Šta je novo?

Energetski efikasna konfa/polukonfa

nemanjabgd84

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2007
Poruke
2,755
Poena
425
Drustvo, menjao bih svoj komp. Imam i7 2600k, rx 570,16 gb ram

Hteo bih nesto sto je pristojne brzine, energetski efikasnije. Da moze dota ili lol povremeno da se odigra.

Razmisljao sam o ryzen 2400g,3400g.
O intelima pojma nemam.

Novo, polovno, ekonomski sto isplatljivije.
Savet?
 
intel nuc-ovi/raznorazne mini/stx varijante (u sustini ovo sa adaptera).tacno sta zavisi sta nadjes po oglasima.novija intel integrusa od neke osme generacije bi trebala da oposli dotu i lol.sto se tice amd-a trenutno nazalost situacija je dosta losa po pitanju cak i itx-a (zbog ploca),kamoli jos manje.

naravno,uvek mozes da sklopis mATX i ne placas premium na manji format.ja bih isao zbog cene na polovni 2x00g,prvu najjeftiniju plocu koja te zadovoljava konektorima,16gb oko 3000mhz cl16 (polovno,zavisi sta iskoci po oglasima na forumu ili u tvom lokalu) i to je to.ostaje zal sto mini/stx amd nije zaziveo,ima samo asrock koji je em skup,em je samo na njuegu i nije najidealniji portovima...

mozes da okacis oglas ovde i na kp-u da kupujes itx am4 plocu sa hdmi 2.0/4k60hz (bez ovoga nikako ne bi kupovao u 2020toj) i da se nadas najboljem,lako se ostalo da prilagoditi.
 
Odgovara mi i mATX, pogotovo zato sto bih sacuvao kuciste.
E tu dolazi do problema, apsolutno sam ispao iz price oko delova, pogotovo intel. Koje su im osme generacije i dalje?
Plocu bih lako, procesor je problem.
Izbor za amd je los po oglasima, a za intel me oznake bune maksimalno i kapiram da su im integruse losije.
Komp se kaci na 4k TV, pa ne znam ni kakko to radi sa npr intel integrusom?
 
malo strpljenja,naletao je 2x00g po oglasima i ovde,uostalom okaci oglas.intel nema sta da trazi u mATX i ITX formatu,samo kao nuc/miniPC zbog cene i dobavljivosti.utekao ti je jedan 2200g za 6500din na kp,kaze rezervisan,ne gubis nista da ga pitas,imas drugi za 8k,nov je cca 80e,ali bi ja onda vec sacekao da naleti polovan 2400g ispod 100e.
 
Matorcima sklapam sledece:
AsRock deskmini a300 - 142e amazon.de
Ryzen 3400g - 137e preko madjara
2x8gb g.skill ripjaws ddr4 3000mhz cl16 - 68e preko madjara
Kingston a2000 500gb - iz srbije nov u radnji 73e

Opciono sam dodao radi tisine i komocije:
Noctua NH-L9a-AM4 - 41e amazon.de (fabricki a300 kuler ume biti bucan citajuci review-ove)
AsRock vesa mount - 13e amazon.de
AsRock deskmini wifi/bt kit - 28e (posto a300w nisam nasao u evropi tj da bude iole lako dobavljiv)

Gledajuci recenzije trebali bi prilicno malo da trosi, ne secam se napamet tacnih cifara ali imas po netu review-e pa pogledaj. Mozda ti ovako neko polu-integrisano resenje bude interesantno, posto sa 3400g mislim da ces sve to moci da igras bez problema, a dobijes komp koji mozes da zakacis sa zadnje strane monitora, pored manje potrosnje energije dobijes i manju potrosnju prostora :)
 
Nazad
Vrh Dno