Šta je novo?

PC gamepad

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
655
Poena
320
Ima dosta starih tema koje se bave ovim pitanjem, ali osetih "moralnu" obavezu da napisem nesto. Mozda ce nekome posluziti :)
Naime od daleke 2013. se igram na dual shock 4 gamepadu, sto na ps4, sto na pc-u. Pre njega sam imao logi F710 i F510. Logiji su bili kvalitetne izrade, ali nekako glomazni i posle njih mi je ds4 bio pravo malo otkrovenje. Medjutim ds4 na PC-u nije podrzan nativno, i iako jako jednostavan za povezivanje, ne prepoznaje cuvenu kocku/trougao/iks/krug nego se win10 pravi kao da je zakacen xbox one gamepad. Nalete mi danas povoljno xbox one s gamepad sa bluetoothom i resih da ga uzmem - cisto da probam :wall:

Plastika jeftina, pecurke male, trigeri cudno pozicionirani....Dualshock 4 je izmislio gamepad za ovo. Verovatno je stvar navike, ali ovo su moji prvi utisci. Sveukupno nekako lezi cudno u rukama, skoro maleno, iako bas i nije nista manji od DS4.

Elem, pokusacu da se naviknem, ali ce u krajnjem zavrsiti na dobosu. Moj savet svima koji su razmisljali da uzmu ovaj gamepad za PC ili cak da sa ps4 okusaju srecu na xbox-u je da razmisle jos jednom.
 
znači poenta ove teme je da xbox one kontroler treba baciti ili prodati ?
 
Imao xbox 360 žični, sada xbox one wireless i ps4 do pre par dana...sva tri su savršenstvo, odlično leže u ruci i odlično rade posao...da mi daju da biram jedan od pomenutih bio bih u problemu! I sve ali reći da xbox one leži u ruci lošije od ps4... mislim da ti ipak druže još neko vreme pokušaš sa istim.

Mada po pričama nekih gamera xbox 360 wireless je bolji od svih pomenutih.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da napisem i ja svoj utisak posto u ovom momentu imam DS4 v2 koji koristim na PS4 za Gran Turismo, a na PC za Forzu Horizon 3 i 4 sam koristio do skora Logitech F310 i konacno uzeo Xbox One S gamepad zbog nativne podrske za Win10 i bezicne konekcije. Svi kupljeni novi. Inace PS i PC konzumiram od same pojave Playstationa i PentiumIII (Logitech Precision cim se nasao u prodaji, 2kom imam i dan danas skroz funkcionalna).

Najvise sati voznje imam na Logitech F310 i mogu reci da ima neudobniju ergonomiju, bole ruke posle ~60min ili ja mnogo jurim preciznu voznju i brza vremena - ko ce ga znati, i L2 R2 za kocnicu i gas su prilicno tvrdi tj. jaka je opruga sto mi je i pozitivna stvar, na DS4 v2 i Xbox su mekani, na DS4 v2 (osecaj nekonstantne jeftine opruge), cak i meksi nego na Xbox (konstanta opruga ali nekako suplje se cuje kad udari na kraju), neka zlatna sredina bi meni bila idealna sa primesama jake opruge. Sto se tice A-B-X-Y dugmeta, Xbox na 3. mestu, wobly osecaj da se tako izrazim, nekad se zamislim pri stiskanju rucne kocnice "jel povuko rucnu, jel odreagovalo prokleto dugme il da ide dzoj na reklamaciju!?" sto je veliki minus.
Prvi DS4 v2 sam kupio pre PS4 bas za PC i L2 dugme bilo felericno (kada dodje do kraja ode dodatno u stranu pa je osecaj kao klik i prilikom voznji veoma iritantno, sreca nije bio u parcicima posle druge krivine :crash: ) pa sam se iznervirao i trazio novac nazad a i posle F310 ta mekoca L2 i R2 mi se nije svidela. Nakon toga je dosao PS4 zbog GT splitscreen i uzeo sam 2 nova DS4 v2 ali ih nisam koristio i na PC, ostao je F310 do skora dok ne uzeh Xbox One S po skoro punoj ceni u prodavnici na G, i sad moram da ga koristim :laugh: meni je OK, malo kulturniji od Logija F310, izrada mi je takodje OK, za dlaku ispod Sonyja, daleko iznad Gamesir koje mnogi hvale i koji je mozda "budget-king", kod mene se nije zadrzao mada nije ni za poredjenje sa ovom klasom gamepad-ova.

DS4 jeste bolji od Xbox One S, ali ne nesto preterano, razlika recimo kao Mercedes i Lexus, barem za nas balkance gde nam je Mercedes najbolji, a Lexus pokusava da ga stigne ali jednostavno nam je nepoznat zbog nezastupljenosti, pa cak i da ima kvalitetniju izradu, a rekao bih da nema, opet cemo se kunuti u Mercedes. Dok ce Ameri kupovati Lexus i Xbox, zna se ko je sampion u Formuli 1 :d Logitech je po meni uvek pozeljan na trecem mestu (kao VW Passat kad vec poredimo sa kolima :banana: )
 
znači poenta ove teme je da xbox one kontroler treba baciti ili prodati ?

Nisam to rekao. Samo iznosim svoj utisak kao neko ko je navikao na ds4, a sad trazi gamepad za PC. Meni xbox one gamepad cudno lezi u rukama. Mozda se naviknem, ali prvi utisak je prvi utisak :p
Za sada mi je krivo sto i za PC ne uzeh DS4 - i to bi recimo bila poenta ove teme.

I da, imao sam jedno godinu dana xbox360 i delim misljenje da je taj gamepad bio udobniji od ovog novog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam to rekao. Samo iznosim svoj utisak kao neko ko je navikao na ds4, a sad trazi gamepad za PC. Meni xbox one gamepad cudno lezi u rukama. Mozda se naviknem, ali prvi utisak je prvi utisak [emoji14]
Za sada mi je krivo sto i za PC ne uzeh DS4 - i to bi recimo bila poenta ove teme.

I da, imao sam jedno godinu dana xbox360 i delim misljenje da je taj gamepad bio udobniji od ovog novog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ergonomija je OK kod sva 3 gamepada, ali zavisi koji stil igara se preferira.
Počeo davno sa PS1, pa Logy rumblepad na PCu, pa XBOX 360 i sad XBOX one.
Najviše igram FIFU, i prelazak sa SONY rasporeda mi lako prošao, dok drugarima teže to išlo. Sad njima više godi XBOX 360, meni više XBOX one zbog kraćih palica, i samim tim brže reakcije.
Da je Sony podržan poput XBOX gamepada, i razmišljao bi, ovako ipak glas za XBOX one.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
mislim da je najbolje da pišeš mikrosoftu, i da ih izvređaš na pasja kola.

pa kakav je bre to način, majkumu...

(ontopik - na pc-ju mogu bez problema da rade i ds3 i ds4 ...daj oglas u novine za xbone kontroler, i kupi pad koji ti ergonomski odgovara)
 
Poslednja izmena:
mislim da je najbolje da pišeš mikrosoftu, i da ih izvređaš na pasja kola.

pa kakav je bre to način, majkumu...

(ontopik - na pc-ju mogu bez problema da rade i ds3 i ds4 ...daj oglas u novine za xbone kontroler, i kupi pad koji ti ergonomski odgovara)

Stvarno ne razumem koji problem imas. Forum je mesto gde ljudi iznesu svoje misljenje o necemu i zapocnu diskusiju na tu temu. Moje iskustvo ce nekome biti besmisleno kao tebi, a nekome ce mozda znaciti... Tebi ako tema smeta nemoj brate mili da ulazis u nju. Ne znam sta drugo da ti kazem i kako da ti pomognem.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
... na pc-ju mogu bez problema da rade i ds3 i ds4 ...

Naravno da mogu da rade, ali bežično bez ubacivanja i podešavanja dodatnih programčića neće moći. Da ne pominjem da ako i rade u svim igrama koje podržavaju XBOX gamepad (?!), neće NIGDE pravilno pokazivati raspored dugmića (uvek razmišljaj da li stisnuti kako piše X ili kocku).
Da sumiram, rade ti gamepadovi, ali nisu zvanično podržani.
 
Poslednja izmena:
Posle 2godisnje pauze rjesim da se bacim na gejming opet i krenem narodnu verziju AC Odyssey na tastatura + mis i nabijem 60h gameplay. Ustelim se super, mada masam tipke cesto, mnogo teska igra za kontrole, barem meni, jer je brza mnogo. I onda posle par dana kupim AC Odyssey i krenem ispocetka.... Ali kupim Xbox one S kontroler i vezem ga BT. Prvih par dana agonija, dao sam ga i na oglase..... Ali posle par dana, kao da sam se rodio sa njim (prije sam igrao RPG naslove na Xbox 360 gamepad-u), perfektno lezi u ruci, izrada odlicna (plavi iz 2018te), tezina odlicna, analozi super pozicionirani. Jedino ja imam male sake, pa kaziprstom pritiscem i desni triger i desno drugme, a u kombinaciji kad pritiscem desno dugme i recimo X, nije mi bas najzgodnije, ali sam se navikao kroz par dana. Sve u svemu, sve je stvar navike. Onaj ko je 10god na PS4 kontroleru, naravno da mu Xbox one tesko pada....
 
Naravno da mogu da rade, ali bežično bez ubacivanja i podešavanja dodatnih programčića neće moći. Da ne pominjem da ako i rade u svim igrama koje podržavaju XBOX gamepad (?!), neće NIGDE pravilno pokazivati raspored dugmića (uvek razmišljaj da li stisnuti kako piše X ili kocku).
Da sumiram, rade ti gamepadovi, ali nisu zvanično podržani.

Nije baš tako, puno igara ima podršku za sličice, bilo automatski ili se ručno izabere a gomila onih koje ne podržavaju se moduju za desetak sekundi ako treba, imaš linkove na pcgamingwiki. U softveru samo promeniš kako će igre da ga vide, kao XBox ili DS4. Mada totalno je i nebitno, treba ti par sati igranja da popamtiš raspored XBox tastera pa ti je nebitno koje su sličice na gamepadu.
DS4.png
 
zna čovek, pusti ga.
 
Koju verziju ds4windows imas, ubih se trazeci u najnovijoj i nema te opcije, takodje je potpuno drugaciji izgled menija...

Capture.PNG
 
Ja imam bezzicnu verziju Xbox kontrolera za PC, ne znam koji je, ima hromirano dugme na sredini i u crnoj je boji. Pre njega sam imao Logitech Rumblepad, Chillstream, a pre njih isto Logitech kontrolere, svi su bili fenomenalni, ali ovaj Microsoft-ov mi deluje jos kvalitetnije. Mocno izgleda, tasteri su utegnutiji, zavrsna obrada i plastika je daleko kvalitetnija. E sad, mozda su nesto promenili na novijim, ne znam.

Na kontu ovog drugog sto pominjete, ako sam shvatio problemi sa rasporedom tastera, ili neprepoznavanje. Imam i jedan Sony kontroler za PS1, prva verzija. Uz njega imam Speedlink adapter sa njegovog konektora na USB, naravno ne moze tek tako da se nameste komande, ali to sam lako resio pomocu odlicnog programa Xpadder, sto i vama preporucujem. Malo je nezgodan kada se koristi prvi put, ali posle ide lako.
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je sjajno nisam imao pojma da ikonice za dugmad gamepada mogu da se menjaju. Na pesu ne radi ali na rdr2 radi. Pes ni ne prepoznaje gamepad ako nije stavljeno na xbox.

Sto se tice gamepada brdo sam ih izlomio u 20 godna ali xbox360 wireless se korsiti odnosno koristio kao glavni jedno 5 godina bez greske. Sad je preuzeo ds4 i bolji mi je, dosta precizniji analog.
 
Nazad
Vrh Dno