Šta je novo?

Preporuka za tihi HDD 3.5

kalin62

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
2,411
Poena
295
Ko sto kaze naslov preporuka za HDD 3.5 500GB
trenutno imam ovaj i derese ko blesav, koj naj tisi ima koristio bih za cuvanje podataka
viber_image_2020-02-03_01-51-24.jpg
 
Zavisi da li ima AAM ili je verzija bez. Ako ima AAM i ako brzina nije bitna moze se tom postojecem disku smanjiti AAM na min i time dobiti efekat.
 
Zavisi da li ima AAM ili je verzija bez. Ako ima AAM i ako brzina nije bitna moze se tom postojecem disku smanjiti AAM na min i time dobiti efekat.

A gde to da vidim,brzina nije u opste bitna imam SSD za os , HHD samo za storage razmisljam dali da uzmem od laptopa 2.5 neki
 
E ne treba da podesava u biosu da bude IDE jer ima ssd i treba da mu bude sve na AHCI...!
 
Otkaciti SSD, prebaciti u BIOS -u SATA kontroler na IDE i onda podici sistem sa nekog live OS -a. Ili to uraditi isto na drugoj masini. Ponovo probati u IDE modu.

Na AAKS je moglo, medjutim velika je sansa da taj AAKX ne moze da se podesi. WD je to izbacio na tim novijima. Taj je 2012, tako da verovatno da nece da moze.
 
Vratiti posle na AHCI pre povezivanja SSD -a i dizanja primarnog sistema.
 
Ko sto kaze naslov preporuka za HDD 3.5 500GB
trenutno imam ovaj i derese ko blesav, koj naj tisi ima koristio bih za cuvanje podataka
Pogledajte prilog 280976

Šta se dere k'o blesavo?!? Rotacija motora (stalni jednolični zvuk prigušenog zujanja), ili drljanje glava (najbolje opisati kao neujednačeno krčanje)?!?

Drljanje glava se obično jače čuje i zna da iritira, ali dugoročno, motor za diskove više smeta ušima. Primeti se po olakšanju kada se računar isključi. :p

E sada, novi HDD-ovi, ovi deklarisani za storage, zaista su jako jako tihi. WD red serija je gotovo bešumna. Imam ga u NAS-u, i ventilatorčić NAS-a se čuje jače, kada počne da radi.

Dalje, na zvuk diska mnogo utiče i način ugradnje u kućište. Za nepoverovati je koliko montaža HDD-a preko gumenih šrafova zna da utiša disk (ali bez malo modovanja, ne mogu da se koriste u svim kućuštima).

Još dalje, tek 2.5" diskovi, oni najsporiji, jesu veoma tihi. Još ugrađeni preko gumenih odstojnika...
 
Poslednja izmena:
^
+

Dodatno, novije serije diskova su generalno tise nego diskovi dosta starijih generacija. Za sto tisi storage disk svakako ici na 5400RPM. Nema potrebe za vise obrataja za storage.
 
Ja sam AAM podešavao na matorom Samsung Spinpointu, ogromna razlika u buci, nikakva u performansama. Na par godina starom WD Green nisam imao tu mogućnost, pa sam kupio adapter sličan ovom što je NSHappy pomenuo. Novi WD Blue ne čujem.
 
Nazad
Vrh Dno