Šta je novo?

Najbolja opcija za roming internet u CG

BreKiLa

Poštovan
Učlanjen(a)
11.06.2014
Poruke
55
Poena
59
Pozdrav

Interesuje me ako neko ima iskustva potrebna mi je najbolja opcija da imam nekih 10+ gb u Crnoj Gori sim kartica. Znam da mogu da kupim kod njih ali mi bas treba cim predjem granicu da imam funkcionalan internet. gledao sam na kupujemprodajem neke roming kartice ali vaze samo za eu nema nsita konkretno za cg ovi nasi provajderi daju bas malo gb za tu opciju pripejd
 
Moraš imati na umu da nećeš imati 4G ukoliko ideš na varijantu mts pripejd
 
Tj. ako uzmem pripejd mts karticu u Srbiji i aktiviram mtel dodatak - u CG cu moci da koristim najvise 3g internet(ne i 4g)? :)
 
Ja sam koristio godinama unazad Telekom roaming dodatak i mogu reci da radi perfektno! Mozda nije 4G, nisam obracao paznju, ali neces ni primetiti. Preporuka!
 
Ovo sa mts/mtel je najbolja varijanta za 1200din za 10 dana ima neograncieno poziva, poruka, interneta za 0 dinara. Znaci ne placa se nista samo 1200din, a i ovako koristim 3G interent tako da ce biti to dovoljno brzo da neke osnove stvari koje mi trebaju. Cinilo mi se nestvarno ovo u mts-u proverio sam preko njihve podrske i to je to. HVala
 
Sto nestvarno kad je to njihova firma u CG? Nemaju oni tu nikakvih troskova. VPN se vezuju za servere u Srbiji za internet (kao sto funkcionise i Bonbon u EU). Da si napisao da je to u GR onda bi izgledalo nestvarno...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Drugari,
Može pomoć. Došao u Grčku na letovanje, uplatih 1gb internet dodatak u romingu ali cvrc. Nema neta a dodatak aktiviran. Inače roming mi je aktivan.
Jel zna neko o čemu se radi? Mts kulira mejl a uredno skinuli 1500 dinara.
 
Drugari,
Može pomoć. Došao u Grčku na letovanje, uplatih 1gb internet dodatak u romingu ali cvrc. Nema neta a dodatak aktiviran. Inače roming mi je aktivan.
Jel zna neko o čemu se radi? Mts kulira mejl a uredno skinuli 1500 dinara.
Jel ti je roming sa prenosom podataka ukljucen ili samo roming za pozive i poruke?
 
Jeste, sve tri opcije su aktivirane.
 
mozda neko na temi zna

drugarica ima mts prepaid, uzela je roming paket za CG, internet joj radi okej, ali kada hoce da upali hotspot na telefonu izbacuje joj poruku da se javi mts-u
ja sam isla u poslovnicu da se raspitam za nju, ali su rekli da je problem do toga sto nije 3g karticu zamenila za 4g, medjutim kada svoju karticu ubaci u drugi telefon onda hotspot radi

njen je iPhone 8 plus, na njemu ne radi hotspot, a na iPhone 11 radi
problem je sto osoba ciji je taj 11 na kome radi nece biti jos dugo tu, ona ostaje samo sa svojim telefonom, a treba joj za laptop..

imate li ideju kako da se resi problem? mozda treba doterati neko podesavanje mreze?
 
@isidoraa22 čemu roaming paket za CG? Od početka meseca u CG više nema naplate riaminga.
 
@isidoraa22 čemu roaming paket za CG? Od početka meseca u CG više nema naplate riaminga.
Nema naplate, ali ako neko ima npr 3GB neta u paketu i to mu je malo, onda uzme roming dodatak za CG gde je flat internet. Ranijih godina sam koristio taj dodatak i za minute ka mts brojevima, a sada jedino može poslužiti za internet, što se po meni ne isplati, kada u CG ima kartica za 10€ sa 500GB. Jedino je potreban dual sim telefon ili mifi.
 
Kupio sam eSIM Turist od Telekoma CG, 500 GB, 15 dana. Dodao sam profil uredno ali se ne povezuje na mrezu. Da li moram biti u CG da bi se povezao na mrezu, mislio sam da mogu aktivirati paket izvan CG?
 
Kupio sam eSIM Turist od Telekoma CG, 500 GB, 15 dana. Dodao sam profil uredno ali se ne povezuje na mrezu. Da li moram biti u CG da bi se povezao na mrezu, mislio sam da mogu aktivirati paket izvan CG?
Javi kakva je brzina posto vidim da su cene iste za sva 3 operatera pa ce mi biti presudna brzina protoka. Hvala
 
One ima ogranicenje do 50/15 na turist sim karticama ( ne pise na sajtu, nego sam dobio od chat-a informaciju, i testirao i stvarno je tako)

Telekom nema ogranicenja na brzinama i, po meni, najbolje radi. Izvlacio sam i do skoro 500Mbps u DL na 4G , a imaju i 5G

za mtel ne znam.
 
Nije velika brzina meni ni na telekom.me 5G, 4G nisam provjeravao, 60-70 mbps, mozda je do signala i lokacije, meni dovoljno. Nego kako da pratim potrosnju interneta, a da nije njihova aplikacija?
 
Nazad
Vrh Dno