Šta je novo?

Trojanac....

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,102
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ne znam gde, pa hajde. ovde ako nije problem....

Pokupio sam neko njesra, ja msm da tu nema leba sem rusenja sistema i sve ponovo ali ajde da pitam...

Ovo readme stoji u svakom folderu u koji udjem, slicice sa desktopa sa "D" particije su tu ali pise not found kad kliknem na njih.
Ovo mi neki program antivirus nasao ali nisam siguran da mogu da obrisem.
49b7fe22f7dbc5366cb115b975d7c53d.jpg
c2be94651e442fae2dae75b67167b397.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ransomware. Koliko znam tu rusenje sistema ne pomaze.
 
Poslednja izmena:
Ja se nadam da ima leka za HDD, da ne moram jos da bacam taj HDD. Verujem da u NAJBOLJEM SLUCAJU, mogu da koristim taj HDD uz instalaciju novog sistema ako pak moze to djubre da se ukloni... od podataka sam se vec oprostio, sreca pa nista bitno nisam imao i nisam ni ubacivao flesh a hteo da probam porusiti sistem.
Da li smeta USB TP LINK sto je utaknut u taj racunar?
[emoji849][emoji848][emoji102]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Ako ti nije stalo do fajlova na disku samo uradi format i instaliraj ponovo sistem. Desilo se meni pre jedno 2 godine da sam pokupio ransomware i samo sam formatirao disk i sve je bilo ok.
 
Ako ti nije stalo do fajlova na disku samo uradi format i instaliraj ponovo sistem. Desilo se meni pre jedno 2 godine da sam pokupio ransomware i samo sam formatirao disk i sve je bilo ok.
Ma nije... imam samo 10ak igara na njemu [emoji120][emoji120][emoji120][emoji120]
Nego.... USB ne bi trebao da koristim sad, da kupim DVD da narezem instalacionu verziju?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ma nije... imam samo 10ak igara na njemu [emoji120][emoji120][emoji120][emoji120]
Nego.... USB ne bi trebao da koristim sad, da kupim DVD da narezem instalacionu verziju?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Napravi kod nekoga USB instalaciju, upali komp, pokreni instalaciju sa USB i udri.
 
Kreni redom sve ransomware dekriptere da isprobavas i nadaj se da je neki stariji za koji postoji decrypt key

https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/

https://noransom.kaspersky.com/

itd.

Sta si to skidao, cisto iz radoznalosti pitam
.alka neko njesra....
Pokusao sa Grindisoft bez uspeha, sa Emsisoft Decryptor, pise no key for new variant..... this ID apears to be online....

Nema veze.
Sta sam skidao? Ako ti kazem obecavas da se neces smejati? [emoji23]
Skidao neki torent fajl da li kod Skida iki Codex.... i sto je najgore nisam ni gledao a ono te seta sa sajta na sajt. i na kraju zapakovano a u arhivi .exe fajl i ja i dalje, sibaj...instalacija a ono pocelo instalaciju Boga pitaj cega sve. Svaka se skola placa, sad znam za vjeki vjekova [emoji23]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Napravi kod nekoga USB instalaciju, upali komp, pokreni instalaciju sa USB i udri.
Druze. imam ja instalaciju na USB i ona mi najvise odgovara ali ne znam koliko ke sigurno sad bocnuti taj flesh u taj komp? Taj fles koristim na laptopu a da se laptop zarazi e tu bi vec bio u velikom problemu....
Moze li navuci to iato njesra i USB?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ne može ako ga ubodeš dok sistem nije podignut, samo butuješ instalaciju sa njega i ćao.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne može ako ga ubodeš dok sistem nije podignut, samo butuješ instalaciju sa njega i ćao.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ugasio flga, ubacio USB, upalio, otisao u BIOS, izabrao boot from USB... i evo pokrenuta instalacija, cekam dalje novosti [emoji849]
Samo se plasim za taj USB [emoji53]
Siguran si da nema sanse, cak sam i napisao kako sam odradio ovaj deo do instalacije?
A koju zastitu preporucujete, da ne kolje puno sistem ali opet da me ne zayebava da brani odlazak na torente [emoji849]
Defender je tu pa je tu, Avast mozda?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Nema šanse. Samo odradi format patricije(ili celog harda?) pre nego što digneš sistem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema šanse. Samo odradi format patricije(ili celog harda?) pre nego što digneš sistem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Izbrisao obe particije dok sam birao, pa podelio ga na 2 dela pa format... ili obrnuto... na manji stavio sistem i pre restarta izvadio USB... sad sam radi posao.
Mislio si na te korake?
Ipak ce mi trebati savet za antivirus ili neki malware(kakav je Grindisoft) ? Samo da mi igre sa torenta ne dektuje kao virus pa da brise pre ili nakon instalacije krek i ostalo?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
To je to.
Za AV ne znam šta da ti kažem, ja koristim samo defender i nikad problema nisam imao.
Čak štaviše, ni taj defender nikad posla nije imao, tako da praktično stoji reda radi.
Džabe ti svi AV-ovi ovog sveta ako skidaš ko zna šta sa torenta ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je to.
Za AV ne znam šta da ti kažem, ja koristim samo defender i nikad problema nisam imao.
Čak štaviše, ni taj defender nikad posla nije imao, tako da praktično stoji reda radi.
Džabe ti svi AV-ovi ovog sveta ako skidaš ko zna šta sa torenta ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Tako sam i mislio... i ja sam samo nandefenderu, znam sta skidam, sta instaliram.... ovo je bio poseban slucaj i trenutak nepaznje. *mjau**mjau**mjau*a desilonse, da nije ne bi saznao za Ransomware...
Ne znam samo sto mi USB koji joristim u FAT32 prikazuje posle formatiranjankao 232MB a on je zapravo 8GB...svasta,nema veze sa virusom tako mi je vec mesec dana ali nisam obracao paznju. Sad se samo tripujem da ga ubacim u laptop kako bi prebacio TO LINK drajvere... na laptopu imam 40GB slika... [emoji53][emoji53][emoji53][emoji51][emoji51][emoji51] znam da si rekao da je sad sigurno ali ko se jednom opece.... [emoji102]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Ako ti USB nije bio zaražen, nema problema jerbo za svaki malware treba OS da je aktivan.
 
Mogao si da kupis i drugi HDD a taj da stavis u fioku, pa da probas s vremena na vreme neki od dekriptera, nikad se ne zna kad ce da se pojavi kljuc.

Ali sta je tu je, uci se da znas sta je bezbedno za klik a sta ne, nece te zastititi ni 10 antivirusa od samog sebe :)
 
Mogao si da kupis i drugi HDD a taj da stavis u fioku, pa da probas s vremena na vreme neki od dekriptera, nikad se ne zna kad ce da se pojavi kljuc.

Ali sta je tu je, uci se da znas sta je bezbedno za klik a sta ne, nece te zastititi ni 10 antivirusa od samog sebe :)
Hvala na savetima.... ej pa nije problem, imao sveze instaliran sistem sa par igara [emoji4] sve bitno i vazno na laptopu, sreca...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nazad
Vrh Dno