Šta je novo?

Problem sa novim ramom

Prometheus

Poštovan
Učlanjen(a)
22.05.2015
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav svima!

Ovakva je situacija,
prijatelj mi je trazio pomoc oko kompa da unapredi malo jer je bio prestar i prespor.
Tadasnja konfiguracija je bila :
Maticna ploca: ms 7680
Procesor: intel pentium cpu G-620 2.6ghz
RAM: 2 x 2gb 1066 mhz
Graficka: AMD Radeon HD 6670
Napajanje: Iskreno ne znam, staro koliko i komp (kupljen 2012. god)
HDD: Neki obican hdd od 320 gb

Unapredio sam:
Procesor -> intel i5 2400 3.1ghz (3.4ghz)
HDD -> SSD BioStar 256gb
RAM -> 2 x 4gb 1333mhz

Problem je nastao kada sam ubacio nov procesor, ram i SSD (sa windowsom instaliranim kod mene kuci) i kada sam pokusao da upalim kompjuter.
Uopste nije hteo ni da dodje do bios-a. Meni se slicno desilo kada sam sebi menjao procesor, pa su me savetovali da resetujem bios vadjenjem baterije, sto je na kraju i uspelo.
To isto sam pokusao i ovde ali bios se nije pojavljivao uopste. Da skratim pricu nije bio problem u procesoru nego u RAM memoriji.
Kada sam izvadio jedan modul od 4gb (slot do procesora) bios se pojavio i mogao sam da upalim komp, sa oba nije hteo da se upali, ili kada sam ostavio samo jedan novi modul rama do procesora opet nije hteo da se upali.
Kada sam pokusao da vratim stari modul rama od 2 gb radilo je sve kako treba. Tako da sada mu komp radi sa 6 gb (jedan od 4 novi i stari od 2 gb).
Oba nova modula rade, ali nikako u paru, zbog cega? Inace maticna podrzava do 16 gb rama
Hvala na odvojenom vremenu i pomoci.
 
moze biti svasta ali je najcesce do maticne ili cak pina na soketu.to ti je prvi korak,vizuelno precesljaj pinove koliko se secam leva gornja strana su ram u odnosu na notch na 115x soketu,tu obrati posebno paznju ali moze biti bilo koji.dalje opet resetuj i cmos i ME tako sto ces van napajanja i baterije drzati plocu dok ti ne dosadi.onda proveri da nema bios apdejt ali vodi racuna i za sad ne stavljaj bios za ivy bridge ako vec nemas,okaci tacan model ploce i koji je bios vec na njoj pa cu ti okaciti dal' i sta da flesujes.
 
Nazad
Vrh Dno