Šta je novo?

Zelene linije na ekranu

sanimare

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
186
Poena
170
Zdravo,

od juče mi se pojavio problem sa zelenim linijama na ekranu, kad se pojavi teško ih je se rešiti, nakon restarta PC obavezno se upale sve do Windows 10 i nema ih, to sam rešio tako što sam čačnuo jedan program oko drajvera, inače kad stavim drugi hard disk koji nema drajvere te linije iskoče odjednom, to se dešavalo na DP jer sam njega koristio, zatim i na HDMI kad sam ga priključio. Kasnije se dešavalo samo na DP, dok na HDMI nema, sad kad sam taj program uključio prebacio se na HDMI ako sad promenim na njega a na DP nema. Stvarno mi nije jasno u čemu je problem, ima 2 nedelje kako imam novi Aoc C24G1 VA monitor, grafička mi je RX 580 OC 4gb.

Ne razumem šta može biti, odjednom se pojavilo, nisam uopšte do sad ni koristio HDMI, ali morao sam da ga stavim kako bih ovaj problem delimično rešio.

Slika
GREEN LINES.jpg
 
Zdravo,

od juče mi se pojavio problem sa zelenim linijama na ekranu, kad se pojavi teško ih je se rešiti, nakon restarta PC obavezno se upale sve do Windows 10 i nema ih, to sam rešio tako što sam čačnuo jedan program oko drajvera, inače kad stavim drugi hard disk koji nema drajvere te linije iskoče odjednom, to se dešavalo na DP jer sam njega koristio, zatim i na HDMI kad sam ga priključio. Kasnije se dešavalo samo na DP, dok na HDMI nema, sad kad sam taj program uključio prebacio se na HDMI ako sad promenim na njega a na DP nema. Stvarno mi nije jasno u čemu je problem, ima 2 nedelje kako imam novi Aoc C24G1 VA monitor, grafička mi je RX 580 OC 4gb.

Ne razumem šta može biti, odjednom se pojavilo, nisam uopšte do sad ni koristio HDMI, ali morao sam da ga stavim kako bih ovaj problem delimično rešio.

Slika
Pogledajte prilog 281115

Kupi novi DP kbl, neki kvalitetan ili pozajmi od nekoga na probu.
 
Prilično konfuzno si opisao stvar...

Imaš li ih i kad udješ u bios? Ako imaš tad je problem hardverske prirode, bilo kabel/kablovi, grafička ili sam monitor. Potom ideš metodom eliminacije da bi saznao više.

Sad kad restartujem imam ih u biosu, ono cim se pali komp sve dok ne stigne do welcome screen u windows 10... tad se izgube, inče pre se ni tu nisi gubile sve do sledećeg dana kad opet iznova palim računcar
 
Koji je kompjuter, tj. procesor?
Da li imaš grafičku ili si na integrisanoj?
 
i5 3350p 3.1ghz, overklokovan na 3.3 turbo u BIOS-u pre nedelju dana..
Grafičku sam naveo u prvom postu, a to je ASUS RX 580 OC 4GB kupljena pre oko dva meseca nova..
 
Vidjao sam grafičke koje dok su hladne prikazuju linije ili druge artefakte, a onda kad se posle par minuta malo razmrdaju i ugreju to prestane. Tako na početku, kako kvar napreduje onda budu svo vreme artefakti ili dodje do potpunog otkaza.
Proveri sve, sigurno je jedino da imaš hardverski problem a na tebi je da proveriš.
 
Prvo u BIOS-u vrati sve na default podešavanja, a onda probaj da izvadiš grafiku i monitor poveži na integrisanu.
Gde si uzeo grafiku? U radnji ili preko oglasa?
 
Grafičku sam uzeo u radnji. Vratio sam bio juče default podešavanja u BIOSu ali i dalje su bile prisutne linije.
Meni se desilo sad da stavim i televizor od 40 incha i na njemu se videle te iste linije, naravno, kad sam restartovao PC na HDMI-u na TV te linije više nisu bile ali zato na DP portu na monitoru jesu.
Čim povežem hdmi na monitor i restartujem pc, na DP linije su sve do dela gde se kuca šifra, znači tu se monitor kao ugasi i upali opet i na DP nemam problema, jedino ga tako rešavam.
Ali ja do sad nisam povezivao HDMI i sad moram sa HDMI da koristim, onda se te linije nekako prebace na HDMI a na DP ih nema, znači 2 kabla su mi povezana na PC kako bih rešio problem.
Ne znam šta da više probam, nemam drugi PC sa DP da probam, jedino da uzmem drugi kabal u radnji nekoj ili da šaljem grafičku jer je pod garanciju u Emmiu.
Linije se ne pomeraju sad na DP, pre su trepterile i slično ali sad nikako se ne sklanjaju kad nije HDMI kabal povezan, inače bele su kad je ispod 60hz podešeno, tj na televizoru je 60hz pa su bele.
Kod mene dok je grafička bila hladna linije nisu bile na DP, kasnije kad restartujem računar su se pojavile odjednom, tipa bila je na 50 stepeni ali morao je restart PCa.
Dok na samom početku problema pojavjlivale su se u toku rada PCa.
Da li nekako DP može biti oštećen, mada ja nisam ništa njega čačkao 2 nedelje je super radilo, da se prebaci taj problem na HDMI i zatim ja DP koristim dobro, čak sam probao i drugi sistem Hard Disk
i problem bio prisutan..
 
Neispravna grafika..Nosi na reklamaciju Ne bi bilo na odmet da postavis sliku da pogledamo.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Prošlo 2 meseca, pod garancijom, ne može reklamacija ako prođe više od 2 nedelje?
Sliku čega da postavim?
Zanimljivo kad sam resetovo bios i palio računar nema zelenih linija, ali ih ima u ovim malim kvadratićima gde se biraju opcije haha, a na blue screen nigde:
BLUESCREEN.jpg
 
Brate šta ti pišeš to nije normalno.Sliku rešoa dok kipi kafa postavi.Ko ce tebe prijatelju da razume kad ti sam sebe nerazumeš.Ajmo polako,sliku postavi ovde na forumu monitora kad izbaci artefakte(to znači,kockice,linije,boje itd na monitoru).Drugo:Šta je prošlo 2 nedelje 4 dana 6 meseci može ,ne može,jeste,nije u garanciji?Da li je grafika na današni dan u garanciji?Ili da ti olakšam kad je kupljena nova (to znači koji datum je ispisan na računu) .

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Prošlo 2 meseca, pod garancijom, ne može reklamacija ako prođe više od 2 nedelje?

Odakle ti to?? U prvih 14 dana možeš da izvršiš reklamaciju da nisi zadovoljan kartom, vratiš im istu i da ti vrate pare. Garancija i služi za ovakve stvari. Odneseš lepo to u radnju, kažeš da memorija grafičke nije ispravna (vrlo moguće, imao sam slične slučajeve) i lepo zapretiš inspekcijom ili udruženjem potrošača pa ćeš da vidiš kako će lepo da sarađuju.
Osim ako nisi kupio u onoj firmi kojoj niko u Srbiji ne sme ništa. U tom slučaju...
 
A isto tako nisam mogao da registrujem karticu na ASUS sajtu, pisalo je nešto register return null, da nisu oni meni prodali korišćenu tj vraćenu karticu?
Jel mogu tipa da tražim bolju grafičku da doplatim i slično jer ako mi daju opet od ove možda su sve slične deffectivne..
 
Odnesi u radnju, objasni lepo problem i vidi šta će da ti kažu. A reči će da mora da ode na servis da servis testira. Kao što i mora. Tek kada dobiješ obaveštenje šta se dešava i njihov predlog rešavanja problema tek onda ima smisla da pravis buku.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Znači do grafičke je ovaj problem, ne monitor i ne dp kabal?
Mislim nije mi baš blizu njihova radnja, ja sam trenutno samo rešio problem tako što sam povezao i HDMI kabal i nemam te linije od trenutka kad treba da se ukuca login šifra na windows 10, ali pre login screena ima linije, samo sam prebacio te linije na HDMI povezivanje izgleda time što sam dodao i HDMI.
Najbolje da se odnese u radnju, da ne šaljem ako može već besplatno brzom poštom ako može to da ide o njihovom trošku sve?
 
Samo sam se nadovezo na prethodni post oko objasnjenja postupka reklamacije... Posto nema poente da se deres na mukice iz radnje koje rade za šišarke...

Sto se tice tvog problema, moras da probas monitor na drugom racunaru, sa HDMI i sa DP pa da vidis da li se isto desava. Ako se isto desava onda probas druge kablove. Ili da doneses drugi monitor pa da ga nakacis na svoj komp sa HDMI i DP pa da vidis sta se desava, itd. Sistem eliminacije mora da prodje. Ja sam npr. imao problem sa treperenjem ekrana koje je odnednom pocelo, slao sam monitor na servis i sve ok. I na kraju zakacim monitor na laptop, sve OK. Krenem da menjam i otkacinjem stvari i shvatim da treperenje postoji samo kada je racunar na bilo koji nacin povezan na kablovsku (imao sam TV karticu a i HDMI i audio kabl koji su isli do TV-a i do DVD uredjaja koji je opet bio povezan na TV). Cimao SBB, dosli majstori, postavili neki razdelnik i resili problem. Ili kod jednog klijenta WiFi u kancu ne radi nikako do 17:30. U 17:30 max protok. A od 8 do 17:30 na metar od rutera 50% packet loss. 5 rutera smo promenili i na kraju odustali. Ocigledno neko u komsiliku pali nesto sto stvara toliki sum da je upotreba wireless-a nemoguca misija. Tako da moze da bude i neki "spoljni" faktor.
 
Poslednja izmena:
Ako nađem neki monitor s DP i HDMI... Drugo ja sam imao treperenje samo na paljenje/gašenje svetla u kući ili rada veš mašine non stop skoro mi treperi u tom slučaju.
Ja kupio nov monitor i tako rešio problem, jer tamo sam bio na DVI povezan, a nisam imao HDMI na monitoru... Sad me na DP ali nekako sam uspeo da prebacim taj problem na HDMI, ali ako je grafička problem onda to trebam da menjam..
 
Ako je grafika neispravna onda je posaljes na reklamaciju. Možeš i da pozoveš radnju pa pa proveriš kako je najbolje. E sad, ako budeš slao na reklamaciju ne šalju direktno u servis. Već u radnju pa da oni nose u servis. Zbog rokova iz zakona...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ako nađem neki monitor s DP i HDMI... Drugo ja sam imao treperenje samo na paljenje/gašenje svetla u kući ili rada veš mašine non stop skoro mi treperi u tom slučaju.
Ja kupio nov monitor i tako rešio problem, jer tamo sam bio na DVI povezan, a nisam imao HDMI na monitoru... Sad me na DP ali nekako sam uspeo da prebacim taj problem na HDMI, ali ako je grafička problem onda to trebam da menjam..

Druze ja zaista ne znam sta ti nije jasno, prvo proveris tvoju graficku sa nekim novim kvalitetnim DP kablom!!!Jel los kabl moze da ti pravi smetnje, pri tome ne mislim na ostecen kabl, vec na kabl jeftinog proizvodjaca.
Ako tu sve bude u redu onda odneses karticu kod nekog druga , da proba na svom racunaru, pa ako kod njega nije u redu tek je odna nosis na reklamaciju!Odakle odmah zakljucak da kartica ne valja, moze i tvoje napajanje da bude problem.
 
Testirano i u drugom računaru, isto te linije, a počele su i neke mnogo čudne boje po celom ekranu a da se ne vidi ništa kad menjam podešavanja na samoj grafičkoj u amd..
Zvao sam reklamaciju i može da mi zamene. Zvaće me kroz 48h da preuzmu. Čeka se 30 dana baš ili manje kad je u pitanju ovakva reklamacija?
Ima li nešto bolje da se uzme i nije li kasno sad da se promeni za povratak novca, mislim ako treba uzeti nešto drugo, ili je i zamena u redu?
 
Poslednja izmena:
Problem do grafickog cipa ili vram cipova. Karta je u kvaru.
 
Čim nisi mogao da je registruješ na Asusovom sajtu garant nije ni nova.
 
Još mi nisu vratili novac otkatko su rekli možda 2 nedelje skoro. Jel da ih zivkam ili šta da radim, već jesam zivkao 2x, prošlo mesec dana od kad je vraćena, a bogami prošlo još 2 nedelje od kad je rečeno da će novac biti uplaćen na račun, još su me zvali da pitaju koji je račun bankovni. Grafička isto verujem da nije bila nova, ne znam kako ih nije strah da prodaju polovnu robu ili su najjači u svetu i niko im ništa ne može, ili je to prosto tako svuda...
 
Još mi nisu vratili novac otkatko su rekli možda 2 nedelje skoro. Jel da ih zivkam ili šta da radim, već jesam zivkao 2x, prošlo mesec dana od kad je vraćena, a bogami prošlo još 2 nedelje od kad je rečeno da će novac biti uplaćen na račun, još su me zvali da pitaju koji je račun bankovni. Grafička isto verujem da nije bila nova, ne znam kako ih nije strah da prodaju polovnu robu ili su najjači u svetu i niko im ništa ne može, ili je to prosto tako svuda...

ako jos cekas novac da ti se vrati kontakiraj i dosadjuj jel postoji mogucnost da ne dobijes novac, upoznat sam sa tim kad vracaju novac treba im i do 1 godina .
 
ako jos cekas novac da ti se vrati kontakiraj i dosadjuj jel postoji mogucnost da ne dobijes novac, upoznat sam sa tim kad vracaju novac treba im i do 1 godina .

graficka kod
Emmi, Winwin , Gigatron pogtovo texnomaniju treba izbegavat, nisu nove nit su ikad bile nove , prijatelj jedan je uzeo graficku koja lepo zapakovana u kutiju i nije ni otvarana kad smo dosli kod njega imali sta videt iskrivljena ploca skroz i iglice za maticnu fakticki ko da si namerno to uradio i eto sad moze bit to da je u transportu, logicno zamenili su mu :p ali tek kroz 2 meseca
 
U prevodu kupovati samo u gigatronu ili na kp-u?
Koliko vidim isto mi je emmi/kp garancija mislim može biti svašta?
 
Nazad
Vrh Dno