Šta je novo?

Laptop + Windows + Office za malu firmu

mitar1982

Znamenit
Učlanjen(a)
29.03.2004
Poruke
7,331
Poena
1,315
Acer Aspire 5741G kod matoraca u firmi lagano ispušta dušu posle 10-ak godina upotrebe, pa je aktuelna kupovina novog laptop+softver paketa.

Sam laptop nije toliko bitan, A315 Ryzen, 8GB, 1 TB SSD će biti dovoljan za sve potrebe za narednih nekoliko godina.

Ono što me interesuje su pre svega licence za Win i Office, da li je neophodno kupovati Pro i Business, ili je legalno koristiti i Home varijante, naravno uredno kupljene u domaćoj maloprodaji uz račun, kutiju i sve što ide.
Naravno, ako neko ima bolji predlog za laptop, ili radnju sa povoljnijim cenama slobodno neka napiše.

Novi laptop.PNG
 
Outlet laptop iz WinWin ako mora iz radnje zbog pravdanja troskova, ima jeftinih tog tipa i cesto budu jeftiniji dosta.

Moze Win Home, samo je naziv takav kakav je pa se stekne pogresan utisak.

Za Office vec ne znam, nisam siguran, mislim da ne moze home varijanta.
 
Poslednja izmena:
za ove pare možeš da pazariš skoro dve godine subscription za Microsoft 365. dobiješ Windows 10 Business, Office 365, One Drive, Exchange i sve ostalo što ide. možda ti bude zanimljivo
 
Razmišljao sam o tome, ali za cenu 2-godišnje 365 pretplate za Business verziju može da se uzme 2019 sa neograničenim trajanjem. Za Windows sam sad proverio razlika između Home GKK i PRO OEM je svega 1000 dinara, tako da bolje da kupe Pro.
Kompjuter bi trebalo da posluži narednih par godina dok ne zatvore firmu i odu u penziju, outlet ne bih jer nisam u blizini ako bude nekih problema. Kad već uzimaju jednom u 10 godina računar nek' bude nov.
Prošli put sam uzeo laptop, Win 7 i Office 2007 Standard, i to se još uvek koristi tako. Možda se Win sam apdejtovao, nisam proveravao.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, zaista. Moram da vidim, moguće da može da prođe i Google Docs, ili Office Online čak. Ne bi trebalo da se koriste komplikovani Word ili Excel dokumenti, ali je bitno i da mogu da otvore sve što im klijenti šalju mailom.
 
Vidi ti sa njima tri stvari
Da li je baš neophodan lap top da ga prenose ili je poenta mog kućišta. Za iste pare moze da se uzme bolji veći monitor i bolje kućište, sa tipa integrisanom grafičkom.
2. Linux ima koji su slični Windows, besplatno nemaš problema za firmu
3. Libra office manje vise su sve komande iste ko kod MS office, isto besplatno. Da i Google sheet je isto ok, Word nisam probao. Možeš da dodajes saradnike...
Za Google drive znam da možeš da uzmeš 200gb za nekih 3000 dinara na god i sva dokumenta možeš da tu držiš

Tapatalk - Huawei Mate 20 lite
 
Poslednja izmena:
Mora laptop, jer se povremeno nosi i koristi i u radionici. Linux otpada jer se ponekad instaliraju koriste namenski programi Siemens, Phoenix Contact i sl. za koje sumnjam da rade na Linuxu. Libra Office ću razmotriti, kao i ove online alternative.
 
Nazad
Vrh Dno