Šta je novo?

blagi upgrade stare konfiguracije

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,038
Poena
255
Treba mi savet.
Racunar je :

Kod:
CPU   i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
MoBo    GA-H81M-S2PH
RAM      HyperX 8GB FURY DDR3 1600MH
VGA      MSI R9 270X Gaming 4gb
Monitor     -samsung -f6100
HDD      SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
THERMALTAKE BERLIN 630W

Primetio sam da mi je racunar bas omatorio,novi Pes 2020 se muci.
Predlog za neku grafiku do plafon 130e?
Da moze da potera ovaj Pes,sledeci,i po mogucstvu sledeci?
 
Za pocetak ti treba jos 8GB rama. :) Ima ih povoljno po oglasima. Grafika za te pare vrv najbolje 580ica polovna.
 
SSD će ubrazati računar u redovnom radu ali neće popraviti performanse u PESu.
Kada pokreneš igru idi u task manager i pogledaj koliko ti ostane slobodne ram memorije.
Drugo pogledaj temperaturu grafičke kartice i procesora tokom igre. Ovo opisano mi deluje na thermal throttling. Ta grafa može da obezbedi 50-60 FPS u PESu što je ok ali ne i sjajno gaming iskustvo.

Dakle ako imaš dovoljno RAM memorije (pretpostavljam da jeste), i ako su temperature ok ostaje ti jedino upgrade graficke kartice sto ti svakako preporucujem s obzirom da novije naslove tvoja neće moći terati a nije velika doplata za upgrade.
 
RX 470 all the way :)
Ja je imam, i gura sve igre na visokim podesavanjima na FullHD.

Ok, nisam probao najzahtevnije single player igre danasnjice, najnoviji Metro i Resident Evil i Read Dead Redemption 2, al recimo Battlefied 1 Multiplayer radi na ultra na Full HD, 60 fps konstantno.
 
To je zaštitni mehanizam koji nastaje kada se čip pregreva. Kako bi se zaštitio od pregorevanja on smanjuje brzinu radnog takta (clock speed) i tako nastavlja da radi sa manjim performansama ali se i manje greje. Postoji i kod procesora i kod grafičkih kartica.
 
Poslednja izmena:
Koji tacno ram da trazim i koju tacno 1060 grafiku?
Ova 1060 je bolja od GTX970?

Imas na oglasima sada 580 i 1060 za budzet koji si planirao, pogledaj. Da, 1060 i 580 su nekih 10ak % brzi od 970ice. Sto se memorije tice, nemas mnogo izbora osim da pridodas jos jedan identican modul tom koji imas. 1600mhz ti je svakako plafon za tu plocu. SDD je super stvar, ali ne utice na FPS. Mozes pridodati 30eur za neki now budzetni.
 
Poslednja izmena:
SSD i RAM ti nece podici FPS. S obzirom da je komp star mozda ce pomoci da ocistis kuler od prasine i da eventualno zamenis termalnu pastu na procesoru. Ali kao sto su drugi rekli, proveri prvo temperature kad je pod opterecenjem da se stvarno uveris da je to problem.
 
Opet ja.
Tek od ponedeljka resavam kupovinu grafike i memorije.
Po komentarima gore da idem na RX 580 i na GTX 1060.
Pretpostavljam na modela sa 8 i 6 GB?
Kad odem na KP i kad ukucam ove dve grafike u polje za pretragu izbaci mi dosta rezultata za obe.
Po nekoliko proizvodjaca i po brda modela.
Pa koju izabrati konkretno?
Ne bih da dajem vise od 150E...
 
Odeš ovde na oglase, vidiš lika (to sam ja :D) koji prodaje rx480 4gb za 85 evra, i to Nitro +, najbolju verziju koja postoji, a ne neki ološ, (45% manje para za 5-10% sporiju grafičku) i tih 65 evra viška potrošiš na nešto pametnije.
 
Poslednja izmena:
Nikakav problem :)
 
Svakako prednost Nitro+ ako ideš na rx580. Mrcine od karti, neuništive.
 
Zato i preporuka za nju. Shvati da su SVE rudarile, samo što Nitro to nije osetila kao drugi modeli.
 
2.2 Slot, ATX
Dimension: 260X135X43mm
Ovo su zvanične mere, pa proveri
 
Poslednja izmena:
Da, najveca razlika je u hladnjaku u korist Nitro+ modela, vidno a i osetno je masivniji (tezi).
 
mrzi me da otvaram novu temu... imam neki a6 (ako se dobro sećam :)) i trebala bi mi grafika bez dodatnog napajanja... preporuke/saveti?

neću ništa previše da ulazem, ovo je čisto da imam ako se stvore uslovi da igram witchera par dana u skorije vreme ;)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
rekao bih da košta kao ostatak konfiguracije :) da li vredi i šta polovno da vijam?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako hoćeš da se igraš, to je ta grafika. Imaš i GTX 1050, ali je to baš slabija grafika u odnosu na GTX 1650 (skoro duplo). Biće dovoljna za Witcher 3-ku da nije sve na najnižim detaljima.
 
Nazad
Vrh Dno