Šta je novo?

Adobe Premiere Pro i 4K

Zdravo svima,

Otvorila sam temu "Adobe AE/PP/PS & Multitasking Mašina (2-3k)" pod Šta da kupim... i nakon toga ugledala ovu na Multimediji koja mi deluje prigodnije mesto za pitanje...

Slažem novi komp od nule i nisam baš u materiji, pa bi mi puno značila pomoć i saveti.
Na čemu mislite da mogu uštedim I gde da obavim kupovinu i/ili sastavljanje svega (Beograd)? ...a da do kraja ove nedelje imam funkcionalnu mašinu :)

Kao što naslov kaže, primena bi bila Adobe i Multitasking. U multitaskingu sam "ekspert" (milion tabova i procesa pokrenutih istovremeno), a u PS koristim jednostavne funkcije, PP usavršavam znanje, a AE tek planiram da učim, pa želim komp koji me neće ograničavati bagovanjem i sporošću u učenju i radu na navedenim aplikacijama...

Načelna konfiguracija (površno guglanje kaže da bi izašla oko 300.000 RSD bez periferija) je sledeća:

Motherboard Gigabyte Z390 Designare (Intel Z390 ATX w/ Thunderbolt 3)
CPU Intel Core i9 9900K 3.6GHz (4.7-5.0GHz Turbo) 8 Core 95W
Ram Samsung 64GB DDR-2666 (2x32) - razmatrala sam i 128GB ali vidim da je i ovo teško naći. gde uopšte da kupim ovakvu memoriju? ili koja bi bila alternativa? 64GB je minimum koji želim, a da mi ostane slobodnih slotova za upgrade na 128GB
Video Card (PP) NVIDIA GeForce RTX 2060 ili 2070 SUPER 8GB Open Air - otvorena za preporuke, znam da mi treba što više rama, u ostalo se ne razumem

Hard Drive Samsung SSD 970 EVO PLUS - želim 3 fizički odvojena, ne particije, i nisam sigurna koliko M.2 može na odabranu matičnu, koji tačno model je pametno odabrati, koliko je minimalno kapaciteta potrebno za Cash...?
Hard Drive 1 (OS&Apps)
Hard Drive 2 (MyFiles)
Hard Drive 3 (Cash)

Naredne 4 stavke nisam ni istraživala ni preispitivala, samo prepisala:
Case Fractal Design Define R6 USB-C (black)
Power Supply EVGA SuperNOVA P2 850W (80 PLUS Platinum)
CPU Cooling Noctua NH-U12S (Intel 115x)
Additional Cooling Arctic Cooling MX-2 Thermal Compound Upgrade

UPS, Monitor, Keyboard, Mouse, etc...??? manje bitno, ali ako imate neke opšte ili konkretne preporuke, značiće :)
 
Nazad
Vrh Dno