Šta je novo?

Asus RX 580 4gb dual problem zujanje

SkizZ

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2013
Poruke
73
Poena
170
Pozdrav, imam grafu iz naslova, kupljena pre nedelju dana, pocela je pri opterecenju da zuji, nisu ventilatori provereno. Npr dok se grafa ne koristi ne cuje se, cim udjem u igru krece zujanje, izadjem iz igre zujanje prestaje i tako u krug. Da li se neko susretao sa ovim problemom?
 
Coil whine, pa guglaj.

Rešenja lakog nema. Nekome pomogne kvalitetnije napajanje, nekome samo zamena grafike. Nažalost, ne potpada pod stvar koja se može rešiti reklamacijom.
 
Svaka se tako cuje (mozda nekog usere da nije, al to je mala sansa), zato su toliko jeftine bile, ja se vec navikao, a ni sluske ne koristim :)

A koliko ces tek da se usrecis kad dodje leto, ako nemas klimu, uf, uf, nadam se da imas provetreno kuciste :)

Nisu dzabe bile 14000 din u prvom, i 15000 din u drugom krugu.
 
Poslednja izmena:
U outletu su manje i takvu je verovatno uzeo, ta ponuda sa normalnom garancijom je bila pre neki mesec.

Inace pre neki dan je mogla da se uzme outlet RX590 za 16-17k, bice ih jos verovatno uskoro.
 
I ja sam prvo posumnjao na coil whine ali sam hteo da cujem jos misljenja. Grafa nije uzeta na u outletu, ali je bila na nekoj akciji, mada to ne menja stvar. Hvala na odgovorima! :)
 
Nije coil whine, bucna je. Moze u amd driverima da se podesi da bude manje bucna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nisu ventilatori jer ona krene da zuji pre nego sto se oni upale, posto se pale nakon 55 stepeni.
 
Coil whine je 100%, moja ima isto, sto je veci fps to je veca frekvencija zujanja/oscilacija. Ogranicavanje max fps-a, da ne skace na login/loading ekranima pomaze.

na seasonic focus plus platinum 650w napajanju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno