Šta je novo?

Strujni adapter od 19V na uređaj koji dolazi sa adapterom od 15V

blackmore1911

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2017
Poruke
342
Poena
70
Uz FiiO K5 Pro sam dobio strujni adapter 15V-1.5A, međutim ima kineski plug i ne mogu da ga uključim u struju.
Imam strujni adapter od laptopa koji je 19V-3.42A.

Da li smem njega da koristim?

Na sajtu proizvođača piše sledeće:
https://www.fiio.com/k5pro_parameters


MAX Output Voltage 19.68 Vp-p
 
Isti napon i ista ili visa struja je pravilo.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ne, zbog napona koji znatno odstupa.


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ne, zbog napona koji znatno odstupa.


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Hvala na odgovoru.

Samo me zanima šta znači ovaj podatak:
MAX Output Voltage 19.68 Vp-p

I pretpostavljam da onda ne bih smeo da koristim ni 15V-1.0A jel tako?
 
Ako dobro tumacim, peak-to-peak max napon na izlazu, dakle to sto izlazi iz konektora. Mozda lupam ali to je najverovatnije.

Ne bi trebalo ni taj, mora identican napon i identicna ili visa struja, sa nizom strujom ce da se prazni brze nego sto se puni uredjaj najverovatnije.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako dobro tumacim, peak-to-peak max napon na izlazu, dakle to sto izlazi iz konektora. Mozda lupam ali to je najverovatnije.

Ne bi trebalo ni taj, mora identican napon i identicna ili visa struja, sa nizom strujom ce da se prazni brze nego sto se puni uredjaj najverovatnije.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Koliko ja kapiram, da, to je peak to peak.

Bio sam uključio čim sam otpakovao uređaj na ovaj 19V punjač od laptopa, radio je normalno par minuta, dok se nisam setio da proverim specifikacije punjača, tada sam isključio i sad stoji tu sa strane, dakle ništa još uvek nije crklo.

Ja sam tumačio taj peak to peak max napon na izlazu kao da može i 15V a i 19V...
 
Nije, to znaci nesto drugo skroz.

U sustini taj 15V 1.0A moze da radi ali moze da se desi da imas problem sa punjacem u nekom momentu jer ne moze da isporuci zahtevanih 1.5A, tu nastaju potencijalno komplikacije.

Potrazi na netu nesto sto ispunjava karakteristike, ne verujem da su mnogo skupi takvi punjaci

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nije, to znaci nesto drugo skroz.

U sustini taj 15V 1.0A moze da radi ali moze da se desi da imas problem sa punjacem u nekom momentu jer ne moze da isporuci zahtevanih 1.5A, tu nastaju potencijalno komplikacije.

Potrazi na netu nesto sto ispunjava karakteristike, ne verujem da su mnogo skupi takvi punjaci

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Hvala puno, nije problem da ovih dana nađem negde na netu, ali sam baš bio nahajpovan da večeras sve montiram međutim eto, ne mogu kineski plug ubosti u zid jelte...
 
Bolje ne rizikuj, ishajpuj se jos malo taman :D

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Bolje ne rizikuj, ishajpuj se jos malo taman :D

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Zanimljivo je da sam uključio na kratko i radilo je normalno, tačnije nije ništa eksplodiralo, spržilo se, dimilo itd.
Nađem 15V-1.5A adapter od modema i nije isti ulaz... poludeo sam... ima onaj žuti vrh koji meni ne odgovara, a ovaj uređaj zahteva onaj širi crni...

Našao sam ja rešenje ali nažalost neće to moći večeras...
 
Poslednja izmena:
Dobro je sto je tako, na srecu :D

Sta je tu je, naci ce se, mozes cak i neki mali adapter da kupis, ima i toga na netu jeftino ako te ne mrzi da trazis

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koristiću ovaj isti adapter što je došao uz njega, samo ću uzeti "detelina" strujni kabl koji ide iz njega do utičnice, ima u E* i WW* za 300 dinara bukvalno...

Ja sam samo izgoreo što večeras ne mogu da se igram :D

BTW, RCA kabl od 2.1 sistema ide u Line Out jel da? Povezao sam USB uredno, kabl od slušalica napred i još samo da ga "utaknem" u struju i to je to.
 
Odlično, hvala puno!
Da kupim "detelinu" sutra pa da krenem da se oduševljavam :D
 
Ako, uzivaj u igracki :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ima fiio regulatore na sebi zato mozes da koristis visu voltazu. Problem je sto ce vise da se greju ali ne bi me cudilo da su predimenzionisali i da bi mogao da radi i na 19v. Nisam uspeo naci sliku iznutra da vidim koji su regulatori.
 
P-p voltaza ima veze samo sa izlazom iz pojacala, nema veze sa napajanjem.
 
Nazad
Vrh Dno