Šta je novo?

SOS narukvica

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,501
Poena
445
Gde kupiti u Srbiji sto jednostavniju sos narukvicu za starije osobe. Dovoljno i pozeljno je da ima samo jedan taster koji ce pozvati odredjen broj i eventualno pustiti snimljenu poruku ili dati bilo kakav drugi signal. Bitno je samo da je sto jednostavnija, bukvalno da ima samo sos taster.

Ili bilo kakav slican uredjaj?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Hvala, pogledacu svakako

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
A da pogledaš smartić satić, samo nađi neki koji nije baš drećavih boja? Ima SOS funkciju, imaš GPS tracking, možeš da vidiš preko aplikacije gde se nalazi, može da pošalje glasovnu poruku, da pozove predefinisane brojeve.
Meni ga koristi klinac kad ide u školu i po igralištu i sl. da ga lakše nađemo i dozovemo kući, ali verovartno bi moglo da posluži i za ovu funkciju.
 
Gledao sam, suvise komplikovano za onog kome je potreban. Za klince je ok, za dedu od 90 i kusur godina bas i ne [emoji2955]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pa ne mora on ništa od tih mogućnosti da koristi. Aplikacija i sve ostalo je kod tebe na telefonu ili kod osobe koja brine o dedi.

Jedino što deda treba da zna je da ukoliko mu treba pomoć samo treba da drži jedini taster na satu i da će automatski da time aktivira SOS funkciju koja serijski poziva predefinisane brojeve.

Na isto to dugme odgovara i na poziv kad ga neko pozove. Ulazak u meni i touchscreen uopšte neće ni da koristi, ima samo to jedno jedino dugme.
 
Poslednja izmena:
Daj neki link za taj sat, ovaj koji sam gledao ( myki, na netu samo) ima dosta mali ekran i dve slike (dve osobe koje moze da poziva) i takodje ima kais prilagodjen decijoj ruci.
Ako imas neki konkretan model daj da vidim, idealno bi bilo da ima fizicki sos taster.
 
klinac ima Myki, ali on ima fizički taster koji služi da se javiš i za SOS poziv. Na poslednjoj kopči mogu i ja da ga nosim - a ja imam 1.80cm i 97kg, tako da sve zavisi od obima ruke.

Ova varijanta myki bi još i bila OK:

https://www.desertcart.in/products/...hone-watch-with-sos-and-smart-watch-app-black

Možda je bolja varijanta da ga nosi kao džepni sat uz ovo:

https://www.emmi.rs/dodatna-oprema-ogrlica-za-dečiji-sat-myki-touch-plava.11.html?productId=77269

Problem je punjenje - moraš da izvučeš sat iz narukvice i da ga ubaciš na micro-usb da se napuni svaki treći dan, što ako je deka sam može da bude problem.

Pogledaj i ove:

https://famisafe.wondershare.com/trackers/best-gps-tracking-watches-for-elderly.html
 
Pola satova sa zadnjeg linka su decji i ne mogu stati na ruku odraslog coveka. Medjutim, ima dosta decjih satova koji su prilicno veliki. Evo recimo ovaj koji koristi moje dete, evo ga na mojoj ruci - a evo i poledjine gde se vidi da je narukvica zamenjiva.
Fizicko dugme je SOS taster koje poziva predefinisani broj - relativno vodootporan, ima GPS, remote camera, pedometar - sto mogu biti korisne opcije, a opet, mogu se i iskljuciti kako bi se redje punio sat. Tu se opet vracamo na spomenuti problem - punjenje. Ne ubacuje se kabl u njega, vec ima svoj punjac sa 2 pina koji se stipaljkom kaci za sat. Malo je nezgodno dok se ne namesti pozicija pinova, ali verovatno ipak lakse nego da se ubada u telefon.

IMG_20200131_184621.jpg

IMG_20200131_184928.jpg
 
^Ovo deluje interesantno. Gde je lociran taj sos taster, nije mi jasno jel ovo okruglo napred, ili sa strane? Moram da pogledam ima li ga kod nas
 
Nema ga kod nas. Fizicki taster je taj metalni sa leve strane na slici otpozadi. Ima jos tih decjih satova koji su prilicno glomazni za decju ruku, sigurno ih mogu nositi odrasli. Na poslednjem linku koji je okacio mighty je solidan pregled, iako npr. prvi sa liste sigurno ne moze da nosi odrasla osoba - na Aliju su dosta jeftiniji, treba samo izabrati singapursku postu za dostavu, zbog dugotrajnih problema sa kineskom.
 
Nazad
Vrh Dno