Šta je novo?

Savet za polukonfiguraciju

kempp

Poštovan
Učlanjen(a)
10.12.2013
Poruke
5
Poena
51
Dobio sam ryzen 5 3600 sa hardom i napajanjem u nekoj kompenzaciji, tako da resih da promenim i ostatak komponenti i upgrejdujem komp.
Nemam neki odredjen budzet ali ne bih hteo da potrosim previse, uglavnom jurim neke best baj komponente, u razumnom cenovnom rangu.
S obzirom da sam dosta outdejtovan malo sam gledao( kod Madjara) od sinoc i izbor sveo na nesto ovako, pa bih zeleo da cujem vase savete i predloge:

grafika = MSi RX 5600 XT 330e ~
ploca - MSI X570-A PRO ~150 e
ram - CORSAIR vengeance lpx 3200mhz ~ 90e

ili malo jeftinija varijanta

ploca - MSI B450 TOMAHAWK MAX ~120e
ram - G.Skill 16GB Aegis DDR4 3200MHz - 75e

Sto se tice kucista, odlucio sam se za ASUS GT501 TUF GAMING(ima ga kod nas).
Hvala, pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ma da, sta ce mu normalna ploca za Rajzen 3600, najbolje d'uzme neku od 50 evra.
 
Previše para za kućište, slažem se...može da nađe nešto pristojno za 80-100€ i resto para uloži u grafiku.

Ako ne planiraš apgrejd na 12+ core Ryzen, Tomahawk je dovoljan.
Za RAM, Crucial Ballistix Sport LT 3000 CL15 ili Patriot Viper Steel 3600 CL17, recimo (to kod Mađara na KP).
Preporučio bih ti da odvojiš 25-40€ za kuler, stock nije nešto...LC Power LC-CC-120 RGB ili Arctic Freezer 34 eSports (Duo) kod Mađara, recimo.

Grafika je malo šira tema, a 5600XT se ne isplati...
 
bez problema moze i najeftiniju plocu na trzistu, sve radi kao sat.Ja na ovu moju kopam 24/7 s klokovanim procesorom, tako da te price ne piju vodu.Slazem se za kuler.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
kuciste 16k? sta ce ti to kao i ploca, sta planiras da radis? ladno mozes da uzmes rx5700xt

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Svidja mi se kuciste, sta znam, ne bih uzimao nesto za 50e tako da nema tu neke ustede. Gledao sam nzxt h500i i to mi je kao jeftinija opcija za par hiljada. U principu imam ja neki stari cheiftec kvalitetan, moze i ovde sve da stane al aj sad kad menjam...
 
bez problema moze i najeftiniju plocu na trzistu, sve radi kao sat.Ja na ovu moju kopam 24/7 s klokovanim procesorom, tako da te price ne piju vodu.Slazem se za kuler.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Moze da radi ali jednostavno nema smisla sastavljati konf. na Ryzen 3600 osnovi (uz dobru graficku i ostali hw) sa najjeftinijom i najogoljenijom plocom. Jedino gore od toga je kada neko odlican, brz i mocan hardver strpa u najjeftinije, neprovetreno kuciste sa ugradjenim ''600W'' no-name napajanjem, misleci da je ustedeo 100-200 evra :d
 
Uzmi B450-A Pro Max ili Tomahawk Max, ustedi jos na kucistu i eto te na Rx 5700/5700Xt.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Vidim kod madjara Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ 8gb za 380 eura, cini mi se kao prilicno dobra cena.
ima nemacku garanciju na serijski broj god dana - koja je prica sa tim, kako se ostvaruje? I da li rizikovati sa ovim uopste?
 
Nazad
Vrh Dno