Šta je novo?

Problem na Desktop racunaru

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Prilikom prebacivanja slika, zakuca komp , prozor not responding , klikom na ctr alt delete on se restsrtuje i izadje na ekranu poruka
reboot and select proper boot device....
Poksao par sitnih čačkanja u biosu, nista, i sad sam u problemu. Komp je sa Gigabyte maticnom i Intel procesorom.

Da li neko ima predlog sta da se uradi, ili ako moze na PM predlog korektnog servisa?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Malo je nejasno sta si radio i sta se desilo. Moras nam dati vise informacija kako bi ti pomogli.
Odakle si (zbog preporuke servisa) ?
 
Sudeći po tome što si napisao, računar više ne prepoznaje drajv na kojem je bio OS. Udji u bios i vidi koje sve sata uredjaje prepoznaje. Ukoliko nema tog diska, proveri kablove. Iščupaj, vrati, pričvrsti. Ukoliko ga u dalje ne prepoznaje, najverovatnije je crko disk na kojem ti je bio OS.
 
Hvala momci,

U Bgu sam.

pa nista prrbacivao slike sa telefona na komp, dakle otvorena dva tri prozora i klasicno kopiranje. i samo je zakucao gde klikom na prozor javlja not responding.. ja na ctrl+alt+delete, i on javi crni ekran.

evo ovo su neki od predloga resenja
https://youtu.be/AUsaD3QCMnc
ali ne prolaze ta prva dva tri osnovna, ovo kada treba da se izvadi cmos baterija to nisam probao.
inače imam dva harda ssd gde je OS i klasičan za podatke, da li mislite da mi nije ugrožen ovaj hard sa podacima?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
ne,nego ssd,tj sistemski disk.nosi u servis,a za preporuku čekaj odgovor nekog,pošto ja trenutno ne znam nikog dovoljno dobrog da preporučim,znam samo ko je za izbegavanje nažalost.
 
A da li to znaci da bi ako uzmem novi ssd ubacim instaliram OS na njemu, komp regularno prepoznap hard disk sa podacima?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ne, ne mora da znaci, ali ce verovatno biti tako obzirom da je malo verovatno da su crkla oba diska. Proveri u biosu kao sto sam ti napisao.
 
to je ispumpavanje vode iz broda koji tone,moraš da nađeš razlog što i dal je taj ssd uopšte i crkao.pošto nisi dovoljno u materiji izgubio bi mnogo vremena i živaca akajući se oko toga i verovatno ne bi ni rešio problem i/ili bi još veći napravio tako da je nošenje u proveren servis jedini ispravan korak.

ako želiš da naučiš sam da održavaš računar i generalno o hardveru to je naravno uvek dobra ideja,ali iziskuje puno više vremena od par foruma i yt tutorijala.
 
Odneo u servis, provereni i za svaku preporuku, momci su konstatovali da je otisao sistemski SSD, tako da u sustini, sta znam najvaznije mi je da mi disk sa podacima nike vrisnuo, a ovaj je bio od samo 60GB, tako da sam svakako planirao zamenu.
Koga zanima koji je servis, neka pita u pm, a isto tako mi vi pomozite kako da instaliram WIN10, jer reinstalaciju nisam radio jos od windowsa7 i jedno tipa 10 godina :)
Hvala jos jednom na savetima

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam slican problem. Desava mi se dok igram Division 2 da samo u jednom trenutku zakuca kopm i pojavi se crn ekran, nakon nekih minut vrati se na desktop ali je neupotrebljiv, mis se polako krece i nista ne mogu da radim na njemu posto ne reaguje.
Onda ga fizicki resetujem i onda se pojavi poruka da nije detektovao botabilni uredjaj i salje me u bios, kad tamo udjem uopste ne vidi SSD vec samo obican HDD na kom mi nije sistem. Tada ga ugasim skroz i upalim i normalno se podigne sistem i radi bez problema dok ne udjem u tako neku igru.
Sta moze biti problem, sumnjam na SSD, ali kako da proverim da je do njega?
 
i meni smrdi na napajanje,dosta tipični simptomi za kombinaciju jak potrošač GPU i napajanje koje je 'oslabilo' (namerno navodnici,loš ali odomaćen izraz ovde).
 
Hvala vam na savetima pomogli ste mi da nadjem problem, a mislim da sam nasao sta je problem. Na molex sata kablu jedan jedna zizica je bila labava odnosno izgleda da nije imala dobar spoj. Sredio sam to i sad radi kako treba.
 
Ja sam zamenio SSD, i sada je sve OK.
Zanima me, ovaj ssd sto mi je zvekno ima li tu sanse da se izvuku podaci ili kanta? I nemam nesto spec podataka, ali nesto malo sa desktopa bi mi znacilo da izvucem..
Hvala svima na savetima
 
Nazad
Vrh Dno