Šta je novo?

LAN Kabl [ Flat , 15-20m ]

Vladimir2101

Poštovan
Učlanjen(a)
01.01.2018
Poruke
757
Poena
80
Pozdrav. Nisam nasao drugo mesto gde bih mogao da postavim ovu temu. Postoji li neka radnja u BG-u gde bih mogao da kupim LAN Kabl, CAT 6 , FLAT , duzine oko 15-20 metara... Nasao sam ugreen sa AE,medjutim nemam vremena toliko da cekam... Hvala unapred kolege!
 
Mikroprinc u centru, Kanibal na NBG (TC Piramida), Netiks na Krstu...
 
Poslednja izmena:
Moja greska... Ne treba mi LAN kabl vec UTP. Sve sam ove zvao i niko nema tu potrebnu duzinu. UTP kabl mi je potreban za duzinu od modema mog do rutera (12.5m)
Ima li svrhe tu uzimati FLAT kabl ili bi bolje bilo okrugli?
 
Uzmi bilo koji UTP CAT 5e ili CAT6. Tj ako je kinez CAT6, a kvalitetnije može i CAT5e, ukoliko ti treba 1Gbps protok.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Uzeo sam pre nekoliko dana ovaj:
https://www.gigatron.rs/mrezni_kablovi/fast_asia_mrezni_kabl_15m_crni-227977

Jedino što je plave boje :)
Meni nije bitno koji je oblik, vuče se okolo po ivicama ili kroz kanalice dok se ne bude ubacilo u zid. Mislim da to ima veze samo sa provlačenjem, ako je kategorizovan kao Cat6, onda bi trebalo da bude Cat6, bez obzira na oblik kabla.

Pih kako se iznervirah,zovem Gigatron blizu mene pitam da li imaju taj kabal,kazu da imaju. Odem tamo,pogledam kad ono k****... Okrugli,nije flat.
 
Ako ne mora flat, bolje okrugli. Ja nisam uspeo da nađem 15m cat6 fabrički , pa sam uzeo cat5e i to u netiksu. Ako si na Nbg, imas u Nebo.

Via mi8
 
Mora flat da bih mogao ispod vrata da ga provucem. Ispod stoka od vrata ne mogu jer vec imam antenski (okrugli) pa nema mesta za dva kabla.
 
A da batališ kabl ako nemaš kuda da ga provučeš?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pa ne znam drugo resenje,a da bude dobra brzina. Extender neki,ali sumnjam kakva ce brzina biti
 
Kakva ti brzina treba? Kod ekstendera je latencija veći problem od brzine prenosa

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pa modem-pc imam 150. modem-ruter imam 130. Pa racunao sam kad bi 50-60 bilo,bilo bi idealno
 
Nemam iskustva sa ripiterima. Možda da se javi neko ko je to radio. Mada bi toliku brzinu trebalo da izvučeš, ukoliko su ti oba bežična uređaja u mreži u N ili AC standardu, i naravno ako se "vide" bez problema

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Seti se da napises utiske kad ga malo istestiras. Znacice ;)
 
Nazad
Vrh Dno