Šta je novo?

Jedan modul Excleram DDR3 PC3-12800 pravi problem ili ne?

Dejan011

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2003
Poruke
156
Poena
319
Drugari, situacije je sledeća:

Ploča je Asus P8H61-m LX3 R2.0, CPU I3 [email protected], memorije 2x4 GB Excleram DDR3 PC3-1280
UEFI je na default vrednosti, što znači da je CPU na 3,3GHz (33x100Hz), memorija se po default-u postavi na 1300Hz.
Kada je samo prvi DIMM u slotu, prime 95 i 3DMark11 prolaze bez problema (posle 60 minuta prekidam)
Kada stavim drugi DIMM u slotu, ili dva odjednom, Prime 95 „puca“ posle ili nekoliko sekundi ili po neki worker radi do 60 sekundi, a 3DMark11 izbacuje iz programa sa porukom o greški, samo ponekad završi ceo test.
E sad, menjao sam UEFI-u frekvencu memorije na 1066, pa na 800, ne bili memorije bile manje opterećenje, ali ništa……
Pri čemu office aplikacije rade uredno.
Moje pitanje je da li je ovaj drugi DIMM za bacanje, ili ima neka varijanta da se podesi da radi, i da li može bilo koja memorija ili moram da nađem dve nove, “uparene“.
I nešto sam se uvek pitao, (kad sam već ovde
 

Prilozi

  • IMG_20200203_194823.jpg
    IMG_20200203_194823.jpg
    258.9 KB · Pregleda: 56
Memtest86 sa Hirens boot-a ili Sergei Strelac boot disk. Stavi taj drugi modul pa poteraju test. Sve će ti se samo kasti :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Evo slike sa memtest86, sa jednom od memoria, druga prolazi bez greške.

Screen_2.jpg

Da li moram da nađem "uparene" memorije (dakle da promenim obe), ili mogu da dokupim drugu, ispravnu, pa da probam rade u dualchanel? Ne bih da se izlžem dodatnom trošku.

Hvala na svetima.
 
Pa možeš da probaš. 90% da će raditi kako treba.
 
udji u bios i na main tabu imas ispisanu verziju ME-a.ne bi me cudilo da je 'N/A' u tom slucaju svi problemi koje imas su najverovatnije do korumpiranog ME regiona i isti treba da se prepise ili apdejtuje.to je malo slozeniji proces,tako da prvo proveri trenutno stanje i javi.
 
udji u bios i na main tabu imas ispisanu verziju ME-a.ne bi me cudilo da je 'N/A' u tom slucaju svi problemi koje imas su najverovatnije do korumpiranog ME regiona i isti treba da se prepise ili apdejtuje.to je malo slozeniji proces,tako da prvo proveri trenutno stanje i javi.

ME verzija je 8.1.0.1248
Hvala na svetu u svakom slučaju.
 
vidi imas li bios apdejt a ako nemas prepisi ga svakako sa poslednjim.posle toga resetuj cmos ali do kraja (raskaci napajanje sa struje jos bolje plocu sa napajanja,izvadi bateriju i ostavi dok ti ne dosadi) pa probaj taj modul na A1 slotu (najcesce najdalji od soketa,proveri u menjualu).
 
Memorija pravi problem i na drugom računaru, tako da je do nje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno