Šta je novo?

Novi Asus monitor smetnja

Audiofilka

Cenjen
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruke
320
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7-8700k & Noctua D15s
Matična ploča
Asus Prime B360 Plus
RAM
2x8 gb Patriot + 2x4 gb Hyperx Fury
GPU
Asus Dual RX 6750XT
Storage
Ssd Gigabyte 240 gb + Intel M2 P600 1 tb + WD Blue 1 tb + Toshiba 2 tb
Zvuk
Audiotrak Prodigy 7.1 HIFI
PSU
Antec HCG1000 Extreme Gold
Kućište
Lian Li Lancool II Mesh
Monitor
Asus VG278QF + Asus VG248QE
Miš & tastatura
Razer DeathAdder v2 Mini & Redragon K557
Kupljen Asus VG248, uz njega se dobija dvi-d kabl, ali sam ja htela da priključim displayport da bih dobila 144hz. Pored njega je ostao stari LG dvi-d/vga konvertor 60hz. Fazon je u tome da me Asus zeza, random mi isključi sliku (i neće opet da je uključi) i piše displayport no signal. Probala sve i svašta, bez starog monitora, sa njim, update windowsa, drajvera, extend, duplicate, primary only, isključila fizički skroz stari monitor i opet random kaže no signal. Ispreturala sve po netu, kažu isključite iz struje, pa opet uključite, ma da se ne bih zavlačila pod sto svakih 2 min, a ni to ne upali svaki put. Jedino me privremeno spasi win key+p da nekako selektujem stari monitor i odigram online partiju na njemu ili pogasim šta već ima, jer se ovaj novi crni, šta mi je činiti? Hdmi i dvi-d ne daju 144hz. Probala sam i drugi port u grafičkoj, isto je. Takođe stari monitor u integrisanu, novi u zasebnu, isto je.
 
ako sam dobro ukapirao kad je prikopcan samo na taj asus 144hz radi bez problema,problemi nastaju cim prikacis drugi kabal?DP kabal je onaj sto si dobila uz monitor?
 
ako sam dobro ukapirao kad je prikopcan samo na taj asus 144hz radi bez problema,problemi nastaju cim prikacis drugi kabal?DP kabal je onaj sto si dobila uz monitor?

Ne, ne. Uvek ima problem. DP sam kupila, dobije se dvi-d kabl. Uglavnom, malo sam pomerila dp kabl tamo gde ulazi u monitor levo-desno i slika se pojavila, kao da se nije kontakt dobro napravio. Za sad rade oba u extend kako treba.
 
super,ali ja bi testirao sa provereno dobrim kablom,umeju jeftini DP kablovi da vudu prosto losi i neadekvatni...
 
Cudi me da nisi dobila sve potrebne kablove za monitor...

...riding on 720p...
 
Sa Asus VG248 se dobija standardno DVI kabel. I to dual link verzija koja je dovoljna za 1920x1080 144Hz
To nije tako neuobicajena praksa da se kod 6bit 1920x1080@144Hz monitora isporucuje u toj kombinaciji.
Drugim recima dobijeni su svi "potrebni kablovi".

Problem je i malo konfuzan opis Audiofilke i manjak informacija.

Ne znam gde je problem sa konfigurisanjem 144Hz sa DL-DVI ali bi za pocetak bilo od znacaja na sta se to tacno povezuje, koja graficka je u pitanju?
DVI port na njoj mora biti Dual Link, ukoliko je DVI port na grafickoj samo single link, 1920x1080 nece raditi na 144Hz preko njega.
Preko DP ili DL-DVI se moze dobiti 1920x1080 144Hz na tom monitoru, preko HDMI samo 60Hz max.
 
Poslednja izmena:
Narucivao sebi i drugima od fhd do 4k monitora marke aoc, hp, msi, lg, benq, samsung itd i u svakom pakovanju je bio svaki kabl za port koji monitor poseduje. Sto mi je i logicno jelte, jer time proizvodjac izbegava da ga psujes zbog nekog loseg kineskog kabla koji si kupio.

...riding on 720p...
 
Kad nisu bas budzetski jeste ocekivano da budu bar dva kabla u pakovanju, danas su to DP i HDMI.

Asus VG248 nije bas skroz budzetski ali su se ipak odlucili da ga isporucuju samo sa DL-DVI kablom (i malim audio kablom za zvucnike ali to je sad nebitno za ovu pricu).
 
Preko DP ili DL-DVI se moze dobiti 1920x1080 144Hz na tom monitoru, preko HDMI samo 60Hz max.

Da, ovo je dobro receno, sad sam testirala, ostavicu ga na dvi 144Hz koji je dosao uz monitor jer je ono s**nje opet pocelo da iritira. Mozda mi je cak dvi i brzi i bolji ili mi se cini, kvalitet slike je super.
 
DP je noviji standard od DVI ali za potrebe tog monitora DVI ima potpuno dovoljan bandwidth, tako da se nista ne gubi koriscenjem njega. Svakako ga i proizvodjac ne bi isporucivao kao jedini kabl da je drugacije, tj. cijom upotrebom bi se osakatilo iskustvo koriscenja. Proizvodjaci stede gde god mogu, no poslednje sto bi uradili je napravili monitor i onda ga osakatili "za ocekivani pun dozivljaj nedovoljnim kablom iz kutije".

Kod tog konkretnog monitora masovna je pojava problem sa no signal simptomom na DisplayPort konekciji.
 
Ima neko preporuku za dobar VGA kabel od 3m? Kupio sam najjeftiniji i malo je muljava slika. Koristim preko dvi adaptera. Kada spojim preko kabela od 1.8m bude lepa slika.
 
Sumnjam da ćeš naći toliko dugačak kabl. I ako nađeš, verovatno će signal biti degradiran. Drži se lepo tog kraćeg koji radi kako treba i organizuj se shodno tome...
 
Ne moze nikako, mora biti vga od 3m.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, imam slican problem... Juce sam kupio Dell SE2419HR povezao HDMI kablom, kad sam ukljucio komp dobio sam sliku normalno logo maticne mogu da udjem u bios ali kad treba da pokrene windows tu se gubi slika, ekran je crn a windows u pozadini radi. Kad povezem komp na tv na isti taj hdmi izlaz iz graficke radi sve bez problema. Na kraju sam dobio sliku preko DVI na HDMI adapter. Da li neko zna sta moze da bude problem?
 
Nazad
Vrh Dno