Šta je novo?

Numbers (iWork) normalno prikazuje čćžšđ, Excel ne - šta može da bude rešenje?

PC_PS

Poštovan
Učlanjen(a)
15.05.2019
Poruke
296
Poena
50
Moja oprema  
Laptop
HP ProBook 4740s
Tablet
Koristio iPad.
Mobilni telefon
Redmi 6a i 8a
Pametni uređaji
/
Steam
/
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Otvaram .csv i prikazuje

Numbers:

c1FJizX.png

Excel

q1tbhws.png
___________________________________________

Probao sam da sačuvam preko Excel-a i nisam našao rešenje, dok kada uradim Export to Excel iz Numbers-a tada lepo prikazuje u Excel-u:

uwzeQWT.png


7dnFDOP.png


sdAiNYv.png

Preko ove kombinacije je rešen problem, međutim šta da sam na Windows-u i da nemam Numbers?

Pogledao sam YT i isto sređuje slova nakon ankete dok na primer ja rešim u sekundi preko Numbers-a:


___________________________________________

Kada otvorim novi Excel fajl i odem na Data i uvezem .csv i bilo šta promenim kroz File origin... opet ne prikazuje kako treba:

feLRPtH.png


kcQTmqi.png


EyOamYt.png


HFlFRVB.png


z03GbyQ.png
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da staviš da je encoding prilikom importa Central European (Windows Latin 2)
 
Isto brlja sa čćžšđ, išao sam i preko File>Import>.csv

CZwYgrd.png


D1QvKdU.png


PptEy50.png
 
Onda je neki drugi enkoding. Moraš da prebacuješ enkodinge dok ne ubodeš pravi...
 
Instalirao sam LibreOffice i našao da je problem u UTF-8 tako da je jedan deo rešen, sada normalno prikazuje naša slova.

IzMrpew.png


kuSN3qL.png

Drugi deo:

Libre i iWork normalno prikazuje dok MS Excel ne uveze kako treba, postoji li rešenje?

RYcaTBI.png


zPp56Dg.png


mQvGmjN.png


o7VAt38.png
 
Pišemo u isto vreme :)
 
Na primer pod A treba da bude "Vremenska oznaka", a on ubaci pod A "Vremenska" a u B prebaci "oznaka".
 
U prvom prozoru ne možeš da ideš na "fixed width" nego moraš da ideš na prvu opciju, "Delimited" i odrediš šta ti je delimiter u csv file-u. Da li je tab ili tačka zarez ili nešto treće, i onda će ti podeliti file po kolonama kako treba.
 
Hvala obojici. Pokušaću sada pa javljam.
 
Rešeno:

aQ1DiTR.png


apVvFzU.png
 
Nazad
Vrh Dno