Šta je novo?

Prednji auto zvucnici

Mayin

Cenjen
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poruke
69
Poena
159
Imam dilemu izmedju ova dva modela zvucnika :

SAL WRX316 zvučnici za auto (165mm) 4.195 din////////////////////////////////////////Alpine SPG-17C2 zvučnici za auto (165mm) 5.490 din

SAL trosistemski auto zvučnici serije WRX u aluminijumskom kućištu. -------------------Alpine SPG-17C2 dvosistemski koaksijalni zvučnici iz G serije, dizajnirani za snažan i kvalitetan zvuk.
Pogodni za ugradnju u većinu fabričkih otvora od 165mm. --------------------------------Specijalno dizajnirana za snažan zvuk, nova G serija Alpine zvučnika može da izdrži veoma visoke nivoe jačine uz odličan kvalitet zvuka.
Zvučnici snage 220W, pružaju uravnotežen zvug punog opsega.

Par trosistemskih zvučnika za automobil-----------------------------------------------------Dvosistemski koaksijalni dizajn
Snaga: 220W (2x 110W)----------------------------------------------------------------------Maksimalna snaga: 240W RMS snaga: 60W
Prečnik zvučnika: 165mm --------------------------------------------------------------------Jednostavna ugradnja u fabrički prostor od 165mm.
Niskotonac: PEI membrana 165mm---------------------------------------------------------- Vufer: 165mm vufer sa polipropilenskom membranom i feritnim magnetom
Srednjotonac: 30mm "mylar" kalotni
Visokotonac: Piezo 15mm---------------------------------------------------------------------Tviter: 20mm Silk Soft Dome tviter sa neodimijumskim magnetom
Frekventni opseg: 45-20000Hz---------------------------------------------------------------Frekventni odziv: 68Hz - 20kHz
Osetljivost: 88dB -----------------------------------------------------------------------------Osetljivost: 88.5 dB/W (1m
Impedansa: 4Ohm----------------------------------------------------------------------------Impedansa: 4Ω
Poseduju aluminijumsko kućište, gumeno vešanje i zaštitnu mrežicu
Ugradna dubina: 63mm----------------------------------------------------------------------Potrebna dubina za montažu: 61mm

Razlika u ceni nije stavka, zanima me sta se dobija tim srednjetoncem vise i dali je moguca ovolika razlika u snazi?Znam da je Alpine bolja marka ali ni SAL nije los. Ako bi imao neko ko se bolje razume u zvucnike bio bih zahvalan da mi malo objasni i obrazlozi zasto jedni NE a drugi DA . Stavljam ih u stariji auto pa mi ne treba nista skupo i nabudzeno a opet necu nesto najjeftinije i najlosije.Hvala!
 
Poslednja izmena:
Imam Sal zvucnike već 3-4 godine na Alpine uređaju. Ne znam koji je model ali nisam zadovoljan. Mislim da je cena bila slična kao za te tvoje ali je zvuk negde niža srednja klasa. Još mi je jedan zvučnik crkao posle dve godine.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ma kakvi, to nije za poređenje. Alpine naravno. Ako nemaš dodatno pojačalo gledaj i osetljivost, što je veća u db to se zvučnik glasnije čuje na istoj watt-aži...
 
Nazad
Vrh Dno