Šta je novo?

blagi upgrade stare konfiguracije

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,041
Poena
255
Treba mi savet.
Racunar je :

Kod:
CPU   i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
MoBo    GA-H81M-S2PH
RAM      HyperX 8GB FURY DDR3 1600MH
VGA      MSI R9 270X Gaming 4gb
Monitor     -samsung -f6100
HDD      SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
THERMALTAKE BERLIN 630W

Primetio sam da mi je racunar bas omatorio,novi Pes 2020 se muci.
Predlog za neku grafiku do plafon 130e?
Da moze da potera ovaj Pes,sledeci,i po mogucstvu sledeci?
 
ne želim da menjam napajanje. imam lepo modularno napajanje, ali ne znam gde su mi kablovi :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
470 na 75w iz slota?nešto mi je to nerealno...i 1030gt bi trebala da pokrene vičera u 720p.koji je a8?mislim da bi i 7850k pokrenuo istog u 720p,ali sa dobrom memarom...

edit: pa neka ti mikser skuva par a vidi da nema neko po oglasima kablove,ako je to ovo ocz iz potpisa sem što je već za zamenu svakako mislim da idu standardni,išli su na ona smartpower tt i trebalo bi da ih ima na kilotone.
 
Poslednja izmena:
Za sta su dovoljne? Cak i RX 570/580 postaju ''kriticne'' i to za 1080p/60fps igranje na najvisim detaljima a kamoli GTX 1050/ti koje polovne (pa cak i nove) neretko kostaju kao primetno brze RX470/570 ili RX 480/580.
Isto vazi i za RX 460/560 2-4GB kao i za nebuloznu GTX 1060 3GB, koja nije primetno sporija od pomenutih RX ali je prilicno osakacena za VRAM.
 
Poslednja izmena:
Covek rece da igra PES 2020. Sa GTX 1050 oc igra to bez problema. I nema potrebe da uzima RX 470 ili 480 koje su ZNATNO skuplje, proveri cene. E sad, ako covek ima vece zahteve te kartice jesu bolje ali ako se stvar svodi na zahteve PES 2020 onda mu ne treba nista bolje.
 
Pa napisao je da je budzet do 130 evra, neka doda jos 5 evra i kupi ovu Sapphire (sa 36 meseci garancije, nije reparirana/iz rudnika): https://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-rx-570-sapphire-pulse-4gb-gddr5.11.html?productId=73512
https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-570-pulse-itx-sff-gpu-review/

Jeste single-fan ali uopste nije losa, cak nije ni preterano bucna kao neke starije karte sa jednim ventilatorom. GTX 1050ti 4GB, a posebno GTX 1050 2GB nemaju sta da traze pored RX 570. A i mnogo je logicnije sa 270x preci na RX570 4Gb. Vremenom moze da doda jos 8GB RAM-a i to je to, imace sasvim dobar i sposoban komp.
 
Poslednja izmena:
Pa napisao je da je budzet do 130 evra, neka doda jos 5 evra i kupi ovu Sapphire (sa 36 meseci garancije, nije reparirana/iz rudnika): https://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-rx-570-sapphire-pulse-4gb-gddr5.11.html?productId=73512
https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-570-pulse-itx-sff-gpu-review/

Jeste single-fan ali uopste nije losa, cak nije ni preterano bucna kao neke starije karte sa jednim ventilatorom. GTX 1050ti 4GB, a posebno GTX 1050 2GB nemaju sta da traze pored ove RX. A i mnogo je logicnije sa 270x preci na RX570 4Gb. Vremenom moze da doda jos 8GB RAM-a i to je to, imace sasvim dobar i sposoban komp.

Nisam ja nikada rekao da je gtx 1050 oc bolja od RX 570. Rekao sam da je DOVOLJNO dobra za potrebe koje je zacetnik teme naveo. A on neka sam proceni koliko jaka grafika mu treba i koliko para zeli i moze u nju da ulozi. Nije racionalno davati novac za GPU cije mogucnosti neces u potpunosti koristiti. To je otprilike ono sto sam hteo da kazem, ni jednog trenutka ne praveci poredjenje izmedju pojedinih kartica.
 
GTX 1050 2GB je dovoljna za PES a istovremeno ocajna kupovina pored nove Sapphire RX 570 4Gb (sa garancijom), samo treba da prosiri budzet za 5-6 evra i da sledece 2-3 godine ne razmislja o GPU (sa konf. koju ima).
Ako trenutno igra samo PES to ne znaci da nece hteti da instalira neku zahtevniju igru. Cak i da nastavi da igra samo PES bolje je da za isti iznos kupi primetno brzu i graficku sa 4GB VRAM-a.
 
Poslednja izmena:
GTX 1050 2GB je dovoljna za PES a istovremeno ocajna kupovina pored nove Sapphire RX 570 4Gb (sa garancijom), samo treba da prosiri budzet za 5-6 evra i da sledece 2-3 godine ne razmislja o GPU.
Ako trenutno igra samo PES to ne znaci da nece hteti da instalira neku zahtevniju igru. Cak i da nastavi da igra samo PES bolje je da za isti iznos kupi primetno brzu i graficku sa 4GB VRAM-a.

Potpuno si u pravu.
 
Ne bih nista sa emmi sajta uzimao kao referentno - nisu vise ni misa u stanju da isporuce (zbog tehnickih problema blabla).

Nego mene zanima zasto rx 560 nema ili ako ih ima kostaju vise od rx 570 ? :)
 
Zato sto su ih (pre x meseci/godia) izgleda vise placali nego starijeh brata (u skorije vreme).
A ne bi da gube novac...

Mada niko zdravorazuman ne bi nikad trebalo da kupi RX 560.
Preslaba za gaming, prejaka za office.

Na foru preslab za kik boks, prejak za rokenrol :)
 
Nazad
Vrh Dno