Šta je novo?

Savet za Sound Blaster Audigy Rx ili Z ili Zx ili AE-5

mikron

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2007
Poruke
88
Poena
309
Prijatelji ....dugo godina nisam obnavljao masinu i sada sam sklopio veoma lepu ...medjutim treba mi savet za muzicku karticu po mogucnosti nekoga ko je licno slusao zvuk sa nje il je imao u vlasnistvu....
Prvenstveno me interesuje slusanje muzike MP3 u 320kbps
preko HI_FI POJACALA I KVALITETNIH ZVUCNIKA (nikakva varijanta PC zvucnoga sistema ):)

gledanja filmova i po neka igrica kao Battlefield...COD...Crysis...
Svih predhodnih 25 godina skoro.....sam imao uvek CREATIVE Sound Blaster tako da sam sa njenim starijim seerijama bio bas dobro informisan ali i ZADOVOLJAN.
Vremena se promenila a i Creative cujem izbacio odvojene aj da kazem namenske kartice osim ako nije marketinski trik:-devil-: kao za igrice ali i za slusanje muzike ....
SLUSALICE NE KORISTIM tako da mi pojacavanje slusalica i omska vrednost nista ne znace...:)

KOJU od ovih kupiti za moje namene ??

Izdvojio bih maksimalno do 160 e
---------------------------------------------------------------------------
Sound Blaster Audigy Rx

Sound Blaster Z

Sound Blaster Zx (navodno ima bolje kvalitetnije traznzistore ugradjene )

Sound BlasterX AE-5

Prihvatam savet ako neko ima bolju ideju oko kupovine nekog modela koji nisam naveo ;)
 
Poslednja izmena:
zx,nisam je imao jesam je slusao,burr-ovi kao burr-ovi.zx polovna je takodje najjeftiniji nacin da dodjes do njih koliko je meni poznato,asus stx karte su uvek skuplje.

i predji na lossless formate.mp3 na desktopu i to CBR i to na hifi sistemu nema poente.jos ako slusas akusticki snimanu muziku...
 
Ne treba ti Zx. Uzmi običnu Z jer je ovaj dodatak samo gimmick koji podiže cenu. Z i Zx su iste karte, jedino baš prve verzije nisu imale gold Nichicon-e i to se vidi kroz providni deo oklopa. Nađi polovnu Z i na konju si.

Ovo ti kaže neko ko ima Zx.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ne treba ti Zx. Uzmi običnu Z jer je ovaj dodatak samo gimmick koji podiže cenu. Z i Zx su iste karte, jedino baš prve verzije nisu imale gold Nichicon-e i to se vidi kroz providni deo oklopa. Nađi polovnu Z i na konju si.

Ovo ti kaže neko ko ima Zx.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Veoma korisna informacija !:) Zahvaljujem i mislim da cu nju i kupiti.
Medjutim imam jednu ispravku da dodam.....Kako si citiram te rekao .......jedino baš prve verzije nisu imale gold Nichicon-e i to se vidi kroz providni deo oklopa.
E sada su se setili u fabrci pa su samo za modele ZX stavili te kondezatore a i dalje je identicna kartica sa serijom Z ....eto nekome ce to verovatno vrediti ako trazi taj model......ali sa poboljsanim kondezatorima.:)
 
Poslednja izmena:
evo sada sam na internetu na YT bas pronasao identicna kartica sa lepim prikazomcre5.jpg
 
Poslednja izmena:
Ta levo sa zlatnim. To tražiš

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ovakva
d6ef486d450d33472c3b4a6d3261d177.jpg

Ja kad sam kupovao (2013.-2014. čini mi se) , prve verzije Z su imale obične kondenzatore. Zatim ih je internet naduvao pa su ubrzo i tu stavljali zlatne. Čega su se kasnije dosetili ne znam. Moguće da u bulk verziju (bez oklopa) idu obični. U svakom slučaju sad znaš šta da tražiš.

Još nešto, ako ti smeta svetlo, navuci termo bužir na LED-ove[emoji6]
Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kad pominjete burr opampe mislite na burr brown ili burson?
 
Burr Brown

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pardon, BB ide na ZxR samo, na Zx i Z ide Cirrus Logic DAC. Zabuna jer imam i Asusovu zvucnu sa BB pa sam pomesao.
 
plus ja nadodao jer ne napisah zxr već zx,potpuno druga karta.to je bila zxr a stxa sam imao,i zvuči manje više isto kao i moj audient id14 takođe sa burr-ovima.
 
Nazad
Vrh Dno