Šta je novo?

HDD 99%

Miki_

Cenjen
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
1,344
Poena
125
Da li ce mi se hdd vratiti na 100% ako resim problem sa kablom?

hdd.png
 
Neće. Taj podatak je sada upisan u SMART.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ali ga ti svakako iskuliraj :).
Ako se procenat ne bude smanjivao (a ne bi trebalo), zaboravi na to.
 
Znam koji je problem,ukucani naglo otvaraju vrata a racunar je odmah do vrata i kad puste vrata a vrate udare o zid a racunar se zatrese,jednostavno to iritira kablove.
Bas bezveze ali nema veze i dalje je nov :)
 
Veoma zanimljivo,ovo moram da probam,mada imam 2 unutra a kuciste je malo,probacu sa jednim prvo.
 
@Miki, moguce je, postoji sansa, ono sto mozes da probas je da uradis LLF (low level format), preporuka za program Miray hdd shredder, mada ima i EaseUS partition manager, onda MiniTool itd. Probaj, trajace malo duze, ali postoji sansa da nestane, tj. da se relocira u spare.

Ove fore za anti-vibraciju malo i ne piju vodu, jer zapravo ono sto zuji je sve oko harda (lim na kucistu o koji udara plastika usled vibracije diska), tako da treba resavati to, neka jednostavna guma izmedju ili sl., umesto praviti cirkus sa nosacem hdd-a.
 
Čovek nema problem sa Bad blocks nego sa konekcijom. To je obeleženo u SMART. Low level format to ne može da "očisti"

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Aha, da u pravu si, nisam odmah video. Moze i to da se obelezi u Sentinelu, da ne prikazuje ovako, ali svakako ostaje u smart-u.
 
Znam koji je problem,ukucani naglo otvaraju vrata a racunar je odmah do vrata i kad puste vrata a vrate udare o zid a racunar se zatrese,jednostavno to iritira kablove.
Bas bezveze ali nema veze i dalje je nov :)

Probaj, ako vec nisi sa zamenom sata kabla ili bocni u drugi sata port. Kod mene je bio problem do sata porta...
 
Poslednja izmena:
Moz biti i sa sata portovima a i sa kablovima, ali obratite paznju da je hard disk radio 1542 dana, dan se racuna 24 sata neprekidnog rada, to je 4g i oko 3 meseca neprekidnog rada tajo da se sa ivim hardom ne treba previse mlatiti.
 
1542 radna dana nije toliko ogromno, kao što izgleda. Evo ja imam jedan WD 1TB Black star preko 10 godina koji ima oko 5,8 godina radnih sati i nema ni jedan bad ili realocated sektor ili neku kritičnu grešku. A viđao sam na netu i diskove koji su imali 9-10 radnih godina, takođe bez kritičnih grešaka. Tako da... ako je disk kvalitetan i radio je u dobrim uslovima, može da izgura dosta radnih sati bez greške...
 

Prilozi

  • WD.1TB.Black.png
    WD.1TB.Black.png
    125.2 KB · Pregleda: 59
I nije strasno, jedan WD sam imao koji je radio nonstop u terminalu, imao je oko 8 godina i 100/100 ali ako moze da se bira onda neki novi. Mozda i nije do kablova i nonekcije sa plocom.
 
Nazad
Vrh Dno