Šta je novo?

Pitanje u vezi nadogradnje racunara, sa napajanjem od 750w

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Imam napajanje CHIEFTEC napajanje CTG-750C 750W A80 series Full 750W, Semi-Modularno, ATX (PS2) , do 85% efikasnosti
interesuje me da li ovo napajanje moze podrzi ove komponente
ploca MSI MPG X570 GAMING PLUS
procesor ryzen 7 3800x
graficka invidia 2070
kuciste sa pet ventilatora
citac CD
ssd i hdd
na netu citao da moze i ostace dovoljno snage u napajanje
e sad da pitam ovde nekog strucnog ko se razume
Izvinjavam se ako sam promasio temu ne znam gde da postavim ovo pitanje
 
Poslednja izmena:
Nije bas top klasa i malo je vremesno ali ako je i dalje ispravno moze bez problema da radi ta konfiguracija sa njim. Ima ono dovoljno rezervi snage u odnosu na te komponente. Bilo da je sve klokovano, bilo da nije.
Sto svejedno opet ne znaci da se ne moze razmisljati i o novom napajanju uz te takve sveze komponente. Radice, snaga nije problem ali moze se reci da klasom ne pripadaju zajedno PSU i te navedene komponente.
 
Poslednja izmena:
napajanje je novo radilo samo dva meseca ima garanciju jos 2 godine
nisam te razumeo ovo
malo je vremesno
ali moze se reci da klasom ne pripadaju zajedno PSU i te navedene komponente
imam ja UPS ako na to mislis
imam i prenaponski produzni APC
 
Poslednja izmena:
Mislio je da nije kvalitetno po današnjim standardima..Poprilicno staro(izbačeno na trziste pre 10tak god...)lupam,posto neznam tačno,ali tu je negde...znači dizajn psu se ne preporucuje za savremene(današnje)pc-e,ako kupuješ danas.Tipa grupna regulacija,efikasnost itd..Rekao je da ce raditi bez problema i radice..A specifikacije novog pc navode na to da bi bilo lepo ubaciti savremen psu koja koristi nezavisnu regulaciju i sve potrebne zaštite,ili mislimo da ti ne prestavlja problem kao trosak sastavljajuci ovakav pc.
Nisam siguran ni da ti preporučim ni da ti ne preporučim da uzmes fino napajanje za taj novi pc a taj da prodaš..U svakom slucaju ne bi trebalo da imaš ikakvih problema sa tim psu-om..Stvar do tebe dal hoces ili neceš..sta god da odluciš neceš napraviti neku grešku,sta znam
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
ajde ovo da prdam tako reci novo je i pod garancijom imam i racun i garantni list za njega
koje napajanje da uzmem
do 750w
da je iz 2019 godinu
upravo gledam na sajtovima prodavnica
i colmaster i ciftek vecinom datum proizvodnje star nema ni jedno iz 2019 godinu sve stari modeli koj se samo preprave
nisam pametan
ne znam ni sta da gledam kod napajanja nasta da obratim paznju
 
Poslednja izmena:
U E*** radnji Raidmax Vortex RX-800AE-V. 8k dinara.

Vortex RX-800AE - vredi. Dobra Andyson platforma. Moze da napaja i dve Vege bez problema. Za 8k odlicna kupovina.

@laca 12
@Djolekg

ako je to tacno za Raidmax, to je super izbor onda, ispravljena jedina "greska/falinka" od origalnog Andyson-a, a to su kablovi.

Heh koji deja vu, kad sam video prvi put recenziju andyson-a 2017, proslo mi je kroz glavu, o_O ovo je cool, ovo treba/hoce Raidmax da izbaci, i bice super kupovina kod nas kad uvezu. 3 godine kasnije, ...
+ Sigurno u vecim kolicinama od onog extra Titanium Andyson-a, ...

https://www.jonnyguru.com/blog/2017/03/20/andyson-h6-800w-power-supply/6/


Nije 2019. serija, ali za taj novac dobra kupovina.
 
Poslednja izmena:
dzonihsv hvala ti puno stavljeno u razmatranje
moze jos neka preporuka od colmastera
koja su dobra napajanja
 
Ako ceš da kupis Radimax onda zadrži chiftec..Ako si raspoložen preko madjara da poručiš za tu konfu moji saveti beQuiet Straight Power 11,Corsair RMx i Bitfenix whisper bilo koji od 650w



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
napajanje je novo radilo samo dva meseca ima garanciju jos 2 godine
nisam te razumeo ovo
malo je vremesno
ali moze se reci da klasom ne pripadaju zajedno PSU i te navedene komponente
imam ja UPS ako na to mislis
imam i prenaponski produzni APC

Vremesan je dizajn i topologija, efikasnost, doba kad je projektovano.
Klasa tog je negde srednja do srednja-niza, Sirtec kao OEM je hit or miss, tacnije meh or miss. Time je ispod tih savremenih i skupih komponenti, nisu bas par, no posto je tek kupljeno i tece mu garancija, isplativije je ne menjati ga sad. Nije neupotrebljivo.
Prenaponska zastita ima nekog smisla samo ako postoji uzemljenje.
 
postoji uzemnjenje u kuci, kuca je novije gradnje
gledam kulmaster da uzmem neko napajanje ne znam koje
 
Za uparivanje sa takvim komponentama preporuka

krace receno: SEASONIC Focus GX-750

duze receno:
prvi izbor, malo vise para: SEASONIC Focus GX-750 ili Focus Plus GOLD 750W (mogu i 650W verzije da prodju bez problema za tu masinu)
malo manje para: SEASONIC Focus GOLD 750W ili 650W (mogu i 650W verzije da prodje bez problema za tu masinu) ili SEASONIC Core GM-650
 
SEASONIC Focus GX-750W (112e) <<<< prvi izbor
SEASONIC Focus GX-650W (100e)

SEASONIC Focus Plus GOLD 750W (105e)
SEASONIC Focus Plus GOLD 650W (99e)

SEASONIC Core GM-650 (85e)
 
SEASONIC Focus GX-750W (112e) <<<< prvi izbor
SEASONIC Focus GX-650W (100e)

SEASONIC Focus Plus GOLD 750W (105e)
SEASONIC Focus Plus GOLD 650W (99e)

SEASONIC Core GM-650 (85e)

samo mi reci gde ima da kupim u kojoj radnji i kolika je garancija- meni kad od kucam na google izbacuje amazon i te strane dilere zato i pitam
ja prvi put cujem za ovo napajanje i proizvodjaca
reci mi je li je bolje i kvalitetnije od Cooler Master- izvini ako sam dosadan, ne znam i zato i pitam
kakvog su oni kvaliteta da li daju pravu snagu koja pise
 
Sa stanovista SMPS PSU tehnologije i know-how od Seasonic -a malo ko bi mogao biti bolji. Medjutim, svaki proizvodjac ima svoje klase. Iliti koliko moze za koliko novca. Preporuceno napajanje je visoka klasa. Daju snagu koja pise i naravno jos preko toga. Taj 750W model moze da isporuci 1020W, tj 35% preko deklarisane snage, na koliko je OPP na konkretnom napajanju. Medjutim nikada ga ne treba toliko forsirati. Napajanje se bira pri kupovini da radi na 50-60% snage, max ponekad do 80% od deklarisanih, u ovom slucaju, od tih 750W snage.

Cooler Master ne proizvodi sam svoja napajanja vec ih drugi proizvode za njih u skladu sa specifikacijama. Imaju veliki raspon klasa i generalno ne prednjace u odnosu na bolje proizvodjace. Imaju raspon klasa od krsa do apsolutnog vrha. Uglavnom dolaze sa premijum cenom u odnosu na stvarne proizvodjace.

Seasonic proizvodi napajanja i pod svojim imenom i po potrebi za druge gde narucioc ta napajanja prodaje pod svojim brendom. Seasonic, izmedju ostalog, proizvodi napajanja i za Cooler Master.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na KP uzeo Seasonic GX 650 sa 5. godina pisane garancije, jos ga nisam prikljucio. Onako iz kutije kad ga izvadis i kad pogledas kablove, zaista deluje vrhunski. Cena je bila 102e.
 
Sam Seasonic daje 10 godina garancije na Focus GX seriju.

Međutim u Srbiji je standardna dilema između:

#1 pronaći neku prodavnicu koja daje toliko isto garancije, tj. prosleđuje i prihvatiti "momačke" RETAIL RS cene
#2 pronaći sto jeftiniju "nezvaničnu" ponudu u radnji/čardaku ni na nebu ni na zemlji i prihvatiti koliko god skraćene i kakve god garancije da kažu uz već mnogo razumnije cene

lako je za razumeti oba izbora
 
Poslednja izmena:
GX,GM,PX mozeš kupiti iz fokus serije 2019 god,ostale bi ja izbega zbog njihovih problema.,sve zavisi od cene gde sta tražiš...Cooler Master sto tražiš ima dobrih ali su preskupi tipa V serija platinum 2019 ,Masterwatt Maker...Treba da gledaš šta je najbolja kupovina na ovom trzištu,a ne da se hvataš za jedan brend,svi imaju svoje klase i svi su odlicni u višem segmentu,tako da nemoj da se lepiš za etiketu...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
za Seasonic sam sad citao na amazoni mnogo negativnih komentara kazu da je bucno napajanje i cuje se struja kroz kablove
nisam pametan evo vidi te
hocu da uzmem napajanje da nemam problema sa njim da mi ne sprzi plocu ili bilo koju komponentu
ne znam da li smem da postavim link od amazona da procitate
 
Sa stanovista SMPS PSU tehnologije i know-how od Seasonic -a malo ko bi mogao biti bolji. Medjutim, svaki proizvodjac ima svoje klase. Iliti koliko moze za koliko novca. Preporuceno napajanje je visoka klasa. Daju snagu koja pise i naravno jos preko toga. Taj 750W model moze da isporuci 1020W, tj 35% preko deklarisane snage, na koliko je OPP na konkretnom napajanju. Medjutim nikada ga ne treba toliko forsirati. Napajanje se bira pri kupovini da radi na 50-60% snage, max ponekad do 80% od deklarisanih, u ovom slucaju, od tih 750W snage.

Cooler Master ne proizvodi sam svoja napajanja vec ih drugi proizvode za njih u skladu sa specifikacijama. Imaju veliki raspon klasa i generalno ne prednjace u odnosu na bolje proizvodjace. Imaju raspon klasa od krsa do apsolutnog vrha. Uglavnom dolaze sa premijum cenom u odnosu na stvarne proizvodjace.

Seasonic proizvodi napajanja i pod svojim imenom i po potrebi za druge gde narucioc ta napajanja prodaje pod svojim brendom. Seasonic, izmedju ostalog, proizvodi napajanja i za Cooler Master.
Nije ni dobro kad je previsoko postavljena opp zastita,to može samo minus da mu bude,a znamo sta se dešava kad je previsoko postavljena sa napajanjima [emoji3]..Mada to u kucnoj varijanti se ne dešava sa tolikom snagom al ajd...gledamo u sitna crevca

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
za Seasonic sam sad citao na amazoni mnogo negativnih komentara kazu da je bucno napajanje i cuje se struja kroz kablove
nisam pametan evo vidi te
hocu da uzmem napajanje da nemam problema sa njim da mi ne sprzi plocu ili bilo koju komponentu
ne znam da li smem da postavim link od amazona da procitate
Seasonic fokus je bučno napajanje(za ove iz 2019 neznam dal su regulisali ventilator)..Dobio si od mene 3 komada gore ,sva tiha i sva top klase bez ikakvih problema u zahtevnim testovima..Mada izgleda da pričam sam sa sobom ko će ga znati...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Slazem se za OPP. Verovatno kontraproduktivno sto sam to i spomenuo. Naglaseno je da to ne treba da se koristi kao reper relevatnih opterecenja. Ne bih tu ja sad mesao upotrebe u odredjene svrhe i isterivanja konstantnog opterecenja do granice tik ispod OPP limita. To su (ne)svesni rizici tih koji su to tako radili u te svrhe.

Sa ovom masinom i u ove svrhe ne moze to da se desi ni pod tackom razno.

To je bilo u funkciji odgovora na pitanje da li dostavlja obecane kapacitete ...

A to da li je granica OPP previsoka - ako su oni spremni, pri cistoj svesti i zdravoj pameti, da sami granicu tu postave i da daju pritom 10 godina garancije, verovatno da nije.
 
Poslednja izmena:
gledao naso ovo napajanje ima samo na kp
SEASONIC Focus GX-750W kosta od 112e do 120e e sad ako kupim na kp kako tu ostvariti garanciju, ljudi svasta obecavaju dok ne prodaju
ovo napajanje ima po nasim prodavnicama
SEASONIC Focus Plus GOLD 750W kosta od 15000 do 17000 dinara ima garanciju 120 meseci ili ti 10 godina
ma kp svi daju 12 meseci garanciju na napajanje Seasonic Focus GX-750
 
Poslednja izmena:
Ako ceš da kupis Radimax onda zadrži chiftec..Ako si raspoložen preko madjara da poručiš za tu konfu moji saveti beQuiet Straight Power 11,Corsair RMx i Bitfenix whisper bilo koji od 650w
sacu da pogledam i za ta napajanja
 
Seasonic fokus je bučno napajanje(za ove iz 2019 neznam dal su regulisali ventilator)..

Kojem to od Seasonic napajanja navedenih u listi nije regulisan fan? Sva imaju regulaciju, detaljnije - od onih koje sam naveo u listi:
Focus-GX i Focus Plus GOLD imaju tip regulacije S3FC || Focus GOLD i Core GM imaju tip regulacije S2FC

1910obj___670302052.png
 
Poslednja izmena:
Kojem to od Seasonic napajanja navedenih u listi nije regulisan fan? Sva imaju regulaciju, detaljnije - od onih koje sam naveo u listi:
Focus-GX i Focus Plus GOLD imaju tip regulacije S3FC || Focus GOLD i Core GM imaju tip regulacije S2FC

s3fc.gif
s2fc.gif
Stvarno neznam za ove novije kakav je fan,dal su bucni i kako im je postavljena krivulja,i najnizi rpm pod malim opterecenjem..Mislio sam na ove predhodne fokus da su bucni pod vecim opterecenjem..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Prijatelji moj ovako stoje stvari, sva napajanja koja ste mi preporucili ima ih samo na kp
i za sva ova napajanja cena je 120 do 145 evra
beQuiet Straight Power 11,Corsair RMx i Bitfenix whisper,SEASONIC Focus GX-750W
i za ta sva napajanja na KP mi daju garanciju 12 meseci samo sto je ne prihvatljivo za kupovinu.Stacu ako se pokvari posle godinu ipo da kupujem noco to ne mogu ne berem pare na drvetu
jedino napajanje koje ste naveli ima u nasim radnjama i cena je od 15000 di 17000 dinara i garancija je 10 godina to napajanje je ovo
SEASONIC Focus Plus GOLD 750W
nisam pametan sta raditi i sta kupiti
 
Na pogresnom mestu si gledao.
 
Teraj to tvoje,ne fali mu nista...ima zaštite pa nece nidje..Ionako je malte ne novo...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
gde da gledam dajte link na PM gde da kupim napajanje
ako vam nije tesko
ja ne znam gde da gledam
 
Nazad
Vrh Dno