Šta je novo?

Tastatura za oko 50e (tisa i sa media kontrolom)

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
U potrazi sam za tastaturom koja je tisa i ima media kontrolu (najbitnije mi da ima volume wheel), udobna za koriscenje jer dosta kucam na njoj, igram po malo i igre, ne trebaju mi nikakvi dodatni tasteri sa strane (G1-G12 i slicno za memorisanje) sto ce je uciniti sirom, led moze ali to ovako i na postojecoj nisam nikada dirao sem da mi svetli uvek u istoj boji.
Gledam za oko 50e. Ako ima nesto zanimljivo kod Madjara preko kupujem prodajem, a kod nas nema moze i tako.
 
LINK

koliko je tiha ne znam ali za taj budžet ćeš teško naći ono što tražiš. Znam da Corsair ima K70 model sa točkićem i ovaj model LINK. U tom cenovnom rangu jedino nešto polovno.


najbliže tvom budžetu : LINK
 
Poslednja izmena:
Hvala na linkovima. Ova Corsair K70 deluje zanimljiva kao i ova DASKEYBOARD 4. Nije mi bitno da bude mehanicka tj. nisam je ni koristio tako da ni ne znam sta dobijam ili gubim, kako sam shvatio okoreli gejmeri dobijaju najvise.
Pogledao sam malo web shopove ovih nasih par radnji. Za te pare imam i ovu RAMPAGE HYDRA R6 PLUS 5900din. Ali na YT mi deluje da su jako glasni tasteri (inace imam G110 koji su mi dosta glasni, a ova mi deluje jos glasnija). Pored nje mi ostaju wifi + mis od Logitech-a. Nisam imao u planu to da uzimam.
Jel ima jos nesto zanimljivo, a malo skuplje da je?


----
edit:

Dobra je i ova AZIO !!
 
U potrazi sam za tastaturom koja je tisa i ima media kontrolu (najbitnije mi da ima volume wheel), udobna za koriscenje jer dosta kucam na njoj, igram po malo i igre, ne trebaju mi nikakvi dodatni tasteri sa strane (G1-G12 i slicno za memorisanje) sto ce je uciniti sirom, led moze ali to ovako i na postojecoj nisam nikada dirao sem da mi svetli uvek u istoj boji.
Gledam za oko 50e. Ako ima nesto zanimljivo kod Madjara preko kupujem prodajem, a kod nas nema moze i tako.

Ovo podebljano najvise ogranicava izbor.

Mehanickih sa (volume tockicem) ima za 55-65 evra ali su uglavnom dosta bucne, posebno jer je vecina sa plavim prekidacima. Ovde imas na desetine poredjenja prekidaca.

Tako da nije bas lako kvalitetnu (membransku) tastaturu, koja je tiha, ima volume wheel i kosta do 50 evra.
Pomenuta L70 je jedna od retkih koja sve to ispunjava (na papiru) ali ne znam kakva je u praksi, ovde je izgleda najjeftinija u srb. Ima i osvetljenje ali jednobojno i to jedno od najlosijih (po oci) za koriscenje u zamracenoj prostoriji ali dobro, moze da se iskljuci.
 
Poslednja izmena:
Sada vidim da mi je dosta slab i suzen izbor. Mislio sam da cu moci nesto slicno uzeti poput G110 koja je kada sam je kupio kostala oko 50-60e ali nije. Sada su u takvom rangu skuplje.
Od koliko para pocinju sto zadovoljavaju sve kriterijume? Da vidim da li se isplati razmisliti.

-----
edit:
A ove sa + i - za glasnocu zvuka? Kakav je njihov izbor?
 
Poslednja izmena:
Da se razumemo, sa mehaničkom nećeš imati tišinu. Tačka. Tako su konstruisane, jednostavno, i potrebni su prekidači optimizovani za tih rad (tipa MX Silent Red), podmazivanje prekidača (zavisno od tipa) i stabilizatora, kućište koje će prigušiti zvuk (dakle, ne modeli sa izloženim prekidačima), itd. To sve košta i više je u domenu customizovanih tastatura koje sam sklepaš. Ako ti je zaista bitna tišina, ne gine ti membranska ili da iz inostranstva naručuješ delove i sam sastaviš mehaničku tastaturu.

Od svih tastatura koje sam probao, Microsoftove sa plitkim tasterima su ubedljivo najtiše. Modeli iz Comfort Curve serije, Sidewinder gejmerski modeli (Sidewinder X6 bi ti se dopao, mislim, ima sve što tražiš)...problem je što ih možeš naći samo po oglasima i u 95% slučajeva sa DE rasporedom. Mada, kvalitetne su za membranske tastature...

Ako je tišina poželjna ali ne i neophodna, onda uzmi šta god ti se dopadne...
 
Poslednja izmena:
Pa uglavnom je tako ali imas tu L70 za 5k din, deluje ok (vidi i utiske po netu, YT).

Na KP (75 evra) videh ovu (hibridnu) Roccat koja se i nije bas proslavila u testovima na pocetku prodaje ali sada je jeftinija, kazu da je ok.
 
Za malo više novca ova link

Cela ta K7 serija ima volume wheel pa pogledaj na GIGABYTE sajtu.
link Reklamira se kao ultra short key travel što bi (verovatno) trebalo da znači da je tiha
Ako ima na ipon.hu sajtu madjari mogu da nabave. Recimo ovu link ako ergonomske dolaze u obzir. Ona ti je oko 50-60 evra
 
Poslednja izmena:
Evo je! Jedino mi se ne svidja sto enter nije standarda fali tockic za zvuk ali dobro je i sa + i - tasterima.

IMG_20200211_150304.jpg

Hvala hsv.stoned kao i ostalima na preporuci!
 
Nazad
Vrh Dno