i gde da ga nadjem ?

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,262
Poena
300
Mojom greskom mi je izgoreo jedan "cip" ili kako da ga nazovem na front panel ploci phanteks kucista. Da li zna neko gde mogu da ga nadjem, zamenio bih ga sam. Na njemu samo pise AOD
60a5dcd3_IMG_0854.jpeg
 
To je tranzistor. Kucaj "transistor aod" na google-tu da vidiš rezultate. U teoriji bi trebalo da je isti kao i ostali (Q1 i Q2). Pa vidi da li na njima ima još neka oznaka.

Ako nisi stručan sa lemilicom, a pretpostavka je da nisi s obzirom na nepoznavanje materije bolje ovo nosi u neki TV servis na primer. Oni bi trebalo da bolje procene koji tip tranzistora je u pitanju kao i da ga zamene.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
To je neki SOT-23 tranzistor.

AOD je malo cudna/retka oznaka, ne vidi se na fotografiji uopste oznaka. Ocistiti, uvecati pa precizno procitati/fotografisati sta pise. Ako je ostecen pa se ne vidi, pogledati i Q1 i Q2, trebalo bi da su isti. Po svoj prilici za RGB kontrolu, Q3 bi trebao biti za B komponentu.

Najverovatnije N-channel MOSFET i to verovatno CMN2300 (20V,6A)
https://z3d9b7u8.stackpathcdn.com/pdf-down/C/M/N/CMN2300-Cmos.pdf

ekvivalent bi bio AO3420 (20V,6A), moze i neki drugi koji je vec dostupan, poput AO3400 (30V,5.8A) i sl.
 
Poslednja izmena:
Slabo poznajem materiju, ali ok lemim :) Davno sam radio razne modifikacije *sa online tutorijala) na class-d pojacalima, pa sam spretan i sa tim sitnim stvarcicama :D

Da li mislite da je bolje da odnesem kod nekog da mi izmeri to, da ne kupujem napamet? Da, isti je kao i q1 i q2 bio, i ne pise nista na njima sem AOD


hvala vam puno na odgovorima!
 
U kom gradu je zelja da se uzme tranzistor?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno