Šta je novo?

HP Pavilion 17, užasno lagovanje

Nije lemljena ima dva SODIMM slota. Moze i info o tacnom CPU modelu sa CPU taba. Model.
 
Samo pojuri 4Gb DDR3L 1600MHz memoriju za laptop po oglasima i to je to, sto kazu kolege za 1500din da biras, ima cak i istih takvih Elpida.
 
Prosleđen je info o nabavci istog modula

ELPIDA EBJ40UG8EFU0-GN-F
4GB 1Rx8 PC3L-12800S-11 (DDR3L / 1600MHz / 1.35V)
 
Još jednom da zahvalim svima na pomoći, naručujem Samsung SSD 1TB i Elpidu+čišćenje i zamena paste, valjda će biti bombonica.
Takođe čekam kolegu forumaša da mi se javi oko asistencije, ako ne bude on mogao, moraću nekog drugog da tražim.

EDIT: Da pitam odmah, kako odraditi instalaciju 10-ke? Pretpostavljam na USB? E sad ja nemam baš USB veći od 16GB, jel moram i to da nabavljam ili bih mogao na neki drugi način?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da taj A8-6410 procesor podrzava i ‎DDR3L-1866 ali pitanje je da li ce maticna to podrzati. Svakako bi onda morao i postojeci modul da se menja obzirom da je DDR3L-1600. To zaista nije nuzno. Mala je razlika i to pod uslovom da ploca podrzi 1866. Velika sansa da nece raditi na 1866, najverovatnije. Nema potrebe ici na to. Samo uzeti isti PC3L-12800s - DDR3L 1600MHz modul i gotovo. Obzirom da je dostupan trenutno, taj isti ELPIDA EBJ40UG8EFU0-GN-F

Evo i izgleda maticne ploce cisto malo informative pre rastavljanja

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91F8-3lxgHL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91JZtiSwn8L._SL1500_.jpg

uz ranije prosledjeni info:
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04402649
https://www.youtube.com/watch?v=hTutXwFkc4c
 
Poslednja izmena:
ne isplati se naročito u ovoj turi menjati ceo ram i da se juri 1866...takođe ne sekiraj se oko reinstalacije win-a,to će sve taj neko koga iscimaš.kupi komotno taj 1tb sa oglasa i tu elpidu odmah,ako ti se ne javi forumaš mogu i ja neko opodne,veče pre petka i to je to.
 
EDIT: Da pitam odmah, kako odraditi instalaciju 10-ke? Pretpostavljam na USB? E sad ja nemam baš USB veći od 16GB, jel moram i to da nabavljam ili bih mogao na neki drugi način?

Da sa USB -a. 16GB je dovoljno. Skinuti oficijalni ISO i prebaciti ga Rufusom na USB, podesiti boot sa USB diska i instalirati. Pogledati ranije okaceni link za info i sa sve lokacijom za skidanje.

https://answers.microsoft.com/en-us...sing-the/62b3f93e-3395-45a1-8514-5d974ae19611
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/
 
Poslednja izmena:
ne isplati se naročito u ovoj turi menjati ceo ram i da se juri 1866...takođe ne sekiraj se oko reinstalacije win-a,to će sve taj neko koga iscimaš.kupi komotno taj 1tb sa oglasa i tu elpidu odmah,ako ti se ne javi forumaš mogu i ja neko opodne,veče pre petka i to je to.
Jel bi mogao da zameniš i pastu? Da znam ako ovaj kolega ne može.

EDIT: Još jednom hvala članu zzzz. Legenda si!
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Važi, javljam ti sve. Sutra idem da uzmem SSD.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Juče uspešno zamenjen HDD za EVO 860 SSD, dodat još jedan modul od 4GB RAM-a, očišćen hladnjak i zamenjena pasta.
Odlično fercera, jedino primećujem malo lagovanje kod nekih animacija, al šta da se radi, procesor je mator. Al zato sve se otvara instant. Nema čekanja dva minuta da se browser otvori i postane funkcionalan.

Hvala svima na savetima, kao i kolegi @dzonihsv koji je uspeo da rasklopi HP inženjering od milion šrafova i isto toliko žabica.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
CPU je srce svakog laptopa.
Lako i prilično jeftino se menja za CPU novije generacije ili sa više bržih jezgara u bilo kom boljem servisu.
Ako je potrebno lako je promeniti i kompletnu matičnu ploču.
Prvo si trebao to da uradiš, pa tek potom sve gore navedeno.
 
CPU je srce svakog laptopa.
Lako i prilično jeftino se menja za CPU novije generacije ili sa više bržih jezgara u bilo kom boljem servisu.
Ako je potrebno lako je promeniti i kompletnu matičnu ploču.
Prvo si trebao to da uradiš, pa tek potom sve gore navedeno.
Sve da je ovo i moguće, nikako se ne bih složio sa tim da je to prvo trebalo uraditi. HDD je poslednjih nedelja ozbiljno kočio, pregrevao se nenormalno i suočavao sam se sa BSOD-ima konstantno.

Druga stvar, i od Jugića može čovek napraviti pristojan automobil u skladu sa novim normama, ali da li se to isplati? Koliko god budžio nešto, novo je novo, džabe meni novi procesor i matična kad je recimo HD displej od pre 5-6 godina (ili i to predlažeš da menjam :D )... Kao što sam rekao laptop će kad-tad biti zamenjen, čim prištedim malo novca, do tada uradio sam najbolju stvar sa novcem sa kojim sam raspolagao i dobio funkcionalan laptop za surf, filmove i recimo Visual Studio za potrebe faksa.
Za Gaming i ostalo imam Xbox...





Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa zapravo panel ima poente menjati ako ga nađeš jeftino,što je na žalost retkost.možeš da čekiraš ali i izvagaš,ali najčešće se ne isplati,manje više za sve sem za thinkpade (oni su najčešći,samim tim cene su najniže).
 
Slažem se, ali poenta je u tome da kad bih sve menjao, isplativije bi mi bilo da odem u neki store i uzmem novi laptop, pa otuda i taj komentar za panel, šta god da zameniš negde će nastati ponovo problem, zamenim matičnu, daj da jurim panel, zamenim panel, ajde i WiFi modul...
Jednostavno laptop nije PC pa da mogu u nedogled povoljno i jednostavno da nadograđujem.

Laptop je star 5 i po godina, postoji neka novčana granica u intervencijama do koje sam spreman da idem. Preko toga ni dinara. Takođe namestio sam sad Power Options na Maximum Performance i već je dosta bolje.
Takođe dostupna je tona opcija u Radeon Software-u, za sad sam samo stavio u Basic opcijama da budu jače performanse, u advanced nemam pojma ni šta bih mogao da promenim.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
jok,da odeš sad u šop i nađeš 17ticu sa IPS-om,još te izrade da vidiš kako bi te odrali. :) ovako,kad bi bilo kao za thinkpade da zadovoljstvo košta 40tak jura ukupna investicija bi bila fazon 150tak evra a imaš nov IPS panel,8gb rama u dualchannelu i nov ssd i na kraju jako sposobnu i mašinu ugodnu za rad.ovo za razlemljavanje cpu-a,jurenje kompatibilne matične itd je već bezumlje,ali panel,ssd,nova baterija i ram su uvek dobre investicije,tebi ugodno i mnogo lakše ćeš prodati laptop kad dođe vreme za zamenu.
 
Nazad
Vrh Dno