Šta je novo?

Komp do 100.000 dinara

ŽeljkoPFC

Poštovan
Učlanjen(a)
21.02.2017
Poruke
69
Poena
60
Pozdrav svima. Drugar me je zamolio da mu pomognem oko sklapanja konfiguracije pa sam mislio da pitam ovde za pomoć. Treba mu računar + monitor + tastatura + miš. Sve to do maksimalnih 100.000 dinara. U suštini treba mu računar za 1080p full HD gaming za naslove poput GTA V ili Witcher 3, itd. Na najvišim detaljima naravno. Što se cene tiče 100.000 je makismum, bilo bi super kada bi mogao da uzme sve to za manje para.

Monitor ne treba preko 24" osim ako neki veći nije značajno bolji, a da nije papreno skup.
Tastatura i miš ne moraju da butu gejmerski, ali i da nisu 4 in 1 bundle gluposti za 1500 dinara.
Što se konfiguracije tiče nisam pametan, ali kontam AMD i neka RX 5XX grafika, 8GB memorije ili možda 16GB? Da li uzeti samo SSD ili ueti i SSD i HDD? Ili imate bolje predloge?
Kućište ne mora neko brendirano, samo da je funkcionalno.
Samo iz domaćih prodavnica.

Unapred hvala.
 
Evo mojih 2 centa, nemoj da razmisljas o vec gotovim konfiguracija, sem ako bas ne volis tog ortaka... Elem, pravac emmi sajt, i kreni da pakujes makinu ;) Za ovu konfu, jedino sto valja je Amd 2700x, za ostale komponente nisu ni brendove naveli...
 
Poslednja izmena:
Evo moja preporuka

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png


106k sve ukupno, ako prelazi budzet,uzmes cpu ryzen 2600 umesto 3600 :) ram je 2x8
Kasnije lagano moze da ubaci i jacu grafu u buducnosti,ima i napajanje i cpu za tako nesto :)
 
Poslednja izmena:
Zašto je zaboga emijev konfigurator onako trash. Ili to ili nešto kod mene ne valja. Mogu da izaberem proizvode i to je to, nema cene niti linka nekog do istih. Ne sećam se da je ovako bilo ranije.
@p3dJ4 odakle su te slike što si ostavio?
 
Ok je ako zna sam da sklopi konfu,posto se uzima od vise razlicitih mesta.Ja licno ne bih uzimao hard disk u 2020 godini.Grafika koliko vidim je referentan model.Ram 8gb mislim da ce imati problema pogotovo u buducnosti,sad ima igre koje zauzimaju i do 10-11gb ram.
 
Hard disk + SSD su u kombinaciji, 240GB + 1TB.

Grafika referentna ili ne, klasu ipo je iznad 590, a kada se uradi undervolt nije toliko bucna. Sto se rama tice, totalno je nebitan u odnosu na grafu i to je nesto sto se najlakse nadogradi.

Salim se ja malo, nisu toliko strasne ove konfe, ali moze da se uglavi 5700 u taj budzet, a grafa je kod gaming konfe broj 1..
 
Poslednja izmena:
Nismo vični sklapanju. :D
Barem ne što se tiče napajanja i gde koji đavo ide. Memoriju, grafu i disk bi znali metnut. :D
Lično ne znam da li mu treba HDD, ja imam samo SSD od 275 GB i nikad nije pun. Kontam ako bi i igrao neke velike igre da mu je SSD od 500 GB više nego dosta.
Što se grafike tiče ne znam previše, ali mi se činilo da je 590 više nego dosta da igra Witchera ili GTA.
 
U najjeftinijoj varijanti sve zajedno 84.699 din. U najskupljoj varijanti 122.699 dinara. Grafika pravi veliku razliku. Ako izaberem RX 5700 sve ostalo moram na neki minimum da spustim da bi se našao na cifri od 106.509 dinara. U tu cenu bi ušli:
Ploča: Gigabyte B450M S2H - 7.590 din
CPU: Ryzen 5 1600 12.590 din
GPU: RX 5700 Sapphire 45.800 din
RAM: HyperX Fury 8GB 5.190 din
SSD: Kingston 480 GB A400 7.890 din
PSU: Raidmax Vortex 600 W 80 PLUS GOLD 6.990 din
Case: Raidmax NEON LED 3.890 din
Monitor: LG 21.5" IPS 11.990 din
Keyboard: neki Logitech 2.689 din
Mouse: V8M 1.890 din
TOTAL: 106.509 din

Sa druge strane ako odem na RX 590 onda se otvara prostor za bolji procesor (Ryzen 5 2600 - 15.990 din), SSD (EVO 860 500GB - 10.490 din), malo veći monitor (LG 23.8" IPS - 14.990 din), možda neko bolje napajanje (CM MWE 600 W 80 PLUS BRONZE - 8.490 din), mada Emmi nema neku extra ponudu napajanja. Ova druga varijanta bi bila 95.899 dinara.

Gledajući performanse ove dve grafike jasno je da je RX 5700 bolja, međutim RX 590 je i dalje sasvim solidna grafika. Uzevši u obzir igre koje sam pomenuo obe su na 60+ FPS što je sasvim dobro.

Jedina sigurna komponenta bi bila ploča, sve ostalo je i dalje podložno promeni. Što činit?
 
napajanje si omašio tragično
 
Pa vecinu je omašio.Sve pare je stavio na gpu.I monitor loš,ssd loš,napajanje isto,ram nem pojma koji je itd..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Uzmi napajanje na kp. imaš dosta opcija oko 50,60 evra ako stediš za ostale komponente,pa čak i ispod 50evra..npr SilentiumPC supremo l2 500w ti je ispod 50e a bolji od navedenih.Preko 50e su CM MWE bronzani i v2,tu ti je system power9 itd..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno