Šta je novo?

Asus FX705DU par problema (Ryzen i GTX1660Ti)

M@jkl

Cenjen
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruke
718
Poena
170
Moja oprema  
Laptop
Asus TUF 705DU
Mobilni telefon
Moto G52
U naslovu pomenuti laptop sa NVIDIA GTX1660Ti i AMD Ryzen 7 3750H uzet pre par meseci.

1) Pojavio se jedan stuck pixel ili ti zaglavljen piksel koji nikako nismo uspeli da povratimo. Da li zna neko da li je dovoljan jedan pixel za reklamaciju kod Asus-a?

2) Grafika pravi probleme kada se prikaci na 4K tv i to prilikom gledanja video sadrzaja. Deluje kao kada igrate neku malo zahtevniju igru na slaboj grafici, recimo da je FPS oko 20, i tu niije kraj, posle 5 minuta ceo racunar se ukoci i mora prinudno gasenje. Probali smo razne verzije drajvera ali uvek isto. Da nije mozda neki nedostatak prilikom proizvodnje?

Pozdrav.
 
1. Bilo je da mora da bude bar 3 piksela da bi zamenili, ne znam da li je isto sada.
2. Ako nije do drajvera, moguce da nesto nije ok sa grafikom. Sta pustas, 4K materijal? Moze i kabl da zeza, mora HDMI neki standard za 4K, znace neko preciznije.
 
puno nepoznanica..za pocetak jel' sve okej sa 4k kad pustis na samom laptopu?
 
4K nisam probao. Pustali smo FullHD film. Koristili smo extended mod i dok je na tv-u fullHD sve je uredu, samo 4K rezolucija display-a pravi problem. Cak se i samo pomeranje misa razlikuje od FullHD (interni) i 4K (externi).

Upravo smo probali 4K video na laptopu i isto se desilo, slika se ukocila kao i zvuk. Morali smo da drzimo power button da bi ugasili.
 
Poslednja izmena:
Pustili smo sada 30 min 4k video sa YT-a i sve je bilo u redu. Cudno, izgleda da je random situacija.
 
pobriši sve drajvere za grafiku sa display driver uninstaller-om (i nvidia i ako taj rajzen ima neki apu za LP mod,ali ne verujem) i pusti da sam windows svuče drajvere sa apdejta.

ne bi bilo zgoreg pre toga odraditi dism i sfc komande iz command prompt-a sa administratorskim privilegijama.
 
Pustili smo sada 30 min 4k video sa YT-a i sve je bilo u redu. Cudno, izgleda da je random situacija.

Instaliraj i K-Lite mega codecs pack, odaberi opciju da resetuje sve na default vrednosti. Mozda pomogne.

Pusti film i preko VLC playera naknadno.
 
Poslednja izmena:
Danas mi je stigao FX505 model sa istim komponentama. Da ne bih otvarao novu temu, da pitam ovde. Oko podesavanja tastaure i ostalih stvarcica iz asusovog softvera, vidim da mora win 10 home/pro. Postoji li sansa da se instalira win 7 na ovaj laptop? Ako ne moze win 7 da li ce moci win 10 ltsb? Cim budem osposobio lap isprobacu kako se ponasa sa 4k.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Znam da se ukida podrska za sedmicu, ali da li postoji nacin da se instalira nekad kad budem bio bas dokon isprobacu. Smatram da je ovaj win 10 tesko smece.
Sto se samog laptopa tice, mogu samo reci da je solidan i nista vise. Plastika jeste kvalitetnija, ali nista posebno. Memorija je single chanel, dakle jedan stap od 16gb. Procesor je po meni slabasan, posebno poredeci sa matorim 2600k koji brise patos sa ovim. Nisam nikakve testove radio, ali jednostavno ovaj ryzen u radu sa windowsom jednostavno ne moze da se nosi sa procesorom iz 2011. godine. Mnogo je odzivniji 2600k, rad je fluidniji, prosto receno nema poredjenja. Laptop za sve koristi Vegu, sto mi se ne svidja (mislim na plejere za filmove, za pretrazivace i tu namenu). Tek kad sam povezao na 4k tv onda je u upotrebu usla i 1660ti u kombinaciji sa Vegom. Sto se tice reprodukavanja 4k materijala na eksterni ekran, to radi bez ikakvih problema. Igre nisam probao. Zvuk je mogu reci slobodno prilicno los. Tastatura je solidna i radi dobro. Asusov softver i instalacija istog je prilicno traljavo odradjena. Asus control interface nema sanse da se instalira, dok armoury crate radi, ali je siromasan sa opcijama.
Sve u svemu za ove pare solidna masina.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
nešto pogrešno radiš,imam na jednom računaru 2700k na 4,9ghz i to na klot osmici (duga priča),poslednji ME i mikrokod tj najbolji mogući scenarij za taj cpu/čipset i to ne može da se poredi sa rajzenom ni po čemu.

proveri temperature i klokove,stavi čist windows sa ms sajta,izbegni raznorazne driver programe (ako baš moraš koristi driver infentifier portable) i generalno suzdrži se od nekog ekstremnog bloatovanja sistema.
 
Sistem je cist, skinut preko media creation tool-a. BIOS je poslednji, programi na kompu su handbrake, mpchc, opera, office, driver-i poslednji sa asus-vog sajta, dok je majkrosoftovo smece skoro svo pobrisano, procesi sredjeni, defender i cortana iskljuceni. Znaci sistem je koliko toliko utegnut. Nije nesto ni opterecivan komp tako da temperature nisu isle preko 60c, sem kad handbrake optereti cpu i onda ode na 90c. Jednostavno mobile ryzen nije nista posebno.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
izvrti bencheve i vidi jesi li blizu referentnih,mada moguće da si očekivao ko zna šta od laptopa...

doduše nisam sedeo na rajzenu sa sporom single channel memorijom,moguće da se vuče baš zbog toga,i onaj athlon 200ge najubogiji leti po win-u na ssd-u i 8gb na dva štapa...
 
Ma sta cu vrteti benceve, gubljenje vremena. Moguce je da su moja ocekivanja bila prevelika, a verovatno ram ima uticaja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno