Šta je novo?

Zvučnici za monitor - 3.5mm Jack

unnamed

Slavan
Učlanjen(a)
18.06.2005
Poruke
533
Poena
320
Pošto u stanu nemam TV, povezao sam preko HDMI-a digitalni prijemnik D3 mini sa Dell monitorom, koji nema svoje zvucnike.

Kupio bih neke solidne zvucnike. Posto je u pitanju kompjuterski monitor ogranicen sam na zvucnike koji se povezuju putem klasicnog 3.5mm ulaza.

Bitno mi je da zvucnici verodostojno reprodukuju zvuk i da budu dovoljno glasni, nije mi potreban neki 5.1 sistem za kucni bioskop, vec mi je dovoljan par solidnih zvucnika.

Koji model preporucujete u ovom slucaju?
 
prve aktivne bookshelf dvosistemce koje nadjes na oglasima.gledao sam neke genius,medijapan,3ka ili cetvorka i tviter na oglasima za par hiljada,mislim da su i portovani (ali nazad),zvuce sasvim pristojno.ako bi vise novca da potrosis ja bih uzeo microlab b77 bt (6000 i nesto novo) i imas opciju da strimujes direkt sa fona,tableta...
 
Pogledao sam ovaj microlab b77 bt.

Razmisljam da uzmem Microlab B77, dakle ne bluetooth verziju. Uglavnom su mi potrebni zbog laptopa i kablovske preko PC monitora.
 
Ne znam, meni se nekako cini da ako zelim cistiji zvuk da je bolje da idem na 2.0 sistem nego na 2.1

Evo kada pogledam komparaciju B77 vc FC330

https://productz.com/en/microlab-b77-loudspeaker-vs-microlab-fc330-loudspeaker

pise da je preporucena upotreba za b77 - univerzalna

a za fc330 - PC

Mozda je u mom slucaju i bolje da uzmem b77, posto mi treba da povezem PC monitor na koji cu prikazivati kablovsku
 
nema razloga da ne uzmeš bt verziju,koštaju isto,rade isto samo ovde imaš i bt da pustiš nešto sa fona,tableta,laptopa bežično.kao bukšelf uz tv b77 je mnooogo bolji,ne kažem da i u takvom setapu sab ne može da se uklopi,ali performanse b77 su mnogo bolje,zbog tog srednjaka,dimenzija i konstrukcije kutije.
 
ne znam,meni nisu nešto bili muzikalniji od b77,okej veća kutija i drajver,više vazduha guraju,dublji bas (ali značajno mutniji)...zavisi šta bi slušao i kako bi ih montirao,ako mene pitaš.ako bi već išao da grmi i trese pod očepi se za neki od podnostojećih mikrolabova,a ako više hoćeš haj faj onda za 150e ima onaj edifier u temišvaru.
 
Za nešto približno od namene sam takođe mislio da uzmem B77bt.
Naleteo na Edifier R1280DB, imao višak para i uzeo njih (bili na popustu 20% pa izašli oko 12000). Najviše mi je prevagnulo to što ima više ulaza i bolje su mi zvučali. Razmišljao sam u smeru da sada kupujem i ko zna kada opet, a pokrivaju mi sve što imam da zakačim.
Mada ni B77bt nisu uopšte loši.
 
pa svukud su 15-16k a dečko kaže imao popust (kapiram da je to onda gigatr*n,oni imaju te fore sa bodovima)...opet,za guranje vazduha uz tv po stanu jesu bolji,ali kao standardan bukšelf hi fi b77 jeste bolji,tj prvi sledeći pravi apgrejd je edifier s serija,onda ide klipsch itd.tj imaš još i behringer ms40 ako preferiraš nearfield,za to čak ni edifier s ne može da im parira,a košta duplo manje.problem je što je discontinued model i morao bi da se juri po oglasima.

ali okej,kapiram da možda je i bolje rešenje za taj neki ni tamo ni ovamo scenarij.a inače evo ti spisak gde i šta sve ima od edifier-a kod nas: https://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-35.i?i425=1648&option= (izvinjavam se moderaciji ako kršim neko pravilo kačenjem ovog sajta,agregator je nije reklama).
 
Radio sam celu noć pa sad stižem da odgovorim. Napisao je @Orchard gde.
Inače u radnji na G su još od onih sajbera frajdeja neki popusti. Pratio sam od decembra radnje, kupovao klincima pc, nakupilo se pokvarenog, polomljenog...
Kad sam napisao 20% popusta (trenutno mislim na radnju na G) onda mislim i na 20% popusta. Bodovi, ako ih imaš, još dodatno obaraju cenu.
Meni je stigao mail od Rajfajzen banke da radnja na G daje 20% popusta na ceo asortiman (osim šok akcije cena... tako nešto) ako platiš njihovom kreditnom karticom. Akcija traje do 29.02. Za razliku od SBB koji je važio za jedan fiskalni, možeš koliko puta hoćeš.
Gledaš maloprodajnu cenu za obračun popusta.

Sada sam pre neki dan uzeo slušalice, važe sve kreditne kartice, imaju oni bukvalno slike kartica kod njih na kasi na koje ide popust, nekih 5 komada: kreditna, revolving, gold, crna, master ako sam dobro zapamtio. Tako da ako imaš ti ili znaš nekog ko ima neku vrstu kreditne od Rajfajzena eto ti prilika.
Bili su zvučnici pre mesec dana isto na 20% popusta, one akcije od po 2-3 dana.

Meni je trebao optički i bar još jedan ulaz pored blututa. Mator sam ja za gimnastiku i majmunisanje sa kablovima :)
 
nije to neki DAC unutra da to treba da se gleda skoro primarno i da se da 6-7k din više,jedino sve u paketu pa da bude još jedan plus a i njemu ne znači,vrv ima bolji DAC na računaru svakako...da ne bude da samo mračim i imam tobož nešto protiv edifier-a jer sigurno nemam za 12k u tom scenariju gde su više gurači vazduha skoro su no brainer,iako bi ja više za 100nak evra gledao podnostojeći mikrolab za pun užitak i svađanje sa komšijama,a za više hi fi rešenje žickao ms40 ili gledao mogu li da se očepim i iscimam ozbiljniji S edifier iz rumunije.
 
Nazad
Vrh Dno