Šta je novo?

LG 55SM8200PLA slika nasih TV kanala.

Canonada

Slavan
Učlanjen(a)
07.06.2005
Poruke
414
Poena
320
Drugar je kupio televizor LG 55SM8200PLA . Ni ja ni on nismo vodili racuna o tome da je 55 inca i 4k rezolucija prevelika za sliku programa koju isporucuju provajderi u Srbiji, a to je maksimalno Full HD rezolucija.
U sustini hocu da kazem da je to isto kao da nacrtas nesto na balonu, pa taj balon naduvas, slika bude gora, slika je primetno gora nego na televizoru od 43, naravno govorimo o recimo programu RTS1 hd.
Da skratim pricu, slika je nekako mutna, kao kad smo ranije 640x480 rezoluciju gledali na tek pristiglim full hd televizorima.

E sad da li postoji negde u meniju, ili podesavanjima, ili update neki za ovaj TV kako bi se postigao mozda upscaling sa full hd na 4k?

I jos jedno pitanje koja bi velicina TV, koja dijagonala, bila maksimum za gledanje nase televizije, odnosno full hd kanala, a da ne dodje do opisanog problema, koliko sam ja primetio to je 43 inca.

Jos da napomenem slika izgleda gore sto si blizi TVu, kada se udaljis situacija se popravlja, ali nije to to. S druge strane 4K snimci izgledaju nestvarno dobro na ovom TVu....
 
Poslednja izmena:
imate dve opcije - da zamenite taj krs boks za cam modul da bi TV zapravo dobio cist signal i zapravo nesto mogao da uradi po tom pitanju ili da predje na neku iptv varijantu,ali to ni izbliza nije toliko dobro resenje jer bitrate nije ni blizu signala sa mreze,a znaci bas kod sd kanala.jeste bolje,ali ipak sirov signal je daleko najbolje resenje.

prelazno resenje je da smanjite rezoluciju samog boksa na sd (tj 576p ili cak 576i,ne gledam domacu televiziju odavno ali me ne bi cudilo da ima kanala koji i dalje salju interlaced signal van,u tom slucaju sigurno deinterlacing ce bolje da odradi TV nego to uzasno smece od boksa) i zavisno od Tv-a mozda ce nesto moci TV zapravo da uradi.

sto se tice podesavanja,zanima te picture size ili koji je vec pandan na LG-ju.takodje treba zadrzati realna ocekivanja jer ma sta radio na kraju 576p je 576p.sto se tice koji je najbolji TV za 576p je neki CRT sa bar 600 linija,sto veci to bolji naravno.
 
Ako je na HD kanalima slika gora nego na fullhd tv-u onda je to do samog TV-a. Pokušajte da se poigrate sa podešavanjima slike ili nađite negde na netu gotova podešavanja od nekoga ko je radio kalibraciju. Često umeju ta out of the box podešavanja slike da budu očajna za naše kanale jer su napucana za 4k kanale.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Znaci u sustini sta god radili to je to.....Ma na ovm manjem Tvu koji ima od 43 incha to je podnosljivo, da ne kazem solidno, ali na ovom od 55 incha 4K rezolucije, bas lose.
Bobster ne razumem te!?....Na TVu od 43 incha full hd rezolucije slika je bolja nego na ovom od 55 4K rezolucije, u pitanju je isti signal, isti kanal rts 1 hd.
Ukupario, probacemo sa podesavanjima, ali kao sto sam se i sam pribojavao, mrka kapa, u pravu je Orchard.....
 
Poslednja izmena:
Btw domaći kanali nisu fhd nego HD samo koliko ja znam?
Ne znam ni da li ovi kablovski imaju fhd neki?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa fhd je valjda 1080 a takvih kanala ima dosta na kablu, sad sto skidaju bitrate pa slika bude losija to je druga stvar.

Na SBB-u ima i taj SK 4K tj uhd kanal.
 
55SM8200PLA uopte nije los tv, ono sto bi vam bila referenca je da pustite sa usb-a neki zaista full hd film, ako je slika odlicna u tom slucaju vam je los provajder tj. oprema koju ste dobili az gledanje programa.
Jos nesto, ispostujte daljinu gledanja za taj tv, to je negde oko 3metra!
 
4K televizori su idealni samo za filmove skidane sa interneta u 4k rezoluciji.
 
netačno,tu je brdo streaming servisa,yt,igre,konzole...kome diktira krš skaliranje najubogijeg boksa koji valjaju domaći operateri kakav TV da kupi je ništa drugo do neupućen,jer na kraju svih krajeva niko mu ne drži pištolj na slepočnicu da to trpi.odeš u poslovnicu,lupiš rukom o sto i kaži ili cam modul ili raskidam ugovor jer vam je boks najteži teror,što je i istina.
 
Nazad
Vrh Dno