Šta je novo?

Kablovska digitalna TV na PCu u prozoru

nen

Slavan
Učlanjen(a)
06.03.2006
Poruke
62
Poena
310
Izvinjavam se ako ne videh, ali nalazim samo slicne odgovore, ali ne konkretno ovo sto me zanima, pa da pitam.

Imam Supernova/ex Vektor kablovsku. Na TVu je ubacen onaj cam modul, a na kompu gledam preko matore tv karte (winfast tv2000) do koje prosto ide onaj antenski kabl. To na kompu su ako dobro kapiram analogni kanali, jer ih imam ogranicen broj, a vektor ih valjda jos nije iskljucio ovde. Ispravite ako nesto gresim.

Posto shvatih da ce u nekom trenutku iskljuciti analogni singal, a i da bih dobio sve kanale i na kompu, moje pitanje je sta mi treba za to tj pracenje digitalne kablovske na kompu?

1. Ova kartica je matora [attachment slika], sto znaci ako uzmem STB od kablovske, nema kako da ga prikacim na nju? Ili mogu ali rezultat slika nije top kvalitet?
2. Ako je tako, koje je najjeftinije resenje, neka tv kartica/usb/nesto za komp koje moze da prihvati digitalnu kablovsku TV tj sa STB signal ili sta mi vec treba? Bitna napomena, necu monitor ceo da mi bude kao tv, hocu da TV kanale otvaram na kompu u programu u jednom prozoru paralelno sa svim drugim stvarima koje radim.
3. Za napredniju varijantu odvojeno pitanje. Posto vidim da je snimanje programa druga problematika, neke zastite se spominju itd, koje je najpovoljnije resenje za ovo? Ako ne mogu to na jeftin nacin sa uredjajem iz prethodnog pitanja, sta mi je potrebno da na komp snimam program koji gledam ? Tj da li mogu da prodjem sa manje od 100e [ne racunajuci naravno STB koji dobijem od vektora] i kako ili ne moze.

Unapred hvala
 

Prilozi

  • 14-122-221-01.JPG
    14-122-221-01.JPG
    30.5 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
Pricali smo vec vise puta na tu temu.

Nije jeftino resenje, dvb-c kartica za pc, usb ili pci sa ci slotom, ja koristim vec godinama tako.
 
nije jeftino resenje ikakvo gledanje na kompu u prozoru ili pricas o snimanju?

ok sam sa tim i da samo gledam i da ne bude naj slika (varijante 1,2) ako to moze za male pare i u prozoru na kompu, ne trazim i snimanje (3) i hd ako ne mogu za male pare
 
Poslednja izmena:
Imas par resenja ...

1.Ta stara kartica ima s-video in, ako imas taj kablicak mozes da prikacis box od kablovske na njega pa da dobijes sliku na monitoru ali bi morao da kontrolises tj prebacujes kanale sa daljincem od tog box-a. Kvalitet slike msm da nece biti neki a i snimanje msm da bi moglo preko softwera od te kartice valjda je WinFast izvini ako gresim, ne koristim analogne kartice vec neku godinu.

2.DVB-C PCI ili USB kartica za PC sa CI slotom za cam.
Kada sam rekao nije jeftino mislio sam da te kartice nisu jeftine i tesko se nalaze kod nas ali nalete povremeno po oglasima.
Snimanje i gledanje radi najnormalnije. Ono na sta moras da obratis paznju da li ta bi kartica tacnije CI podrzavala Crypto Guard Cam (modul) koji tvoj provajder daje na koriscenje. Sa ovim ne bi gubio nista na kvalitetu kako za gledanje tako i za snimanje.
Probaj da guglas malo na tu temu ali mislim slabo ces naci nesto barem od domacih iskustava jer jako malo ljudi to koristi.

Evo primer kako kod mene izgleda, pci kartica i u njoj Cam od SBB-a, predpostavljam da tako nesto hoces
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    196.3 KB · Pregleda: 105
Hvala puno na detaljnom odgovoru.

Snimanje mi je vise kao bonus. Ako ne moze za $20-30, onda nema veze.
Bitno je gledanje i sto jeftinije da bude.

Ako moze iz boxa u s-video to je super, mislio sam da nije izvodljivo. Ok mi je losiji kvalitet slike, ako cena bude 0 kao u tom slucaju. I na menjanje daljincem od boxa se spremih.

Jel bih ovako necim nesto dobio?

https://www.aliexpress.com/item/1762667746.html
https://www.aliexpress.com/item/4000576292071.html

Mozda samo bolju sliku nego na ovoj tv karti sto imam, ali ne snimanje ili ...?
 
Poslednja izmena:
ako uzmes od provajdera jos jedan Box...mozes da ga nakacis na uredjaj koji se zove EasyCap(na KP oko od 900-1500 din)i mozes da gledas preko njega a i da snimas...spajanje ide preko Cinceva....menjas kanale naravno na box-u....mozes i bilo koji drugi Video izvor koji ima cinceve ili scart...takodje moze i mali prozor na dekstopu...
samo da naglasim da ovo nije moj Oglas..:)
https://www.kupujemprodajem.com/Ele...je-kaseta-72519933-oglas.htm?filter_id=185863
 
Poslednja izmena:

Hvala 6pack, vidjao sam taj i na aliju, nisam znao jel moze taj kombo. Super ako moze .. mada s obzirom da vec imam ovu tv kartu gde spojim odgovarajucim kablom box i s-video na karti, onda mi ovo suvisno? ili dobijem bolji kvalitet slike?



Kao sto sam rekao kartica mora da ima CI slot, kao sto ima i u tv-u, ove sto si nasao nemaju.
mislio sam ako uzmem taj drugi box od kablovske onda on radi dekodiranje, pa mi ne treba kartica i zato mislim rade ovi tuneri posao. mozda gresim?
jedino se pitao da li dobijam sa njima bolju sliku ili ista u odnosu na povezivanje na tv kartu koju vec imam, jer ako ne dobijam onda dzabe trosak
 
Poslednja izmena:
Pa ta tvoja anolagna karta mislim da ne podrzava vece rezolucije od analogne televizije, ako se dobro secam to je maksimalno negde 768*576 ili tako nesto a da li se to odnosi i na video in, ne znam, predpostavljam da da, kada sam uvlacio video preko takve neke odavno mislim da nisam dobio bas neki kvalitet.

Rezolucija digitalnih programa ide i do 1920*1080 za full hd kanale.

Ako uzmes boks on ce ti raditi dekodiranje i onda ti kartica nije potrebna, jedino sto je kod nje lakse jer kontrolises sam preko pc-a sve, nema dodatnih daljinskih itd a i snima kako kablovska izvorno salje kanale bez ikakvih gubitaka ali sa njom ima drugih peripetija, niko ne garantuje da je kompatibilna sa camom i jos niz stvari.

Ovo sto je 6pack preporucio verovatno dize tih 1080 ali kao sto vidim ne radi na win10, pa obrati paznju, guglaj, sto bih ja to radio umesto tebe ;) zna gugl ponesto.
 
Neke tehnicke stvari nisam razumeo pa i pored guglanja ne skapirah da li bi radile ili ne. Skoro sve oko toga mi sad razjasnjeno, imam i resenje za prosto gledanje i par opcija za bolje, tako da hvala puno na svim informacijama.

Sto se tice 6packovog easycap, signal ide preko cinceva, zar nije tako max rezolucija 480p, tako da ispada ne dobijam nista bolju sliku u odnosu na ovu matoru tv kartu koju vec imam

Jedino sto uspeh da nadjem u mojoj poluinformisanog potrazi da slika sa boxa ide u HD na komp u mini budzet varijanti do $20 je ovako nesto
https://www.aliexpress.com/item/4000156286680.html
hdmi na usb
ali s obzirom da je to jedino te vrste sto vidjah sumnjam i da moze da izvede to sto umislih
 
U pa ovo je super, ja sam naletao na slicne stvari ali nista ispod 50-60 dolara
Hvala jos jednom
 
Poslednja izmena:
Predlazem da procitate temu IPTV iskustva, postoji jeftinije resenje. Izvinjavam se ako sam omasio poentu posto nisam bas celu temu iscitao.
 
Nazad
Vrh Dno