Šta je novo?

Uživanje u filmovima u kućnim uslovima

Gledao sam filmove od 10 gb na lap topu od 15.6 incha
Kada sam kupio tv fullhd prije tri godine od 49 incha, onda sam tek shvatio šta sam propustio.
Sada koristim Android boks i tv, sledeća mi je opcija 4k tv od 55 ili 65 incha i neki dobar sound bar.
Naravno uz to sve dolazi i Nvidia shield, nju planiram sledeće godine uzimati.
 
Na pravom si putu.

Ako gledaš da uzmeš soundbar, uzmi u razmatranje neki komplet sa subwoofer-om iz prostog razloga - zbog fizike, soundbarovi su ograničeni veličinom drajvera koji se mogu ugraditi čime se gubi kompletan spektar nižih tonova koji ovi ne mogu da odsviraju.
 
Daj neke preporuku
Što se tice zvučnika, imam iskustva samo sa 2.1 sistemom na kompu (koji je loš)
E sada da li sound bar kačiti na tv ili na Android boks ( filips tv i boks imaju optički izlaz) slabo se razumijem jer me nikada to preterano nije zanimalo.
Od 2011 sam počeo da pratim filmove, prije samo sport na tv.
 
preporuke za soundbar-ove, televizore i AV komponente: https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?53-TV-a-i-drugih-AV-komponenti

u vezi Hi-Fi (pojačala i zvučnici): https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?88-HiFi-i-MotoFi

diskusije o video formatima, kvalitetu i slično: https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?91-Obrada-video-materijala

malo o bujicama bitova (bit-torrent): https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?24-Internet-prezentacije-i-programi

što se ozvučenja za kućni bioskop tiče, gledajte da podržava objektni zvuk (Dolby Atmos je najčešći, AC-3 sa ubačenom podrškom se vrti na striminzima, DTS X). AV risiver i 7.1.2 (7.2.2?) sistem zvučnika je najbolje rešenje :D

u vezi Samsunga i DTS-a: cenim da u poslednje vreme veliki % korisnika ne koristi torente (ili nešto slično) ili, ako već koristi, to bude materijal sa AAC a ne sa DTS/Dolby/PCM.
 
Poslednja izmena:
Daj neke preporuku
Što se tice zvučnika, imam iskustva samo sa 2.1 sistemom na kompu (koji je loš)
E sada da li sound bar kačiti na tv ili na Android boks ( filips tv i boks imaju optički izlaz) slabo se razumijem jer me nikada to preterano nije zanimalo.
Od 2011 sam počeo da pratim filmove, prije samo sport na tv.
Boks-->Soundbar-->TV(arc). Yamaha yas 107, 108, itd. Sasvim dovoljno za mene.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
LG 65UK6500 + Q Acoustics BT3 (preko optike) + Plex + DIY NAS od 6TB (gigabitna mreza) + 2160p HDR filmovi = sasvim dovoljno za mene :D

imao sam pre BT3 Monitor Audio set sa 5.1 Onkyo receiverom, ali zbog nekog estetskog momenta sam resio da predjem na BT3 i zadovoljan sam. Soundbar koji bi se dobio za BT3 novce ne moze ni da pridje BT3 zvucnicima.
 
Poslednja izmena:


Narucio u decembru. Stigao za dve nedelje, tako nesto. Sljaka bez problema. Uvek ga tv prepozna, skidam filmove preko 50gb, nema seckanja, nema zastoja. Ne mogu da se pozalim ,za sada je sve ok.
 
LG C8 OLED 55" + Monitor Audio Silver 100 zvučnici + Bluesound Powernode 2i pojačalo/DAC/strimer + LG apk za mediashare ili Plex + najbolji snimci onoga što se gleda

U budućnosti ostaju NAS, i možda HTPC samo za multimediju.

Slika i zvuk su mi bili primarni, i ovo je prilično dobro, tj. slika i ne može nešto drastično bolje, a što se zvuka tiče, iz više razloga 2.0 sistem, ali je ovo i više nego dobro za bilo šta, filmovi incl. (pogotovo što je bas oooodličan na ovim MA)
 
Torrent na PC, eksterni hard, i cepaj. 43" FHD, Genius 2.0 dvosistemci. Koliko vremena imam, i ovo zadovoljava :D

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Nije poenta ove teme patkometrija i ko šta ima.
 
Nije poenta ove teme patkometrija i ko šta ima.

Nije, ali je dobar pokazatelj u kom pravcu treba dečko da se kreće. Da ne bude samo imam skup TV i to je wow bioskop. Daleko je to kompleksnia priča, i traje jako dugo. Drago mi je da mnoge kolege prepoznaju da je zvuk skoro 50% ugođaja.
 
Bilo bi lepo da se takvi postovi na taj način i shvate. Sa istom namerom, konfiguracija mog kućnog bioskopa (nije flex):

Izvori slike:
- Apple TV 4th Gen (Plex/Infuse, HBO GO, Netflix)
- Playstation 4 Pro (samo igre)
- Playstation 3 (samo igre)
- SBB D3
- PC (ne koristi se više)
- NAS (Plex server preko mreže)

Svi izvori slike (5 trenutno, NAS ima mogućnost ali se ne koristi) su preko HDMI povezani na risiver Onkyo TX-NR818 koji gura sledeće zvučnike u 7.1 konfiguraciji:
- Prednji par Jamo C607
- Centralni Jamo C60CEN
- Surround par Jamo E8SUR
- Zadnji par Jamo E8SUR
- Subwoofer SVS PB-1000

Frontovi su od centralne pozicije udaljeni 3.3m, bočni su na 2m, zadnji su na 1.2m, sub na 1.8m.
Kalibracijom je postignuto da zvuk sa svih zvučnika dolazi istovremeno do centralne zone slušanja, kao i to da je percipirana jačina zvuka sa svih zvučnika identična. Ujedno su ispeglane i nesavršenosti prostorije, naravno koliko je moguće.

Onkyo risiver izbacuje sliku na dva HDMI istovremeno:
- TV Samsung LCD 40" (za neobavezno gledanje i gledanje preko dana)
- BenQ W1050 koji projektuje na motorizovano platno dijagonale 105" (oko 2.67m) koje se spušta tik ispred TV-a.

Sve ovo se koristi u sobi od 18m2 i gleda sa rastojanja od 3m. Niko od prijatelja koji je gledao duže od 30 minuta nije rekao da je prevelika dijagonala (iako je to prvi utisak) ali su svi posle komentarisali kako je ustvari njihov TV mali, tako da priča o prevelikom TV-u ne pije vodu. Ne dajte da vas obeshrabre.

U planu je prvenstveno upgrade audio sistema na Dolby Atmos u 7.1.2 konfiguraciji iz prostog razloga što je trosed na kojem sedim pomeren unazad do zida pa nema svrhe da stavljam 4 zvučnika na plafon ako će svi biti ispred mene. Kasnije ću i projektor zameniti sa 4K projektorom, mada ne bi verovali koliko ljudi nije primećivalo da slika te dijagonale nije 4K. Pričamo o 1080p filmovima veličine 15-20GB i više.
Na moju žalost, obzirom da živim u zgradi, verovatno ne bi imalo smisla da idem na 2 subwoofera pošto često gledamo filmove na -10dB od referentnog nivoa (ali strogo i isključivo van perioda kućnog odmora) mada ću najverovatnije to uraditi da rešim problem stojećih talasa, pa makar me izbacili iz zgrade :D

Ovaj post nije flex nego više ohrabrenje da se ide u ovom pravcu ako želite. Ništa nije previše i preveliko, sem etikete sa cenom.

Slobodno pitajte sve što vas zanima.
 
kad da ti dođemo u goste? :D
 
Da ne odu stvari mnogo u off. Ja sam pre izvesnog vremena napisao temu "Stereo iz otpada".
https://forum.benchmark.rs/showthre...-TPA3116-Digital-Power-Audio-Amplifier-board)
U temi se radi da sa pločicom, Bluetooth 5.0 TPA3116 Digital Power Audio Amplifier board, mogu da se povežu zvučnici, i da se preko Bluetooth a sluša muzika. Slično može da se primeni i na TV. Da se TV poveže sa ovim pojačalom preko AUX kablića i da mu se nakače zvučnici JBL Control One. Slušao sam ih, i zvuče fantastično. Po meni zvuče 10 bolje od ugrađenih zvučnika u TV u. Zapravo ovo nije ni za poređenje. Sve ovo može da se završi za manje od 100€ + ostaje opcija za puštanje muzike preko Bluetooth a.

Treba odlučiti:
- da li ići na sistem 5.1, 7.1 ili stereo.
- da li ići na TV ili projektor
- kupovati novo ili polovno
- obratiti veliku pažnju na raspored u kući
- da se ne zanemaruju kablovi. Mnogo male izmene mogu mnogo da poboljašaju zvuk.

Kao što @Falcon reče sve je na žalost pitanje cene, a bih dodao i vremena, a i strpljenja.
 
Kad se setim Summer of Sam i neki plastikaner od Panasonic kucnog bioskop. Cuje se muva sa zadnjeg desnog [emoji23] ja ustao i trazim muvu.

Kod Falcona odes i posle patis godinu dana [emoji4]

Kod mene:

Samsung plazma iz 2010 u dnevnoj sa Onkyo TX SR 508 kalibrisano za daljinu i jacinu zvuka centralne pozicije slusanja Audysseyovim nekim mikrofonom koji dolazi uz Onkyo. Na to sliku salje HTPC MPC HC +Madvr. U spavacim smartovi lanom spojeni a pustaju preko plexa. Gleda se Full HD maksmimalno.

Zelja je neki 4K, 55 incha i neki sistem sa Atmosom ali kako u buzdetu ima drugih prioriteta to se odlaze na neodredjeno.

P.S. izvor materijala torenti, hbo go. Serije sickrage sam nabavlja koje redovno pratim.
 
Poslednja izmena:
@Falcon

Pohvale za setup.

Interesuje me da li ti se neko od komšija žalio? Ja se cimam da nabavim čak i jedan subwoofer.
 
Nije se još niko žalio ali baš vodim računa u koje vreme gledamo filmove.
 
Super setup svaka čast. Ja bih da nisam u stanu nešto slično ali ne toliko ekstremno. Prva stvar bi mi bio 4k projektor short throw i kvalitetno platno.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nije se još niko žalio ali baš vodim računa u koje vreme gledamo filmove.
Јеси ли ожењен? Ако јеси, како си је убедио да направиш тако нешто?

Ја сам управо реновирао тек купљени стан. Лепио на зид природни камен. Фантазија! Уштемао у зид, где иде ТВ носач, два HDMI кабла, коаксијални кабал, два мрежа кабла повезани на рутер СББ-а, жицу за лед осветљене испод плафона (до 12 волти), модуларе са четири утичнице 220 волти.... све, али у три лепе материне сам заборавио да убацим аудио каблове! Јако сам бесан на себе!

Доле сам планирао неку ТВ комоду. На њој ће бити СББ д3, андроид бокс и лаптоп без екрана. Тренутно је на д3 повезан неки јефтинији вуфер са пет сателита. Телевизор је Вокс 39 инча (мало ми је сад кад гледам са три метра).

Имам ХБО видео клуб, али је много филмова у ниској видео резолуцији са 5.1 звуком, па обично гледам филмове враћањем на ХБО каналима. Јуче сам напокон оспособио андроид бокс, па могу преко Коди-ја, на ХБО го додатку да гледам филмове у 1080p али му је звук стерео. Кад нешто нема на ХБО, Елементум додатак са руским торентима даје добру претрагу.

Углавном гледам филмове кад нема жене и деце, па тад могу да уживам. Иначе иде расправа следећих пар дана...



Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Ja ne znam meni se moji ne bune, kad polegaju ja pustim. Bas do neke granice da ne udara u grudi, kad bude neka eksplozija ako da se oseti dobrano [emoji23]

Verovatno sam se od onog odvrtanja da gruva odvikao od kad imam decu a mozda i nisam mozda su samo gluvi.

Lazem zena kad se probudi i prodje pored sobe do kuhinje da pije vodu obavezno dobaci: smanji to pobogu puca na sve strane. Stisam dva minuta dok zaspi i vrnem volume. Da spavaju ko topovi izgleda da je to.

Kojote pocni da kljukas ksalolima pred spavanje nece da se bune ako odvrnes [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno